گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

 علی محمد باغبانی آرانی

علی محمد باغبانی آرانی

پدر مهربانم! می دانم که در زندگی به من خیلی نیاز داشتی ولی افتخار کن که این نیاز را در راه خدا دادی...

مادرم! برای مادر خیلی سخت است که فرزند خود را از دست بدهد. می دانم که نتوانستم زحمات شما را جبران کنم ولی مرا ببخشید. خداوند را شکر کن که این امانت را نوزده سال خوب نگهداری کردید و به صاحبش باز گردانیدید و در این امتحان، فاطمه وار مقاومت کردید و قبول شدید.

 جعفر باغبانی آرانی

جعفر باغبانی آرانی

وصیّتم به تو مادر عزیزم این است که در برابر شهادتم صبر و استقامت کنی که صبر تو نافذتر و کوبنده تر از خون من علیه دشمن است.

توصیه به پدر:

سلام به تو پدر عزیز که هر وقت اجازه ی رفتن به میدان جهاد و دفاع از کشور و دینم را از تو خواستم، عاشقانه گفتی: " برو فرزندم که اسلام اکنون نیاز به شما جوانان دارد. "

 علی اصغر باصری آرانی

علی اصغر باصری آرانی

پدر و مادرم! مي دانم از فراقم ناراحت مي شويد، ولي خداوند متعال فرموده: فرزند يك امانت است در دست پدر و مادر؛ پـس شما ناراحت نشويد. اگر خدا مرا پذيرفت افتخار كنيد، چـون آرزوي من اسـت. اگـر مي خواستم زندگي آرام همراه با آسايش داشته باشم به لطف شما پدر و مادر و نيز از جهت زندگي زناشويي تـمام ايـن عـوامل آرامش و آسايش من بود مهيا بود، امّا تنها با ياد خدا دلم آرام مي گيرد، اصلاً دنيـا برايـم پوچ و بي ارزش است، وقتي جوانان را با جوش و خروش فراوان مي بينم كه تنها هدفشان شهادت است، از خدا مي خواهم كه خدا آنان را در راهي قراردهد كه راه شهيدان باشد و شهادت را نصيب من هم بكند.

مادرم! من بـه شمـا سفـارش مي كنـم كه گريه و زاري نكنيد. فقط براي علي اصغر امام حسين(عليه السلام) گريه كنيد، زيرا علي اصغر نزد خداوند مقام و آبرو دارد. از شما پدر مهربانم تشكر مي كنم به خاطر اين كه نام مرا نيكو انتخاب نموديد.

 علی ایمانی بیدگلی

علی ایمانی بیدگلی

پـدر و مـادر عـزیـزم! خوشحـال باشیـد، چـه افتخـاری بالاتر از این که فرزند خود را در راه اسلام فدا کرده اید. من عزیزتر از علی اکبر امام حسین(علیه السلام) نبودم.

 حسین ایمانی آرانی

حسین ایمانی آرانی

پدر عزیزم! در این دنیا برای تو کاری انجام ندادم، امّا امیدوارم جواب محبّت های تو را با شهادت بدهم تا موجب سرافرازی و خشنودی تو باشم.

مادرم! باید افتخار کنی که پسرت در راه خدا جهاد کرده و به لقاء الله رسیده است. از تو می خواهم از من راضی باشی تا آسوده خاطر باشم. صبر پیشه کن تا خداوند به تو اجر عنایت فرماید.

 علی حسین ایمانیان بیدگلی

علی حسین ایمانیان بیدگلی

پدر جان! خوشحال و هم چون کوه استوار و مقاوم باشد و در جواب بعضی ها که ممکن است بگویند چرا فرزندت را به جبهه فرستادی تا کشته شود بگو: « وظیفه ی خود را انجام داده ام ».

توصیه به مادر:

درود بر تو مادر عزیزم! مگر تو نگفتی : « امیدوارم به ارزویت برسی »؟ من اکنون به آرزوی خود رسیده ام و به حجله ی دامادی رفته ام. از تو حلالیّت می طلبم.

 علی محمد امینیان

علی محمد امینیان

پدر و مادر عزیزم! تصمیم گرفته ام در راهی قدم بگذارم که بهترین برگزیدگان خدا پیموده اند. برای من گریه و زاری نکنید، چون گریه و زاری برای کسی است که به این دنیا دلبستگی دارد و جذب دنیای فانی شده است.

مادر جان! با قرائت سوره ی والعصر و توجّه به معنای آن در شهادتم صابر و خوشحال باشید و از خداوند بخواهید تا مرا جزو شهدا قرار دهد.

پدر و مادر مهربانم! این مایه ی سربلندی در محضر خداوند است که خانواده ی ما هم بعد از گذشت چندین سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شهیدی به محضر خداوند هدیه نموده است. این سند حمایت سرخ از انقلاب اسلامی است.

مادر عزیزم! اگر جنازه ام به دست شما نرسید و پیدا نشد، بر سر مزار دیگر شهدا برو و فاتحه بخوان. برای آن ها مادری کن که آن ها فرزندان تو هستند.

 علی رضا الماسی مقدم آرانی

علی رضا الماسی مقدم آرانی

شما ناراحت نباشید که می دانم نیستید؛ چون من روحیة شما را خیلی خوب می دانم. شما باید افتخار کنید که چنین سعادتی نصیبتان شده است. من را کسی به جبهه نبرده و دنبال من نیامده اند، بلکه خودم خواستم بروم؛ چون حالا مثل زمان امام حسین(علیه السلام) می باشد. من به « هل من ناصر ینصرنی » حسین(علیه السلام) ان شاء الله اگر خدا قبول کند، جواب دادم و این سعادت نشان افتخار ما برای شما هست، چون قرآن می فرماید: بالاخره باید مرد، پس چرا مرگ در راه خدا نباشد؟

از شما می خواهم که برای من گریه نکنید، برای علی اکبر حسین(علیه السلام) که با لب تشنه او را شهید کردند، گریه کنید ان شاء الله هم دیگر را در بهشت ملاقات خواهیم کرد.

 عباس علی الماسی مقدم

عباس علی الماسی مقدم

نمی گویم گریه نکنید، اگر خواستید گریه کنید، به یاد امام حسین(علیه السلام) گریه کنید پدر و مادرم! می دانید که انفاق در راه خدا از نشانه های مؤمن است و بهترین انفاق ها با ارزش ترین آن هاست. پس چه بهتر که عزیزتان را که از هر چیز بهتر و بیش تر دوست دارید، در راه خدا انفاق کنید که این بهترین انفاق هاست. چه معامله ای از این بالاتر که خریدار خداوند عزّوجل باشد.

 ابوالفضل الماسی موخر

ابوالفضل الماسی موخر

پدر و مادر عزیزم! پس از عرض سلام، سلامتی شماها را از درگاه خداوند متعال خواستارم. در حال حاضر که به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده ام، باید خوشحال باشید. از شماها می خواهم که برای من گریه نکنید چرا که مرا از خدا گرفته بودید و به خدا باز گردانیدید و به قول معروف هر چه از هر کس گرفتی باید پس بدهی؛ من از طرف خدا بودم و به سوی خدا شتافتم.

پدر جان! هرگز سنگر نماز جمعه را رها نکن.

 جلال اکرامی نوش آبادی

جلال اکرامی نوش آبادی

پدر جان و مادرمهربانم اگر فرزندتان در راه خدا شهيد شد و به نداي مظلومانة سالار شهيدان - كه هم اكنون از حلقوم رهبري نازنين چون امام خميني بيرون مي آيد - لبيك گفته و به ديدار معشوق خود شتافت نگران و گريان نباشيد و مبادا در غم از دست دادن من گريه كنيد؛ چرا كه من به آرزوي ديرينه ام رسيده ام. پدر جان! مگر نشنيده اي كه حسين(عليه السلام) فرياد برآورد: «اگر دين جدم رسول الله با كشته شدن من پايـدار مي ماند، پس اي شمشيرها مرا در بر بگيريد» وقتي رهبر ما چنين بگويد و حاضر بر كشته شدن باشد؛ چرا ما چنين نباشيم؟ مگر ما پيرو آن مظلوم كربلا نيستيم و يا مگر ما پيرو علي(عليه السلام) نيستيم كه مي فرمايد: «قسم به جان آن‌كه جان پسر ابوطالب به‌دست اوست! اگر هزاران شمشير برسرم فرود آيد از اين كه در بستر، در راه جز خدا جان بسپارم آسان تر است.» پس اي خانواده گران‌قدرم! مبادا در عزاي من گريان باشيد، ولي اگر خواستيد گريه كنيد، تنها به ياد من نباشيد، بلكه به ياد تمام شهداي اسلام مخصوصاً حسين فاطمه گريه كنيد.

خانواده عزيزم! اگر جسدم را برايتان آوردند كه سر در بدن نداشتم به ياد مظلوم كربلا حسين بن علي(عليه السلام) گريه كنيد، به ياد آن سري كه وقتي از بدن جدا شد قرآن تلاوت مي كرد.

در پايان برای شما عزيزان اين مژده را دارم كه، اطمينان داشته باشيد در روز قيامت در نزد محمد(ص) و فاطمه زهرا(س) رو سفيد خواهيد بود ان شا الله.

 محمد اقبالی آرانی

محمد اقبالی آرانی

پدر و مادرم! من سعادتی را بالاتـر از جنگیدن بـا منافقان و متجاوزان،آن هم در ماه مبارک رمضان و شب قدر نمی دانم بنابراین بعد از شهادت من شکر گزار خداوند باشید که چنین لیاقتی را به فرزند شما داد و دعای شما همیشه « اللهم تقبّل منّی هذا الشّهید » باشد.

از شما می خواهم رهنمودهای امام را راهنمای خود قرار داده و به فرامین او گوش دهید که سخنان او الهام گرفته از قرآن، اسلام و دستورهای امام عصر(عج) می باشد.

اگر مردم به شما مانند کسی که فرزندش را در راه خدا داده بنگرند، شما به شهدای کربلا و پدر و مادر شهدای گمنام بنگرید و این را کاری ساده مپندارید.

 مصطفی اقبالیان

مصطفی اقبالیان

می دانم محبّت من در دل شما بسیار و رنج و اندوه از دست رفتنم مشکل است. در برابر شهادت در راه خدا و به ثمر رسیدن حکومت اسلامی، این درد و رنج بسی ناچیز است. شاکر خداوند باشید که این نعمت را به شما ارزانی داشته تا شما هم از این ثواب اخروی برخوردار باشید.

مادرم! اگر به شهادت رسیدم در حین رسیدن خبرشهادتم وضو بساز و نماز شکر به جا بیاور و بگو که خداوندا! این شهید را از من به درگاهت قبول فرما.

 نجات ا... افروز

نجات ا... افروز

پدر و مادرم! من از شما یک سئوال دارم، آیا اگر شخصی امانتی به شما بسپارد، شما دلتان نمی خواهد هر چه زودتر این امانت را به صاحبش برگردانید؟ می دانم جواب می دهید: بلی

مادر و پدرم! من امانتی بودم در نزد شما و شما این امانت را به صاحبش برگرداندید و فقط از خدا بخواهید که این قربانی ناقبل را از شما قبول کند.

 عباس اصیلیان بیدگلی

عباس اصیلیان بیدگلی

سلام بر تو ای مادر عزیزم مبادا آه و ناله کنی و اجرت را در پیشگاه خدا کم کنی راستی، مادر! در هنگام تولّدم چه تربتی به دهانم گذاردی و چه به گوشم خواندی که امروز ما فریاد لبیّک یا خمینی سر داده ایم؟

مادر جـان! بـا کدامیـن امیـد و آرزو اذان در گـوش من خواندی که امروز پاسخگوی مردی از تبار حسین(علیه السلام) باشیم...

توصیه به همة مادران:

هان، ای مادران! بپاخیزید و بچه های عزیز خود را هم چون مادران شهدا مهیّا کنید...

توصیه به پدر:

پدر عزیزم! خوشحال باش از این که فرزندی داشته ای که در راه الله و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی حرکت کرده و مسرور باش از این که جان ناقابلش را در این راه فدا نموده است.

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع