گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس بتولی آرانی

علی

بسیجی

1340/12/10

شهر آران وبیدگل

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 عبّاس بتولی آرانی در دهم اسفندماه 1340 در آران دیده به جهان گشود. او در محیط مذهبی و متعهد خانواده رشد کرد و تربیت صحیح اسلامی یافت. نمونه‌های عالی اخلاقی از همان اوان کودکی در او هویدا و اخلاق پسندیده و‌ پرهیز از رذایل اخلاقی از خصوصیات بارز او بود. عشق به اسلام و وطن، همواره بر ایمان عبّاس می‌افزود. با همین خصایل بود که او سربازی ارتش عشق را در نظام جمهوری اسلامی انتخاب کرد.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، عبّاس و سایر همرزمانش هم‌چون دژی نفوذ‌ناپذیر از میهن اسلامی دفاع کردند و در جبهه‌های مختلف مشغول جهادی مقدّس شدند. عبّاس بعد از پایان دوران سربازی، باز برای حضور در دانشگاه مقدس جبهه که درسش ایثار و مدرکش شهادت بود ثبت‌نام کرد و بار دیگر راهی جبهه‌ها شد و در عملیّات والفجر1 شرکت کرد و مسئولیّت کمک آرپی‌جی‌زن را به‌عهده گرفت.

عبّاس در تاریخ 62/1/22 به آرزوی دیرینه ­ی خود رسید و با پروازی شجاعانه به بهشت نعیم کوچ کرد. او خود را در آتش ایمان افکند و چون نور خدایی در عرش برین با صالحان و شهیدان هم‌نشین شد. پیکر مطهر عبّاس در منطقه­ ی عملیاتی فکه جا ماند تا بعد از 11 سال، چند تکه استخوان از پیکر او را به عنوان سند حمّیت و غیرت شهید برای خانواده­ ی منتظرش آوردند و به خاک سپردند.    یادش برای همیشه جاودان باد

بسم رب الشهداء و الصدیقین

« و من یقاتل فی سبیل اللّه فیقتل اویعلب فسوف نوتیه اجراً عظیما »

هر کس در راه خدا یپیکار کند و کشته شود یا غلبه یابد به او به زودی پاداش بزرگ خواهیم داد .

- اسلام در تمام اعصار با خون و شمشیر و با اسلحه پیش رفت و نمایش پیدا کرد . - ما از شهید دادن باکی نداریم . ( امام خمینی (ره) )

- با سلام به حضرت مهدی (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و سلام بر شهیدان صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران .

- اکنون که مکتب ما و کشور اسلامی ما مورد هجوم بیگانگان و کافران قرار گفته وظیفة خود دانستم که بنا به رسالت و مسئولیت سنگینی که در این برهه از زمان در مقابل انقلابمان بر دوشمان می باشد در جبهه حضور پیدا کنم و دِین خود را نسبت به اسلام و انقلاب عزیز اَدا نمایم و آن چه مطرح است کشتن ظالم است و در عین حال حاضرم برای تحقّق بخشیدن اسلام جان خود را نیز نثار نمایم و طبق فرمایشات امام (ره) : « که ما تا آخر با دشمن جنگ خواهیم کرد ، چه بکشیم ، چه کشته شویم ، پیروزیم » من از یک جهت بسیار خوشحالم که مرگ آگاهانه را برگزیدم ، مرگی که حیات بخش است حیات اسلام در گرو خون شهیدان است ، همان طوری که نهال احتیاج به آب دارد و با کمبود آب می خشکد اسلام نیز خون احتیاج دارد و باید آبیاری شود تا جاودان بماند . از آن جا که هر شخص مسلمان باید قبل از مرگش وصیّتی بکند من به عنوان یک مسلمان چند کلمه ای به عنوان وصیّت ذکر می کنم و حالا که چند روز دیگر به عملیات پیروز آفرین نمانده و شاید در این حمله شهید شوم و شاید هم زنده باشم ، هر طوی که خدا خواسته من راضیم به رضای تو ای خدا .

- حال اوّل سخنم با پدر و مادرم اینست ؛ که ای مادر ! ای کسی که رنج ها را متحمّل شدی و برای این که اشکی از چشمان من فرو نریزد چه سختی ها کشیدی و آرزو داشتی که فرزندی پاک و خوب به جامعه تحویل دهی مرا پرورش دادی و اخلاق نیک به من آموختی و آفرین بر آن دامان پاکت که از امتحان موفّق بیرون آمدی ، من نمی دانم چگونه جبران زحماتت را بکنم . ای مادر عزیز ! می دانم که اگر شهید بشوم هیچ ناراحت نخواهی شد از شما می خواهم که لباس عزا به تن نکنید و برای من گریه نکنید شما برای امام حسین (ع) و یارانش گریه کنید . مادر مهربانم ، شاید بعضی اوقات ... کلمات نامشخص ... خوبی نکرده باشم و برای تو فرزند خوبی نبوده ام ، مرا ببخش و حلالم کن .

- و ای پدر مهربانم ! می دانم اگر جسد من به دست شما برسد هیچ ناراحت نخواهی شد و با خودخواهی گفت که این هدیه ای بود که خدا به ما داد و برای دین خود در راه خدا قربانی کردم . إن شاء اللّه خدا این قربانی را قبول کند .

- پدر جان ! من به جبهه نیامده ام که خود را بزرگ کنم و شهید شوم و مقامی داشته باشم ، من دیدم که اسلام در خطر است ، جوانان ما ، دوستان ما ، رفیقان ، همه یک به یک رفتند و شهید شدند و من برای ادامه راه آن ها به جبهه آمده ام ، من از شما می خواهم که هیچ وقت از این رهبر که فرزند حضرت فاطمه (س) است جدا نشوی ، از قرآن و دعا فاصله نگیری ، نمازها را با جماعت بخوانی و نماز شب را ترک نکنی ، رزمندگان را دعا کنید .

- چند سخن هم با برادران و خواهرانم ! شما بازوان انقلاب هستید باید محکم و استوار بایستید و با هوای نفسانی که جهاد اکبر است مبارزه کنید و با ضدّ انقلاب مبارزه کنید و آن طور توی دهنش بزنید که دیگر برای این انقلاب دست درازی
نکند .

- خواهرانم ! شما حجابتان را حفظ کنید که سنگر شماست و ای مادر و خواهرانم زینب گونه باشید .

- امّت شهیدپرور ! از شما می خواهم که در نماز جمعه و دعای کمیل شرکت
کنید .

- پدر عزیزم ! چند تا از نمازهایم قضا شده و چند تا از روزه هایم ، از شما
می خواهم آن ها را برایم به جا آوری و مقدار پولی که از شما می خواستم آن را حلال کردم و برای قضا نماز و روزه هایم بدهید .

- اگر جنازه ام به وطنم رسید شما جنازه ام را بگذارید مادرم ببیند و چند لحظه در میدان طالقانی بگذارید تا این که از بوی عطر گلستان خانواده بهره مند گردم ،
مرا پهلوی قبر پسر عمویم احسان بتولی آرانی اگر جا باشد به خاک بسپارید و اگر جا نباشید در مزار شهدا دفن کنید .

- من از تمام فامیل ها و از شما امّت شهیدپرور طلب مغفرت می نماید و از شما
می خواهم که مرا ببخشید و از جوانان هم سن و سالم می خواهم که نگذارند سنگر ما خالی بماند و این راه را ادامه دهند تا ظهور حضرت حجت حق منجی عالم
فخر بشریّت .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

والسّلام

 

 

 

مـــــادر گریـــــه مکـــن شــــاد بخنــــد

پســـــرت مــــی رود امــــروز جنــــــگ

وطنـــــم در خطــر اســت مــــادر مـــن

مــــی روم جنــــگ کنــــم بهــــر وطــــن

پســـــرت بچّـــــه دیــــروزت نیســــت

پســـــرت بت شکـــن اســت مــــــادر مـــن

بامیــــــدی کـــــــه ببخـــــــش مــــــرا

مــــی روم جنــــگ کنــــم بهــــر خــــــدا

مـــی روم در صـــــف پیــکارگـــــــران

مــــی روم جنـــگ کنـــــم بــــــا یـــــاران

گـــر در ایــــن راه دهــــم جانــــــم را

ندهـــــم  یــــک  وجـــــب  ایرانــــــــم را

وطنم ... نامشخص ...  از خون من است

همــه هستــی مــــــن و عمـــــــر منســــت

گـــر همــه شیــــر شونـــد درنظـــرم

ایــن محـــــال اســـت دهـــــم مـــن وطنـــم

گـــر ســلاح نیست مرا مشت که هسـت

تـا زنـــــم  بــر  دهــــن  ظالــــم  پســــــت

چــــــون مــن اسلحـه ام ایمــــان اســــت

مـــن خطرنــاک تریــن اسلحــه ایرانــــم

قلـــب مــــن بمـــب رفیقــــــم قــــــرآن

دهنـــم لولـه تــوپ ، هدفـم دشمـن دفـــــع

مــن خطرنـــاک تریـــن اسلحـــه ایرانــــم

با جامـه خونین به سفر خواهــم رفــت

با هدیـــه جــــان سوی ثمــر خواهم رفت

با پیکر صد پاره به شب خواهـم تاخــت

سیمرغ صفت به سوی صفر خواهم رفت

 

 

  •  عباس بتولی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع