گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس باصری آرانی

محمد جواد (پرویز)

بسیجی

1336/11/01

1360/09/08

محور آبادان-ماهشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس از کودکی با مشکلات عدیده­ای در زندگی مواجه بود. به همین دلیل در کنار تحصیل علم به قالی­بافی نیز مشغول بود. بعد از کلاس ششم ابتدایی ترک تحصیل نمود و از طریق قالی­بافی با سخت­کوشی و خوداتّکایی بار زندگی­اش را برای ورود به یک زندگی مستقل، بست. مدّتی بعد در کارخانة ریسندگی کاشان مشغول به کار شد. همزمان با خدمت سربازی ازدواج نمود که حاصل آن دو فرزند پسر و دختر می­باشد. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با داشتن دو فرزند یک و سه ساله، در مهر ۱۳۶۰ داوطلبانه راهی جبهة خوزستان شد تا در مقابل متجاوزین با دندان مسلّح بایستد. وی وارد منطقة عملیّاتی جنوب کشور شد و مدّتی را که تا شروع عملیّات فرصت داشت به آمادگی رزمی و آموزش‌های لازم پرداخت و از نظر روحی و جسمی آمادگی خوبی برای حضور در عملیّات پیدا کرد تا این­که در عملیّات آزادسازی شهر بُستان با نام عملیّات طریق‌‌القدس شرکت کرد و در تاریخ 1360/09/8 هم‌چون مولایش اباعبدالله‌الحسین(ع)  با جدا شدن سر از بدن مطهّرش به شهادت رسید.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

انا لله و انا الیه راجعون یعنی همه از طرف خدا آمدیم و به طرف او باز می‌گردیم.

من به جبهه حق علیه باطل می‌روم و (اگر این شهادت افتخار من شد) باعث افتخار خانواده من می‌باشد. الان که این وصیّت‌نامه را می‌نویسم در اتاقم نشسته‌ام و دو فرزندانم در کنار من به خواب هستند و با همسر عزیزم نشسته‌ایم. این وصیّت‌نامه را برای خود و خانواده‌ام می‌نویسم.

همسر عزیزم، مادر مهربانم، پدر گرامیم، برادران و خواهران ارجمندم! اگر شهادت نصیب من شد شما برای من گریه نکنید که دشمن خوشحال می‌شود.

من از همسرم عزیزم می‌خواهم که به فرزندانم راه من که راه حسین‌وار است نشان دهد تا به آن راه ادامه دهند.

خدایا! تو می‌دانی که اگر خون ما جوانان هم به زمین ریخته می‌شود راضی نیستم که یک موی از سر امام کم شود.

آری برادران! دشمن زود فریب می‌دهد. این دنیا هیچ وفا ندارد. بهتر این است که برای خود بهشت را خریداری کنیم.

مادرم! نگویی چراغ خانه فرزندم خاموش شد؛ به خدا من زنده‌ام. مگر نشنیده‌اید که می‌گویند: «شهیدان زنده‌اند الله اکبر / به خون غلطیده‌اند الله اکبر». آری به خدا حقیقت دارد ...

ای جوانان! بیدار باشید و راه ما شهدا را ادامه دهید و نگذارید اسلام تنها بماند. همه در خط ولایت فقیه باشید؛ اگر خدای ناکرده ولایت فقیه نمی‌بود اسلام وجود نداشت.

از زبان حال من شهید چند دعا بشنوید:

خدایا! تا آن زمان که مهدی فاطمه(عج) بیاید خمینی بت‌شکن را از ما ملت مستضعف مگیر.

خدایا! هرکس بر علیه ولایت فقیه و جمهوری اسلامی توطئه می‌کند نابودش کن.

والسلام

      عبّاس باصری

1360/7/8

  •  عباس باصری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع