گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

 حسین یونسی بیدگلی

حسین یونسی بیدگلی

هان ای جوانان مبارز ! مبادا از رفتن به جبهه خودداری کنید و پشت به جبهه کنید که این برخلاف اسلام و قرآن می باشد و اگر این کار را بکنید فردای قیامت در نزد خدا و چهارده معصوم (ع) جوابگو خواهید بود .

 سیدمحمد یاجدی آرانی

سیدمحمد یاجدی آرانی

سپاس خدا را که مرا در خطّی قرار داده و جز خدمتگذاران به اسلام و قرآن که صفات معنویش که آن نیز از او گرفته و بتوانم در مکتب صادق پرورش یابم و آن مکتب صادق پرورش یابم و آن مکتب را با خون خود به جهانیان و هم کیشان خویش ارسال دارم .

 محسن هاشمی نژاد

محسن هاشمی نژاد

قرآن را همراه با معنی در حدّ امکان و دعا زیاد بخوانید .

 محمد نیکوفرد

محمد نیکوفرد

خدا را سپاس و ستایش می کنم و به حضرت محمّد (ص) و دوازده جانشین او از امام علی (ع) تا آخرین آن ها حضرت مهدی (عج) و بی بی فاطمه (س) درود
 بی پایان می فرستم و شهادت می دهم به وحدانیّت حقّ تعالی و نبوت پیامبران و خاتم پیامبران حضرت محمّد (ص) است و معتقد قلبی به روز جزا و قیام قیامت و روز حساب داشته و حسابرسی بندگان را چیزی جز عدالت خدا نمی دانم و به امانت نگهدارنده قرآن و دین خداست یقین کامل داشته و ولایت فقیه را استمرار حرمت انبیا دانسته و درسی محکم در برابر استبداد داخلی و استعمار خارجی قلمداد می کنم .

حضرت امام خمینی ولی امر زمان رهبر و حامی مستضعفان جهان بدهید چون سخن او سخن امام زمان ، سخن قرآن و سخن خداست .

امید است مجلس شورای اسلامی قوانینی که بتوانند کلیه شئونات زندگی مردم را در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی ، اخلاقی از متون قرآن و احادیث استنباط کرده تحویل دستگاه های ذیربط نمایند تا سوژه ای به دست ناکثین ، مارقین و قاسطین نیفتد .

 ابراهیم نیکوفرد

ابراهیم نیکوفرد

همانا خداوند جان و مال مؤمنین را به بهای بهشت از ایشان خریداری نموده و در راه خدا جهاد کنند پس می کشند و کشته می شوند ، این وعده قطعی است بر خدا و عهدی است که در تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده و از خدا باوفاتر به عهده کیست ؟

- برادرانم ! در کارهایتان خدا را فراموش مکنید و تا جان دارید در حفظ انقلاب بکوشید . خواندن قرآن و دعا را از یاد مبرید و از همة شما طلب مغفرت و آمرزش می کنم .

 حسن نجفی پورآرانی

حسن نجفی پورآرانی

- پدر بزرگوارم ! در مصیبت من صبر را پیشه کن که خدا نیز صابرین را دوست
می دارد . من از شما بسیار تشکّر می کنم که مرا در راه اسلام و قرآن راهنمایی کردی و برای جنگ و جهاد علیه کفّار مشوقم بودی .

اسلام عزیز را به جهان معرفی نمایید و در انجام فرائض و تکالیف شرعی سستی نورزید ، قرآن را کنار نگذارید که تمام بدبختی های گذشته ما از همین دوری از قرآن است .

 مصطفی ملکیان آرانی

مصطفی ملکیان آرانی

در این زمان حسّاس که جنود شیطان در برابر جنود الله قرار گرفته است وظیفة هر مسلمان واقعی و موظّف و معتقد به احکام خدا و قرآن این است که برای یاری اسلام از جای خود برخیزد و از اسلام عزیز دفاع نماید و با خون خود به امام عزیزش لبیک گوید و مرگ با شرف و عزّت را بر زندگی ننگین ترجیح دهد .

- ای ملّت گرامی ! مگذارید که این قرآن در مورد شما صدق کند که می فرماید :
« یا ایها الّذین امنوا مالکم اذا قیل لکم النفروا فی سبیل اللّه ماقتلتم الا الارض ارضیتم بالحیوه الدنیا من الاخره فما متاع الحیوه الدنیا الا قلیل » ای کسانی که ایمان
آورده اید ، چرا هنگامی که به شما گفته می شود به سوی جهاد در راه خدا حرکت کنید سستی و سنگینی می کنید ؟ آیا به زندگانی دنیا به جای آخرت راضی شده اید و حال آن که متاع دنیا در برابر آخرت چیز بسیار اندک و ناچیز است .

- ای ملّت شهیدپرور ! نگذارید این جوانان بسیجی که بین شما هستند مظلوم باشند و مورد اتّهامات و نسبت های ناروا قرار گیرند . آیا طبق احادیث و آیات قرآنی نباید از مظلوم دفاع کرد ؟ آیا در قرآن مطالعه تاریخ اُمَم گذشته به عنوان عبرت گرفتن و درس زندگی سفارش نشده است .

- پدر عزیز و بزرگوارم ! ای تو که رنج ها برایم کشیدی و شما نیز در سوگ برادر گرامیت حسین هم چون کوه استوار بودی امیدوارم که از برای مرگ فرزندت نیز استوار باشی و صبر داشته باشی که قرآن می فرماید : « ان اللّه یحب الصابرین » امیدوارم که مرا حلال کنی و از برای من از تمام فامیل و وابستگان طلب حلالیّت کنی .

 حسین ملکیان آرانی

حسین ملکیان آرانی

برادران دنبال احکام خدا بروید و یاد بگیرید و به آن ها عمل کنید تا تکامل پیدا کنید . برادران ! قرآن را زیاد بخوانید که هرچه داریم از قرآن است .

 سیداصغر مصطفوی بیدگلی

سیداصغر مصطفوی بیدگلی

همانا خداوند جان و مال مؤمنین را به بهای بهشت از ایشان خریداری نموده و در راه خدا جهاد کنند پس می کشند و کشته می شوند ، این وعده قطعی است بر خدا و عهدی است که در تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده و از خدا باوفاتر به عهده کیست ؟ ... و این سعادت و پیروزی بزرگی است .

خواهرانم ! زینب وار در برابر سختی ها دسته و پنجه نرم کنید ، به مجالس سخنرانی ها و نماز جمعه ها همان طور که می رفتید بروید و امام را دعا کنید که اوست برپادارنده انقلاب اسلامی در ایران و رهبر مستضعفان جهان . همواره به تدریس قرآن بپردازید زیرا قرآن یاور مستضعفان است .

 رضا کاظمی آرانی

رضا کاظمی آرانی

من با کمال صداقت اعتراف می کنم به این که ما سندی بر ادعایی اگر بکنیم نداریم و شما عزیزان بدون ادعا و بدون توقّع مدح و ثنا و بدون توقّع پاداش تعهّد خودتان را به اسلام و قرآن کریم ثابت کردید .

 محمدعلی قاسم پورآرانی

محمدعلی قاسم پورآرانی

این قرآن است که می فرماید : « آیا مردم گمان برده اند که به محض این که بگویند ایمان آوردیم پذیرفته می شود و ما آن ها را امتحان نمی کنیم » .

. با یک دست سلاح را و با دست دیگر قرآن برگیرید تا هم از نظر نظامی و هم از نظر مطالعاتی و فکری قوی باشید . مگر نه اینست که همگان معتقدند و دانشمندان بر این متّکی که قسمت اعظم راه و رسم زندگی از مطالعه درباره قدما و تاریخشان فرا می گیریم که قرآن نیز به ما امر می کند که از تاریخ گذشتگان درس بگیریم .

 حسین قاسم پورآرانی

حسین قاسم پورآرانی

امیدوارم که خدا گناهان مرا ببخشد و قدرت مرا زیاد کند تا بتوانم بیش تر بر علیه نیروی کفر بجنگم و با نثار خونم ذرّه ای از مسئولیّت بزرگی را که به دوش من است انجام داده باشم تا قرآن برجا بماند .

 محمد فتح القریب بیدگلی

محمد فتح القریب بیدگلی

گواهی می دهم که بهشت و جهنم حق است و موجود است و اقرار می کنم که روز حشر و حساب و کتاب و صراط برقرار است اعتراف می کنم که قرآن کلام توست که برای مردم دنیا به زبان پیغمبرت نازل فرموده ای .

- بارالها ! تو حقّی و حق روشن است و آشکار ، قرآن فرمان و برنامه راه دنیا و آخرت است که به زبان پیغمبرت به مردم ابلاغ فرموده ای .

ای پدر و مادر ، خواهر و برادرانم ! از شما می خواهم با رضایت کامل مرا حلال کنید چون در این جا احتمال بر برگشتن خیلی کم است . اکنون که از هر سو قرآن کریم مورد حمله منافقین قرار گرفته برماست که با قطرات خون خویش از اسلام و قرآن دفاع کنیم و حتماً خداوند ما را در این راه یاری خواهد کرد چون خداوند همیشه یاور مستضعفان است

 جواد عنایتی بیدگلی

جواد عنایتی بیدگلی

خدایا ! شهادتم را در راه اسلام و قرآن که خاری در چشم دشمنان است بپذیر چرا که شهادت تزریق خون است به پیکر اجتماع و وظیفه هر فرد مسلمانی که در مقابل تجاوزات دشمنان بیگانه از دین و میهنش دفاع کرده و از آن جایی که بنده خود را یک فرد شیعه و مسلمان یافتم دفاع از اسلام را از این مملکت وظیفه شرعی دانستم و به سوی جبهه های جنگ آمدم تا دست تمام غارت گران شرق و غرب را از این مملکت اسلامی کوتاه کنم « وقاتلوا فی سبیل اللّه الَّذِین یقاتلونکم و لاتعتدلوا » کارزار کنید در راه خدا با آنان که کارزار می کنند با شما و از حددر مگذرید .

 علی محمد عبدالهی آرانی

علی محمد عبدالهی آرانی

سفارش من به شماست که بچّه هایم را در راه علم و دانش بفرستید مخصوصاً برای طلبه علوم دینی در حوضه علمیّه دینی یعنی می خواهم بچّه هایم در مرحله اوّل از قرآن و اسلام خودشان اصلاح بشوند و در مرحله بعدی مردم را هدایت نموده و مروّج دین اسلام بشوند .

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع