گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابراهیم رحمانی

عباس

سرباز سپاه

1341/01/10

1362/05/08

تپه های برهانی نژاد

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

ابراهیم در دهم فروردین ماه 1341 همراه با شکوفه های بهاری در حاشیه کویر در شهر نوش آباد متولّد شد .

خانواده او گرچه از مال دنیا بهره ای نداشتند ولی وجودشان سرشار از عشق و ایمان به خدا و اهل بیت (ع) بود . پدرش فردی زحمتکش ، متدیّن بود و مادرش برای تربیت صحیح اسلامی او لحظه ای غافل نبود .

ابراهیم هفت ساله بود که به مدرسه رفت و دوران ابتدایی را در مدرسه شهید ناصر فکری نوش آباد گذراند .

اخلاق و رفتار او دیگر دوستانش را جذب خدا کرده بود . او مشکلات اقتصادی خانواده اش را به خوبی احساس می کرد و به همین دلیل بود که دوران دبیرستان را شروع نکرد تا بتواند با کار کردن در کارخانه ریسندگی کاشان ، مساعدتی برای والدینش باشد و هنگامی که مشغول به کار شد ، همت کرد تا بتواند شبانه تحصیل را ادامه دهد .

پس از مدّتی که در کارخانه کار کرد ، حرفه درودگری را پیشه خود نمود ، در عین حال هم چنان در مراسم مذهبی ، جلسات دینی و نماز جماعت حضوری فعّال داشت .

با شروع نهضت اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در حدّ توان خود به فعّالیّت های انقلابی می پرداخت و در تمام راهپیمایی ها و تظاهرات شرکت
می کرد و یک مرتبه هم در هنگام پخش اعلامیه های حضرت امام (ره) دستگیر
شد .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، به بسیج کاشان مراجعه و برای اعزام به جبهه ثبت نام کرد و پس از سپری کردن دوره آموزش ، برای گذراندن خدمت سربازی به جبهه اعزام گردید و در عملیات فتح المبین و بیت المقدّس شرکت
کرد .

پس از عملیات ، مدّتی به مرخصی آمد و در اعزام بعدی در عملیات رمضان شرکت کرد و در مرحله چهارم این عملیات همراه برادرش غلامحسین مجروح شد .

او پس از مدّتی بستری گردید و با بهبودی نسبی دوباره به جبهه اعزام و در عملیات محرّم شرکت و مجدّداً مجروح شد که پس از بهبودی برای آخرین مرتبه به جبهه روانه و در عملیات والفجر 2 حضور پیدا کرد و در حین اجرای عملیات در تاریخ 1362/5/8  به شهادت رسید .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- ای برادران و خواهران عزیز ! کسی را که در آرزویش بودم و شیعه بیش از چند قرن در انتظارش بود ، کربلای حسین (ع) عزیز اگر در کربلا بودیم تو را یاری
می کردیم ، فرا رسیده و عینیّت پیدا کرده مگر نه این است که ایران ، کربلاست .

- امروز و هر روز این مملکت عاشوراست و پرچمدار این حرکت که حرکتی است به سوی خدا ، خمینی است و إن شاء اللّه که خداوند ما را از این امتحان که خود طالب آن بودیم پیروز گرداند و به راستی هر آن کس که خمینی را دوست دارد امام حسین (ع) را دوست دارد و هر آن کس که خمینی را یاری کند حسین (ع) را یاری کرده است .

- پروردگارا ! شهادتم را در راه دین و قرآن که خاری در چشم دشمنان اسلام
می باشد قبول بفرما .

- اکنون که با تمامی آگاهی و عشق و ایمان صف حق یعنی خمینی را انتخاب  کرده ام ، به همه دوستان خویش ! این سفارش را دارم که مبادا امام را تنها بگذارند ، پس ولایت فقیه را سالم نگهدارید تا اسلام استوار باشد .

- پدر عزیز و مادر مهربانم ! شجاع و استوار باشید که شهادت فرزندتان باید افتخار و سربلندی پیش خدا و مردم باشد .

  •  ابراهیم رحمانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع