گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر باغ بیدگلی

حسین

بسیجی

نقاش

1341/01/03

1362/12/10

جفیر

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

اصغر تابستان سال 1341ش در خانواده‏اى متّديّن و زحمت‏كش متولّد شد. به ‏علّت وضعيّت اقتصادى خانواده درپنچ سالگى مشغول به كار شد. هفت‏ ساله بود كه دوره‏ ى ابتدايى را از مدرسه‏ ى صباحى و شهيد جندقيان شروع كرد و راهنمايى را در مدرسه شهيد خدمتى به پايان رساند. طى دوران دبيرستان براى كمك به خانواده‏اش كار مى‏كرد. با شروع انقلاب اسلامى ترك تحصيل كرد و به علّت فشار زندگى وارد كار نقّاشى شد. او در پيروزى انقلاب، همانند ملّت مسلمان، در راه‏پيمايى‏ها، تظاهرات و پخش اعلاميه‏ هاى حضرت امام قدس‏سره حضورى فعّال داشت. اصغر فردى خوش اخلاق بود.

با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران به جبهه‏ هاى كردستان اعزام شد و سه ماه در آن مناطق به نبرد با ضدّ انقلاب و كفّار بعثى پرداخت. پس از بازگشت از كردستان در كارهاى اجتماعى و فرهنگى محلّه فعّاليّت داشت، از جمله در اجراى چند نمايش‏نامه شركت كرد.اصغر آذرماه60ش براى انجام خدمت سربازى به پايگاه هشتم شكارى اصفهان اعزام شد. وى به علّت حُسن اخلاق، مورد تشويق فرماندهان خود قرار گرفت. پس از خدمت سربازى در سال 1362ش ازدواج كرد با توجّه به عشق و علاقه‏ ى وافرى كه به اسلام، انقلاب و حضرت امام قدس‏سره داشت پس از گذشت چهل روز از ازدواجش به فرمان امام ‏خمينى قدس‏سره عازم جبهه‏ هاى نبرد حق عليه باطل شد و در عمليّات وسيع خيبر شركت كرد. در تاريخ 62/12/10، در حالى كه بيش از دو ماه از ازدواجش نگذشته بود، حنظله‏وار به شهادت رسيد.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

بسم حبيب قلوب الصادقين، با درود فراوان به خدمت بني‌اكرم پنج تن آل‌عبا وائمة‌ اطهار و ياران از جان گذشتة‌ آنان و ياوران حسين(ع) و شهداي بدر و احد و بقية شهداي از صدر اسلام تا كربلاي ايران انقلاب اسلامي و با درود به پيشگاه ولي‌عصر و نايب برحقش خميني بت‌شكن و ياوران باوفا و سراپا گوش به فرمان او.

درود به خانواده‌هاي عزيز و ارجمند شهدا از اول انقلاب تا آخرين شهيد در آخرين لحظات جبهه‌هاي جنگ حق عليه باطل

درود بر مبلغان دين و ياوران امام زمان(عج)

بارالها، از چه و چگونه شروع كنم. بهتر است از جمله‌اي با كلام خدا شروع كنم. و جاهدوا في الله حق جهاده (س حج آية‌ 78) براي خدا،‌ حق جهاد در راه او را به جاي آوريد. لذا اينجانب طبق وظيفة شرعي و الهي‌ام لازم دانستم در اين موقعيت حساس كه ابرجنايتكاران شرق و غرب عالم و جوجة ابرقدرت‌هايي كه در فكر و خيال واهي خود خواب‌ها براي ملت‌هاي مسلمان و به پا خواسته ديده‌اند و نظر به امر رهبر عزيزمان كه فرمودند در حال حاضر تمام افرادي كه قدرت دارند به جبهه بروند بايد به مقامات مسئول مراجعه نمايند و چنان‌چه تشخيص دادند كه جبهه به آن‌ها نياز دارد واجب است به جبهه‌ها بروند و بر هر كار ديگري مقدم است،‌ لازم و واجب دانستم كه در اين مرحله از عمليات گستردة‌ جبهه‌هاي نبرد كه اميد به خداي يكتا، قهار، سبحان، كريم، عظيم و دانا به قلوب هر جن و انس و شيء هست،‌ دارم كه به لطف و كرمش اگر صلاح مي‌داند كه اين مرحله را آخرين مرحلة عمليات و اين بار پيروزي نهايي و گشودن راه كربلاي مولا كه آرزوي ديرينة‌ اين ملت ستمديده و رنج‌كشيده كه از فراغ دوري از قبر شش‌گوشه‌اش قلب‌هاي‌شان به درد آمده و بغض گلوي‌شان را گرفته و دل‌هاي‌شان از فراغ عزيز فاطمه زهرا(س) فرزند عدل‌گستر او در انفجار است شاد گرداند و دل ملت‌هاي دربند و زنجير را كه هر لحظه مي‌گويند ما لكم لا تقاتلون في سبيل‌الله و المستضعفين من الرجال و النساء و الولدان الذين يقولون ربنا اخرجنا. و تنها روزنة‌ اميدشان پيروزي نهايي اين انقلاب، جنگ در ظاهر با حزب بعث عراق و امدادگران او كه همان جنگ با ابرقدرت‌هاي عالم كفر و الحاد است خشنود نمايد.

والسلام

 

  •  اصغر باغ بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع