گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

 

نامه یک آزاده به امام خمینی (ره)/ ما ناراحت نیستیم؛ چون روح ما اسیر نیست

نامه رزمنده اسیر به امام خمینی (ره)/ ای رهبر عزیز، جسم ما اسیر است ولی روح ما اسیر نیستب «محمدرضا عسگریان» رزمنده اسیر رژیم بعث عراق بود که از زندان برای امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی نامه‌ای نوشت.

 

متن این نامه را در ادامه می‌خوانید:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

با سلام بر پدربزرگم [امام خمینی]، حاج آقا سید موسوی، اگر از احوالات اینجانب، محمدرضا خواسته باشی، سلامتی برقرار است. حال شما چه طور است؟

 

ان‌شاءالله که خوب باشید. راستی سلام مرا به علی اکبر و سید علی برسان. پدربزرگ [امام خمینی]، به خدا ما خیلی دوست داریم که بیاییم پیش تو، ناراحتی ما فقط این است که از نصیحت‌های تو دور هستیم.

 

پدر بزرگ [امام خمینی]، جواب نامه را در یک نامه یک طرفه بنویسید. پدر بزرگ [امام خمینی] حقیقت امر این است، من جوانی هستم که احتیاج به دعا دارم. در آن نیمه شب وقتی که به سجده می‌روی، وقتی که گریه می‌کنی، ما را هم دعا کن.

 

راستی پدربزرگ [امام خمینی]، شنیده‌ام بچه‌ها می‌خواهند سفر بروند، به آن جایی که دوستان ما رفتند تو را به خدا،‌ ای پاره تنم، باور کن دوستانی دارم این جا خیلی کوچک هستند؛ وقتی به یاد تو می‌افتند، خیلی قلبشان می‌گیرد؛ همیشه می‌گویند: می‌شه بریم پدربزرگ [امام خمینی] را ببینیم.

 

پدربزرگ [امام خمینی] به اهل خانه سلام برسان، به احمد سلام برسان.‌ ای پدربزرگ، برای مریض‌های اسلام دعا کن. دیگر وقت گرانبهایت را نمی‌گیرم، الان که این نامه را می‌نویسم دلم گرفته، تو را به خدا دعا کن.

 

به اهل خانواده بگو: ما ناراحت نیستیم؛ چون جسم ما اسیر است، روح ما اسیر نیست.

 

والسلام     منبع سایت ساجد

 

تاریخ ارسال: 1397/6/14
تعداد بازدید: 874

ارسال نظر


مطالب مرتبط

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع