گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

 علی محمد باغبانی آرانی

علی محمد باغبانی آرانی

دوستانم! سنگرهای مسجد را خالی نکنید و همیشه گوش به فرمان امام و رهبرتان باشید... »

 علی محمد باغبانی آرانی

علی محمد باغبانی آرانی

خواهرانم! همان گونه که زینب (علیه السلام) برادر خود را از دست داد و صبر کرد، شما هم زینب گونه عمل کنید و برادر کوچکم را طوری تربیت نمایید تا راهی را که پیمودم ادامه دهد و آماده ی مبارزه علیه دشمنان اسلام در هر زمان و مکان باشد.

 علی محمد باغبانی آرانی

علی محمد باغبانی آرانی

پدر مهربانم! می دانم که در زندگی به من خیلی نیاز داشتی ولی افتخار کن که این نیاز را در راه خدا دادی...

مادرم! برای مادر خیلی سخت است که فرزند خود را از دست بدهد. می دانم که نتوانستم زحمات شما را جبران کنم ولی مرا ببخشید. خداوند را شکر کن که این امانت را نوزده سال خوب نگهداری کردید و به صاحبش باز گردانیدید و در این امتحان، فاطمه وار مقاومت کردید و قبول شدید.

 علی محمد باغبانی آرانی

علی محمد باغبانی آرانی

حال که به جبهه رفته و پا در چکمه کرده ام و سینه ی دشمن را نشانه می روم، نه به خاطر کینه و دشمنی، بلکه برای احیای دینم و دفاع از انقلاب است... از خداوند یاری می طلبم تا هر گلوله ای که به تنم می خورد، به یاد او تحمّل کنم و اگر هم کشته شوم چه سعادتی بهتر از آن که در نزد اویم...

 جعفر باغبانی آرانی

جعفر باغبانی آرانی

درود خدا بر شما که با وحدت خود و چنگ زدن به ریسمان الهی، نقشه های شوم شرق و غرب را خنثی کردید. درود بر شما که با ایثار، گذشت و قناعت عظیم خود، روحیه ی رزمندگان را تقویت و برایشان پیروزی به ارمغان آوردید...

 جعفر باغبانی آرانی

جعفر باغبانی آرانی

خواهرانم! اکنون که رسالت زینب(سلام علیها) به شما می رسد، سعی کنید پیام رسان خوبی باشید.

توصیه به برادران:

سلام بر شما برادرانم، به خصوص برادر بزرگ ترم که همیشه معلّم و راهنمای زندگی ام بودید. اکنون که در جامعه مسئولیّتی به دوش دارید، سعی کنید همیشه خدا را در نظر داشته باشید و اگر با مشکلی روبه رو شدید با یاد خدا ارامش پیدا کنید.

 جعفر باغبانی آرانی

جعفر باغبانی آرانی

وصیّتم به تو مادر عزیزم این است که در برابر شهادتم صبر و استقامت کنی که صبر تو نافذتر و کوبنده تر از خون من علیه دشمن است.

توصیه به پدر:

سلام به تو پدر عزیز که هر وقت اجازه ی رفتن به میدان جهاد و دفاع از کشور و دینم را از تو خواستم، عاشقانه گفتی: " برو فرزندم که اسلام اکنون نیاز به شما جوانان دارد. "

 علی اصغر باصری آرانی

علی اصغر باصری آرانی

برادرانم! شما پيرو مكتب و دوست داران اهل بيت(علیه السلام) باشيد. ما هر چه داريم از چهارده معصوم(عليه السلام) است. هرگز خدا را فراموش نكنيد و هميشه به ياد خدا باشيد.

توصیه به خواهران:

خواهران عزيزم! هميشه دوستدار حضرت زينب(سلام الله عليه) باشيد و راه ايشان را هدف قرار دهيد. از دوستان و آشنايان مي خواهم مرا حلال كنند مطمئن هستم كه شهيد مي شوم، زيرا عمويم عباس را در خواب ديدم كه مرا در آغوش كشيد و گفت: علي اصغر تو هم چند شب ديگر ميهمان من هستي؛ براي دوستانم تعريف كردم همه گفتند خوش به حال تو كه راه تو معلوم شد و از خداوند طلب مغفرت و آمرزش و توبه نمودم و از خداوند مي خواهم مرا ببخشد. حضرت علي(عليه السلام) فرموده است:

1 - در همة امور به خداي خويش پناه بريد؛

2 - كسي كه حيا ندارد ايمان ندارد

3 - انساني كه امر واجب را زير پا مي گذارد معصيت خدا را انجام داده است.

به خاطر اين حديث نوشتم كه حديث نوشتن و شنيدن ثواب بسيار دارد.

 علی اصغر باصری آرانی

علی اصغر باصری آرانی

پدر و مادرم! مي دانم از فراقم ناراحت مي شويد، ولي خداوند متعال فرموده: فرزند يك امانت است در دست پدر و مادر؛ پـس شما ناراحت نشويد. اگر خدا مرا پذيرفت افتخار كنيد، چـون آرزوي من اسـت. اگـر مي خواستم زندگي آرام همراه با آسايش داشته باشم به لطف شما پدر و مادر و نيز از جهت زندگي زناشويي تـمام ايـن عـوامل آرامش و آسايش من بود مهيا بود، امّا تنها با ياد خدا دلم آرام مي گيرد، اصلاً دنيـا برايـم پوچ و بي ارزش است، وقتي جوانان را با جوش و خروش فراوان مي بينم كه تنها هدفشان شهادت است، از خدا مي خواهم كه خدا آنان را در راهي قراردهد كه راه شهيدان باشد و شهادت را نصيب من هم بكند.

مادرم! من بـه شمـا سفـارش مي كنـم كه گريه و زاري نكنيد. فقط براي علي اصغر امام حسين(عليه السلام) گريه كنيد، زيرا علي اصغر نزد خداوند مقام و آبرو دارد. از شما پدر مهربانم تشكر مي كنم به خاطر اين كه نام مرا نيكو انتخاب نموديد.

 احمد باباکمال آرانی

احمد باباکمال آرانی

ای امّت اسلامی! بیاموزید و به دیگران و نسل های آینده بگویید که امام خمینی گام های استوار خود را جای گام پدر بزرگوارش، ابا عبدالله (علیه السلام) می گذارد و خروشان و جوشان به سوی هدف پیش می رود و می گوید: « تا بانگ لا اله الا الله و محمّد رسول الله و علی ولی الله در جهان طنین بیفکند، مبارزه هست و در هر کجا مبارزه باشد، ما هستیم ».

ای امّت قهرمان! خطر زمان، ما را تهدید خواهد کرد که دست از روحانیّت مقدس و ولایت فقیه که به حق وارث انبیا می باشند و از آن ها به ارث برده اند، برداریم؛ آن زمان گاهی به غرب و گاهی به طرف شرق کشانیده خواهیم شد و خاک ذلّت بر سر خواهیم کرد. جدا شدن از روحانیّت، همان و به هلاکت رسیدن، همان؛ پس کوشا باشید دست از این ستارگان فروزان بر ندارید که رمز موفّقیّت و پیروزی در این دنیا و در آن دنیا در این راه است.

ای ملّت قهرمان! همّت خود را وسیع کنید و با همّت والا و قدرتمندتان به سوی جبهه ها پرواز کنید و در آن جا از خدا بهترین مرگ را که آرزوی پیامبران و ائمة ما بوده است، بخواهید و به لقای الهی برسید.

 احمد باباکمال آرانی

احمد باباکمال آرانی

به پا خیزید تا جبـران کوتـاهی و تنهایی هـایی کـه بر امام علی(علیه السلام) امام حسین(علیه السلام) و دیگر ائمّه (علیه السلام) رفته است، جبران کنیم.

 علی ایمانی بیدگلی

علی ایمانی بیدگلی

ملّت عزیز! امام را تنها نگذارید و از او دقیقاً اطاعت نمایید. به فرامین و رهنمودهای او گوش کنید و به آن عمل نمایید.

از تفرقه بپرهیزید و با هم متحّد باشید تا جهان اسلام را از اسارت نجات دهیم و در بیت المقدّس به امامت رهبر عزیزمان نماز وحدت بخوانیم...»

 علی ایمانی بیدگلی

علی ایمانی بیدگلی

برادرانم! راه مرا ادامه دهید و در سنگر اسلام بکوشید.

خواهرانم! هم چون زینب(علیه السلام) باشید، از امام و رهبرمان کاملاً پیروی کنید.

 علی ایمانی بیدگلی

علی ایمانی بیدگلی

پـدر و مـادر عـزیـزم! خوشحـال باشیـد، چـه افتخـاری بالاتر از این که فرزند خود را در راه اسلام فدا کرده اید. من عزیزتر از علی اکبر امام حسین(علیه السلام) نبودم.

 علی ایمانی بیدگلی

علی ایمانی بیدگلی

« اینجـانب بـر اساس احساس مسئولیّتـی کـه در قبال خون شهدا و دینی که به انقلاب اسلامی ایران داشتم، عازم جبهه های نبرد شدم. اگر مسئله ی اسلام و امامت در میان نبود، چه کسی می توانست مرا با زور به نبرد با متجاوزان اعزام کند؟

زمانی که بعضی در شناخت خطّ امام و جامعه ی اسلامی با تردید می نگرند و در مقابل هم دیگر جبهه می گیرند و زمانی که افرادی بر خلاف مکتب و امام، مصلحت را بر حقیقت ترجیح می دهند و بعضاً از گروه های منافق و مشرک پشتیبانی می کنند، چگونه می توان با دیدن این مسائل عازم جبهه جنگ نشد؟

من همـه ی ایـن مسـائل را درک می کنـم و می فهمم ولـی اگـر اطاعـت از امام و رهبرم نمی بود کدام قدرت می توانست مرا مسافر میدان نبرد کند؟

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع