گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

میثم عبداله زاده آرانی

پاسدار

1359/12/10

آران و بیدگل

1397/11/24

جاده خاش به زاهدان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

میثم عبداله زاده سال 1359 در خانواده ای مذهبی از شهر آران و بیدگل متولد شد. کودکی میثم مصادف بود با دوران دفاع مقدس که پدرش سال های متمادی به دور از خانواده در جبهه های غرب و جنوب کشور به صورت داوطلب به عنوان بسیجی و جهادگر در بین رزمندگان اسلام مشغول خدمت بود.

تحصیلات و نوجوانی

میثم در دوره دبیرستان بود که فعالیت و همکاری خود را با بسیج سپاه پاسداران آغاز کرد و در کانون های فرهنگی مساجد و پایگاه های بسیج به فعالیت پرداخت و همواره به دنبال پر کردن جای خالی شهدای هم سن و سال خود بود.

وی در سال 1377 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و همزمان تحصیلات خود را در دبیرستان و سپس دانشگاه امام حسین(ع) تا مقطع لیسانس ادامه داد.

ازدواج و فرزندان

میثم سال 1384 با دختری از یک خانواده­­ی ایثارگر ازدواج کرد. پدر همسرش نیز حدود 12 سال در استان سیستان و بلوچستان در قسمت های مرزبانی، پشتیبانی رزمندگان و مرزداران و خدمت رسانی به محرومان آن منطقه فعالیتی مستمرداشت.

این مشابهت در شکل گیری شخصیت میثم و همسرش از کودکی، آن ها را برای تشکیل یک زندگی مشترک در مسیر جهاد و شهادت آماده می کرد.

حاصل این زندگی مشترک نیز پسری 10 ساله به نام مسعود و دختری 4 ساله به نام زینب است.

فعالیت های اجتماعی و فرهنگی

او زا بدو ورود به سپاه فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و نظامی زیادی را شروع کرد از جمله:

- شرکت فعال در تأسیس گردان امام حسین(ع) از لشکر14 امام حسین(ع)

- تأسیس پایگاه مقاومت بسیج آیت الله عاملی(ره)

- تشکیل دروه های آموزش تکمیلی بسیج

- شرکت فعال در برگزاری مراسم اعتکاف مسجد جامع قاضی شهر و پشتیبانی از معتکفین

- تأسیس قرائت قرآن پایگاه آیت اله عاملی

- انجام برنامه های کانون های تابستانی نوجوانان و جوانان

- پشتیبانی از هیأت های عزاداری در ایام محرم

- و ...

مسئولیت پذیری، پیگیری های جدی، نظم در کارها، خوش خلقی و برخورد جذاب از صفات بارز او بود که زبانزد خاص و عام است.

خدمت رسانی به محرومان و افراد بی بضاعت و کم بضاعت در جای جای این کشور عزیز برایش یک تکلیف شده بود هرچند خانواده و دوستان نزدیک او از این روحیه خدایی اش تا حدودی آگاهی داشتند ولی؛ ابعاد گذشت و فداکاری او تا زمان شهادتش پوشیده بود؛ به گونه ای که مصادیق گوناگون آن پس از شهادتش آشکار شد.

خانواده اش شاهد بودند که بخش عمده ای از وقت خود را صرف رفع مشکلات مردم و رسیدگی به نیاز مستمندان و محرومان می کند. وی همه این اقدامات را در کمال صداقت، صفا و صمیمیت انجام می داد و دوست نداشت در عرصه دیده شود یا خودنمایی کند.

خدمت رسانی میثم به محرومان، نه تنها در شهر محل اقامت خود بلکه در مأموریت به سیستان و بلوچستان نیز نشانه از حس دلسوزی و محبت او به این قشر از جامعه دارد؛ به گونه ای که وی هر بار به مأموریت می رفت با کمک های خیرین و یا هزینه های شخصی، برای خدمت به افراد بی بضاعت آن سرزمین، به ویژه کودکان تلاش می کرد و در رفع محرومیت زدایی از آن ها هرچه در توان داشت به کار می گرفت تا جایی که روحیه خدمت رسانی او سایر ویژگی هایش را تحت الشعاع قرار داده بود.

سرانجام میثم عبداله زاده در غروب غمگین 24 بهمن 1397 در حین بازگشت از مأموریت در جاده خاش استان سیستان و بلوچستان توسط عمّال تکفیر و استکبار به همراه 26 نفر از همرزمانش به شهادت رسید و کوله بار مسئولیت دفاع از کیان این کشور و نظام جمهوری اسلامی را به دوش مردان و زنان این مرز و بوم گذاشت.

ای گل تو دوش داغ صبوحی کشیده ای

ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم

چون لاله می مبین و قدح در میان کار

این داغ بین که بر دل خونین نهاده ایم

  •  میثم  عبداله زاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع