گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین بلندی آرانی

ماشااله

بسیجی

محصّل

1342/03/15

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

پانزده خرداد سال 1342ش، هنگامى كه رژيم طاغوت مردم انقلابى را به خاك وخون كشيد و امام را تبعيد كرد، كودكى در آران متولّد شد تا به نداى حضرت امام قدس‏سره لبيك بگويد.نامى كه براى او در نظر گرفتند حسين بود.

بعد از دوران راهنمايى، انقلاب و قيام اسلامى1342ش حضرت امام قدس‏سره ، كه ظاهرا خاموش و آرام شده بود، مجدّدا در سال 1357ش توفنده به خروش افتاد. حسين نيز هم‏چون ديگر ياران امام، ايشان را در صحنه‏ى تظاهرات عليه رژيم شاه همراهى كرد.

با شروع جنگ، حسين بعد از گذراندن آموزش نظامى عازم ميادين دفاع از كشور شد. در طول چهار سال حضور در جبهه‏هاى جنگ، نيرويى رزمنده، شجاع و دلير در گردان‏هاى پياده در خطّ مقدّم جبهه بود. سه بار بر اثر اصابت تركش مجروح شد. آخرين بار در عمليّات كربلاى چهار معاون گروهان گردان امام محمدباقر عليه‏السلام از لشكر چهار امام‏حسين عليه‏السلام سپاه بود. آنان بعد از عبور از رودخانه‏ى اروند به مواضع دشمن در جزيره‏ى امّ‏الرّصاص عراق حمله بردند و پس از چندين ساعت مبارزه‏ى جانانه بر اثر اصابت تير به سرش در تاريخ 4/10/1365 به نداى حق لبيك گفت و به آرزوى ديرينه‏اش رسيد.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

اين عشق تو مايه دل و جان

از عشق روان دل بسوزان

در رحمت خود بده پناهم

رحمي بنما بسوي آهم

اين الحسن اين الحسين اين ابناءالحسين صالح بعد صالح و صادق بعد صادق اين السبيل بعد السبيل اين الخيره بعد الخيره اين الشموس الطالعه اين اقمار المنيره اين الانجم الزاهره اين اعلام الدين و قواعد العلم و...

كجاست حسن و كجاست حسين و كجايند فرزندان حسين صالح پس از صالح راستگويي پس از هر صادقي كجاست راه بعد از راه كجايند خوبان پس از خوبان كجايند ماه‌هاي تابان كجايند ستارگان فروزان كجايند ؟؟؟ دين و پايه‌هاي علم و...

و تو اي خداي مهربان تو را شكر گذارم كه مرا در چنين زماني و در چنين زماني و در كنار چنين رهبري كه به حق حلقوم پاكش حلقوم حسين(ع) و ؟؟ راه حسبن بن علي(ع) و هم‌چنين در ميان چنين امتي محمدي مرا آفريدي اي خدا تو را شكر گذارم كه مرا توفيق ياري و نصرت دينت را در اين زمان كه نام زيبنده (انصارالله) را اختصاص به آن داده‌اي هستم خدايا با كمال خضوع از درگاه رحمانيت تو مي‌خواهم مرا توفيق خالصانة‌ جهاد و اي خدا «شهادت» در راهت را عنايت فرما.

و اما تو اي پدرم تو خوب مي‌داني كه اكنون دين اسلام اين آيين مقدس الهي كه در پاي اين درخت تنومند خون انسان‌هاي والايي چون خون رسول گرامي مولا علي و فاطمه زهرا(س) امام حسن و امام حسين(ع) همان‌هايي كه شما در هر محرم و در پايان هر سخنراني زانوي غم در بغل گرفته و در سوگ آن‌ها گريه مي‌كنيد در خطر است.

مادرم با آن شيري كه به من دادي من راهم را شناخته‌ و آگاهانه پاي در ميدان نهادم پس مرا عفو كنيد و بسيار خرسند باشيد كه ذخيره‌اي براي روز قيامت از خود به جاي گذاشته‌ايد و اين چه افتخار بزرگي است و عظيم كه هر كس را لايق اين افتخار و سرافرازي نيست.

پدران و مادران شهدا اگر مي‌خواهيد براي جوان رشيدتان كه در اين راه هديه نموده‌ايد گريه كنيد فرزندان حسن و حسين(ع) رشيدتر و عزيزتر و والاتر از ما بودند. پس براي غريبي حسين(ع) و زينب(س) گريه كنيد و بگوييد و بدانيد كه بايد اين راه را رفت و خون و دست و پا و جان دادن در اين راه مسئله‌اي نيست.

اگر مي‌خواهيد اسلام و قرآن را امام حسين(ع) و شهدا را و امام و رهبر را يار باشيد با كمال افتخار در اين راه گام برداريد و شاد باشيد چون اين دنياي فاني و پر از فساد زودگذر است.

مادرم با شنيدن خبر شهادتم شادي كن و برادرم ديگرم را آمادة‌ نبرد و پيكار كن. از شما بابت اين‌همه زحمات و آن‌همه لطمات كه براي من خورده‌ايد و رنج كشيده‌ايد جداً تشكر مي كنم و عاجزانه از شما مي‌خواهم كه مرا عفو كنيد.

شما اي امت قهرمان بيدار باشيد راه را بشناسيد ببينيد مردم كوفه را و درس بگيريد واي بر ما اگر قضيه زمان علي و قضاياي شوراي سقيفه و قضاياي امام حسن و امام حسين(ع) پيش بيايد شما را به خون امام حسين،‌ امام را يار باشيد و فقيه عاليقدر را اين ذخيره رهبري قائم رهبري را يار باشيد. دنباله‌رو روحانيت واقعي راه امام و فقيه عاليقدر باشيد و دست از ياري دين برنداريد.

در نمازجمعه‌اي كه خطيب آن در خط امام و رزمندگان كفرستيز اسلام باشد شركت كنيد كه آن تيري است زهرآگين چشم دشمنان اسلام و قرآن و هم‌چنين از اتحاد و انسجام كه وسيله‌اي است براي رسيدن به الطاف عاليقدر برنداريد. در همه كارها خدا را فراموش نكنيد و همواره تقوا را پيشه راه خود سازيد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

منتظري نستوه محافظت بفرما

رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما

معلولين و مجروحين شفا عنايت فرما

زيارت كربلا نصيب ما بفرما

اسيران حزب‌الله آزادشان بگردان

حسين بلندي آراني 

  •  حسین بلندی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع