گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا آبیاری بیدگلی

علی عباس

بسیجی

دانشجو

1345/01/01

1361/08/18

عین خوش

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

عليرضا در روز اوّل فروردین ماه 1345 مصادف با عید سعید فطر در بیدگل به دنیا آمد
 

به علّت مشکلات مالی خانواده ، در سال دوّم راهنمایی ترک تحصیل نمود و به عنوان کارگر در کارخانة حریربافی کاشان مشغول کار شد .

مقارن با دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، علی رغم سنّ کم ، در ابتدای سال 1361 برای پیوستن به صفوف رزمندگان ، در بسیج مشغول گذراندن آموزش نظامی شد و پس از طی یک دورة آموزش نظامی در اصفهان ، در تیر 1361 به جبهة جنگ اعزام شد . وی در عملیات رمضان ( شلمچه ) شرکت نمود و از ناحیة بازوی چپ مجروح و در بیمارستان اراک بستری شد .

پس از بهبودی نسبی مجدّداً به جبهه نبرد اعزام ودر عملیات محرّم (عین خوش) شرکت نمود که بعد از شرکت فعّال در این عملیات ، در روز سه شنبه 1361/8/18 به شهادت رسید .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« فلیقاتل فی سبیل اللّه الّذین یشرون الحیوه الدنیا بالاخره و
من یقاتل فی سبیل اللّه فیقتل اویغلب فسوف نوتیه اجرا عظیماً »         

سوره نساء – آیه 74

 

پس باید در راه خدا کارزار کنید ، آنان که زندگی دنیا را به آخرت می فروشند و هرکس در راه خدا پیکار کند ، چه کشته شود و چه پیروز ، به زودی که خدا پاداش عظیمی به او عطا خواهد کرد .

- خدای تبارک و تعالی از اوّل با شما بوده است و مادامی که شما در صحنه باشید و إن شاء اللّه هستید و خواهید بود خدای تبارک و تعالی شما را پشتیبانی می کند و شما ...کلمه نامشخص ... خواهید بود . ( امام خمینی (ره) )

- با سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی خمینی و درود فراوان بر تمامی شهیدان انقلاب مخصوصاً شهیدان حمله اخیر و سلام من به تمام ملّت شهیدپرور و رشید ایران .

- خدایا ! هدایتم کن ، زیرا می دانم که گمراهی چه بلای خطرناکی است .

- خدایا ! مرا از بلای غرور و خودخواهی نجات ده تا حقایق وجود را ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده کنم . اینجا ... کلمه نامشخص ... به رهبرمان امام و رهبر انقلاب که گفتند : « جبهه ها را خالی نکنید » . من احساس مسئولیّت کردم و به سوی جبهه های حرکت کردم و به این کار افتخار می کنم که به جبهه آمدم تا با چند قطرة خون خود تیغی را از جلو راه این انقلاب بردارم و اینک وصیّت نامه خود را آغاز می کنم ؛

- ای ملّت رشید و شهیدپرور ! من و تمام شهیدان و تمام رزمندگان از شما ملّت
می خواهیم که گوش به فرمان امام و رهبر انقلاب باشید و به آن ها بفهمانید که اگر دنیا دست در دست هم بگذارند نخواهند توانست این ملّت شکست ناپذیر
را نااُمید کرده و شکست دهند ، اگر تا دیروز انقلاب اسلامی ما به واسطة نوپا
بودنش به سادگی مورد هجوم واقع می شود و هیچ مستضعف دلشکسته ای در
دور افتاده ترین جای عالم جرأت دفاع از این انقلاب جهانی را نداشت اینک به برکت رهبری نائب امام زمان (عج) حضرت امام خمینی روحی له الفداه و خون شهدا عزیزمان درخت پُر ثمره انقلاب چنان تناور گشته و آن گونه در دل امّت بزرگ اسلام ریشه دوانیده است که ستمگران را دیگر یارای مقاومت در برابر سیل خروشان و توفندة صدور انقلاب نمانده است .

ضدّ انقلاب داخلی تمامی نقش های خود را بازی کرد امریکا تمام فشارهایی را که به عقل ناتوانش می رسید اَعمال نمود نوچه های او در عراق و سعودی و ... هر چه ما را از نوع قادسیه صدام و طرح فهد داشتند از آستین به در کردند ، امّا انقلاب خدایی ما همه ی این مارهای قلابی و ببرهای کاغذی را بلعید و نیست و نابود کرده ، اینک ای ملّت رشید ، ای خلق آزاده ی خدا ، ای ملّتی که ندای رهبر
می گویید قدر انقلاب را بشناسید و آن را با تمام جان پاس دارید .

- ای جوانانی ! که در خواب غفلت فرو رفته اید چشمان خود را باز کنید ، مغز خود را به کار بیندازید و ببینید کجا هستید و چه کار می کنید ؟

- ای جوانانی ! که می توانید با فرمان امام و رهبر انقلاب به جبهه ها بروید و با دشمنان بجنگید و ابرقدرت ها را شکست دهید که اگر شما این کار و این افتخار بزرگ را نجام ندهید تمام شهیدان بر گردن شما حق دارند و در فردای قیامت از شما این سؤال را خواهند کرد که آیا شما جوانی که می توانستی به این انقلاب کمک کنی و در جبهه شرکت نمایی و شرکت نمودی یا نه ؟

- و پیامی دیگر به تمام کارگران ! ای کارگران تا آن جا که می توانید تلاش کنید که کارخانه یک جبهة بزرگ در برابر ابرقدرت هاست ، شما می توانید با به کار انداختن مغزهای متفکّر خود جبهة داخلی را در برابر این نوچه های امریکا و شوروی استقامت کرده و آن ها را شکست دهید .

- ای مادر مهربان و ای پدر گرامی ! خدمت شما سلام عرض می کنم و از شما تشکّر می کنم که با رنج و زحمات زیادی مرا بزرگ کردید و درود بر تمام مادران و پدران شهیدان .

- پدر و مادر مهربانم ! من شما را زیاد اذیّت کرده ام و شما را ناراحت کرده ام ،
إن شاء اللّه به بزرگی خود ما را حلال کنید و ما را ببخشید .

- و شما ای پدر و مادر آن شهیدان ! باید افتخار کنید که چنین فرزندانی را در راه خدا هدیه نمودید .

- و ای خواهرانم و ای برادرانم ! شما با تلاش و کوشش در پشت جبهه این انقلاب را یاری کنید و إن شاء اللّه در کوشش به این انقلاب موفّق باشید . به امید پیروزی تمامی رزمندگان اسلام .

- خدمت دوستان و تمام آشنایان و همسایگان ! سلام عرض می کنم ، در ضمن اگر کسی از من بدی دیده است إن شاء اللّه از لطف بزرگی خود ما را حلال کنید و اگر لیاقت شهادت را داشتم و شهید شدم در پشت شاهزاده هادی در کنار مزار
علیرضا کریمشاهی به خاکم بسپارید .

متشکرم

- به امید پیروزی حق علیه باطل .

- ای ملّت ! تا می توانید امام را دعا کنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .                

خداحافظ

  •  علی رضا آبیاری بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع