گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر وفا آرانی

ماشاالله

سرباز ارتش

1399/01/01

شهر آران وبیدگل

1361/03/09

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علي‌اكبر وفا در تاريخ 1339/1/1 در خانواده‌اي مذهبي، متديّن و مستضعف متولّد شد. دوران دبستان را در مدرسه­ ی بونصر شيباني آران گذراند و سپس به مدرسه­ ی راهنمايي شهيد خدمتي وارد شد و دوره­ ی دبيرستان را در مدرسه­ ی برادران شهید عبداللهي ادامه داد.

در دوره­ ی دبيرستان، جهت كمك به خانواده‌ به مدرسه­ ی شبانه رفت تا روزها مشغول كار شود. رابطه­ ی علی‌اکبر با دوستان و خانواده‌ گرم و صميمي بود.

او پس از پیروزی انقلاب در جلسات مذهبي، قرآن، نماز جماعت و جمعه شرکت می‌کرد. هنگامي كه زمان خدمتش فرا رسید به ارتش جمهوري اسلامي ایران پیوست و در پشتيباني توپخانه مشغول به خدمت شد.  علی‌اکبر وفا در 1361/1/5عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل شد و در عمليّات بیت‌المقدّس شركت كرد. او در آزادسازي خرمشهر عزيز، سهمي براي خود ثبت كرد و در تاريخ 1361/3/9 به فيض عظماي شهادت نائل آمد و به عهد خود وفا نمود.

 

 

وصیت نامه شهید علی اکبر وفا

 

امام خمینی: این وصیت نامه ها را بخوانید.

بسم الله القاسم الجبارین

به نام خدای درهم کوبنده کفار و ظالمین

وصیت نامه را از کربلای ایران یعنی از خوزستان وخرمشهر شروع می کنم .

 تفنگم را بیاور تا سینه دشمن را سوراخ کنم که دیگر تحمل این همه نامردی را ندارم آخر مگر این ملت آزادیخواه و حق پرست چه کرده است که این چنین ناجوانمردانه بهرشان بسیج گشته اند؟ مگر در این دنیا استقلال و آزادی جرم است که این چنین ملت های اسلام را به محاصره اقتصادی ونظامی می کشند؟

ای مادرم؛ کفنم را بیاور تا بپوشم که خون من از خون امام حسین (ع) و علی اصغر به خون خفته اش رنگین تر نیست. به جهان خواران شرق و غرب بگویید که اگر خانه و کاشانه ام را به آتش بکشید اگر گلوله های شما قلبم را سوراخ سوراخ کند آرزوی شنیدن یک کلمه ضعف و زبونی وآرزوی فروختن دینم را به گور خواهید برد.

و به آنها بگویید که اگر پیکرم را زنده زنده پاره کنید اگر پاره های تنم را به آتش بسوزانید اگر خاکسترم را به دریا بریزید از دل امواج خروشان دریا صدایم را خواهید شنید که اسلام پیروز است و کفر و منافق نابود است .

و در پایان چند کلمه هم با پدر و مادرم؛ از شما می خواهم گوش به فرمان امام عزیز باشید و اگر من شهید شدم برای من گریه نکنید.دیگر صحبتی ندارم.

به امید پیروزی مستضعفان جهان بر مستکبران

والسلام

علی اکبر وفا آرانی

1361/3/8

 

 

  •  علی اکبر وفا آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع