گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احسان بلالی بیدگلی

نعمت اله

بسیجی

محصّل

1348/07/01

1365/12/12

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

 احسان بلالی بیدگلی در اوّل مهرماه 1348 در خانواده‌ای متدیّن و مذهبی در بیدگل پا به عرصه­ ی گیتی نهاد. او در دامان مادری عفیف و پدری پرهیزکار پرورش یافت. پدر احسان از کارگران شریف و متدیّن کارخانه‌ ریسندگی و بافندگی و مادرش خانه‌دار بود. اهتمام به تربیت و ایجاد حب اهل‌البیت(ع) در ضمیر و نهاد احسان که فرزند آخر خانواده بود، باعث شد شخصیت دینی او چنان پایه‌ریزی شود که حتی در سنین کم، نماز و روزه خود را به جا آورد. او با شرکت در مجالس دعا و هیئت‌های مذهبی، بیش از پیش، روحش را آماده مسئولیّتی بزرگ می‌کرد.

احسان پس از اتمام دوران ابتدایی و راهنمایی در بیدگل و در اوج دفاع‌مقدّس، به علّت نقل‌ مکان خانواده‌ به کاشان، وارد دبیرستان امام‌خمینی(ره) این شهر شد. دبیرستانی که آن روزها، دانش‌آموزانش بیش از همه­ ی تاریخ هفتاد ساله­ ی دبیرستان درس می‌خواندند؛ آن هم درس جانبازی و شهادت در رکاب حسین زمان.

یاران خمینی -که در آغاز انقلاب الهی‌ خرداد 42 وعده­ ی قیامشان را داده بود- بزرگ شده بودند و آن شیرهای پاک که با اشک‌ بر مظلومیّت اباعبدالله الحسین(ع) درآمیخته بود، در رگ‌های این قبیله­ ی شرافت و مردانگی جاری و ساری شده و تأثیر خودش را گذاشته بود.

احسان پس از اتمام سال اول دبیرستان، تصمیم به حضور در جبهه گرفت ولی به دلیل سن کم موفق نشد. با فرمان حضرت امام خمینی(ره) جهت حضور امت حزب‌الله در جبهه‌ها، به‌رغم آغاز سال تحصیلی جدید، ابتدا به نهاد بسیج ملحق شد و پس از اتمام آموزش نظامی در اصفهان، در حالی‌ که دو برادر دیگرش نیز در جبهه‌ها بودند، عازم مناطق جنوب شد و پس از چندین ماه ایثار و فداکاری به کاشان برگشت.

عشق به شهادت و دیدار مولا حسین(ع)، چنان او را بی‌قرار ساخته بود که نتوانست در مدرسه تاب بیاورد، لذا در سال 1365 مجدداً عازم کربلای خوزستان شد و پس از حضور شجاعانه در عملیّات کربلای5 در تاریخ 1365/12/12، روح بی‌قرارش از سرزمین شلمچه به آسمان‌ها عروج کرد. پیکر مقدّسش که سال‌ها در بیابان‌های کربلای خوزستان مفقود بود پس از تفحص، در تاریخ 1377/2/9، طی مراسم باشکوهی در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

  •  احسان بلالی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع