گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سعید روحانی تبار

رضا

بسیجی

محصّل

1345/04/01

1362/12/11

طلائیه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

سعيد سال 1345ش در خانواده‏اى مذهبى در آران متولّد شد. دوران ابتدايى و راهنمايى را گذراند و مدرك سيكل را دريافت كرد.

او اخلاق و رفتار خوبى داشت كه خانواده و افراد محلّه از او راضى بودند؛ در منزل به خانواده‏اش كمك مى‏كرد؛به نماز جماعت اهمّيّت مى‏داد و اغلب، نمازش را در مسجد محلّه مى‏خواند و در جلسات مذهبى و هيأت‏ ها و كار اجتماعى محلّه شركت مى‏كرد. با شروع انقلاب اسلامى، على‏رغم اين كه دوازده سال داشت، در راه‏پيمايى‏ ها شركت مى‏كرد.

هنگامى كه عراق جنگ را عليه ايران شروع كرد او چهارده ساله بود و روحش آرام و قرار نداشت. وى علاقه داشت كه در جبهه‏ ى جنگ حق عليه باطل حضور داشته باشد ولى سنّ او اقتضا نمى‏كرد كه بتواند حضورى فعّال داشته باشد. بالاخره در تيرماه سال 1362ش توانست مسؤولان را راضى كند و به آموزش عمومى براى اعزام به جبهه اقدام نمايد و پس از آموزش به جبهه‏ ى جنوب اعزام شود. او تا اسفند 1362ش در جبهه افتخار آفريد و در نهايت به تاريخ 1362/12/11 در جزيره‏ ى مجنون در عمليّات خيبر حضور پيدا كرد و به شهادت رسيد.

او شب قبل از شهادت در عالم رويا مشاهده كرد كه جسمش تيرباران و سوراخ سوراخ شده و صبح روز بعد به رفقايش گفت كه حتما شهيد مى‏شود و همان روز هم به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص

به درستي‌كه خدا دوست دارد كساني‌كه مجاهده مي‌كنند و در راه خدا صف‌هاي منظم و پايه‌هاي استوارند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و به نام او كه زنده به اويم و مرگ‌مان نيز براي او خواهد بود و به نام آن منجي عالم بشريت مهدي موعود(عج) ؟؟؟ محرومان و ستمديدگان دنيا و با درود بيكران نثار ارواح طيبه شهدا كه اسلام را روحي ديگر بخشيدند و حماسه‌هاي صدر اسلام را تكرار كردند و درود فراوان بر پيرجماران حركت‌دهندة‌ جامعة‌ اسلامي فرمانده‌ كل‌قوا امام خميني و تمام خدمتگزاران به جمهوري اسلامي و با سلام بر زاهدان شب شيران روز كه با رزم بي‌امان خود عرصه بر دشمن زبون بستند و حماسة‌ دلاوران تاريخ را تكرار كردند.

مادر و پدرم! اگر خبر شهادت فرزندتان را به شما دادند هيچ نگران نباشيد بلكه خوشحال باشيد كه فرزندتان چنين خطي را انتخاب كرده كه امام حسين(ع) هم آن را انتخاب كرد و فرض كنيد كه شب دامادي من است و مرا حلال كنيد.

و شما اي مادران مبادا از رفتن فرزندتان به جبهه جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي‌توانيد جواب زينب را بدهيد كه تحمل 72 شهيد را نمود.

و شما اي خواهرم و برادرم! برادر شما براي باقي‌ماندن دين اسلام و برچيدن ظالمان به جبهه رفت و شهيد شد و خواهرم براي حفاظت از خون من بهترين راه حفظ حجابت است و برادرم براي حفاظت از خون من مهم‌ترين راه ادامه دادن راه من است و خواهرم و برادرم من شما را شايد خيلي اذيت كردم مرا ببخشيد و حلالم كنيد.

اي جوانان! نگند در رختخواب ذلت بميريد كه حسين در ميدان نبرد شهيد شد.

اي جوانان! مبادا در خواب غفلت بميريد كه علي(ع) در محراب عبادت شهيد شد و مبادا در حال بي‌تفاوتي بميريد كه علي‌اكبر حسين در راه حسين(ع) و با هدف شهيد شد.

امروز مي‌شود شناخت كه چه كسي مسلم بن عقيل را به دست عبيدالله سپرد و چه كسي او را پناه داد. امروز مي‌توان به ؟؟؟ اليقين حبيب بن مظاهر را با آن‌كس كه در زير پوشش تاريكي شب عاشورا حسين(ع) را تنها گذاشت تشخيص داد و امروز مي‌توان خود را در عرصة‌آن صحنه‌هاي حيات پيامبر و اميرالمؤمنين و ائمة‌معصومين سلام الله عليهم اجمعين حاضر كرد و جواب آن همه سؤالاترا گرفت چرا كه انسان بر نفس خويش بيناست.

هدف من از اعزام به جبهة جنگ فقط برانداختن كفر و ستمي است كه به مردم مسلمان اين مرز و بوم وارد مي‌شود و مكتبي را كه پذيرفته‌ام در آن مسئوليتي سنگين به دوشم احساس مي‌كنم و بايد دينم را تا آن‌جا كه توان دارم به اسلام و مردم وطنم ادا نمايم و هيچ‌چيز در زندگي جز شهادت آرزوي من نيست و هيچ‌چيز نمي‌تواند گلوي تشنة ‌مرا سيراب كند جز شهادت، شهادت

برادران دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمان‌ها براي تسكين دردهاست و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد كه دشمنان بين شما تفرقه نيندارند و شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند كه اگر چنين كردند روز بدبختي مسلمانان و روز جشن ابرقدرت‌هاست.

در امام بيشتر دقيق شويد و سعي كنيد عظمت او را دريابيد و خود را تسليم او سازد و صداقت و اخلاص خود را هم‌چنان حفظ كنيد اگر فيض شهادت نصيبم گشت آنان كه پيرو خط سرخ امام خميني نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازة‌ من حاضر نشوند.

در پايان سلام مرا به رهبر عزيزم برسانيد و بگوييد تا آخرين قطرة خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد و با خدا پيمان مي‌بندم كه در تمام عاشوراها و در تمام كربلاها با حسين(ع) هرماه باشم و سنگر او را خالي نكنم تا هنگامي‌كه همه احكام اسلام در زير پرچم اسلامي امام زمان(عج) به اجرا درآيد. 

  •  سعید روحانی تبار

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع