گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین یونسی بیدگلی

هاشم

بسیجی

کارگر

1341/07/14

شهر آران وبیدگل

1364/06/18

حاج عمران

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1341 شمسی در خانواده­ای مستضعف و مذهبی به دنیا آمد و نام مقدس حسین را بر او نهادند.هنوز چند روز از تولدش نگذشته بود که پدرش چشم از جهان فرو بست و آنها را در داغ فراقش سوزاند.

سپس مادرش سرپرستی خانواده را به عهده گرفت. حسین در سن 5 سالگی بر اثر ضعف مالی خانواده به شاگردی رفت و حقوق ناچیزی دریافت می­کرد. در سن 13 سالگی به کارخانه ریسندگی کاشان راه یافت و لباس مقدس کارگری را بر تن شریفش کرد. آغاز سن 15 سالگی حسین مصادف با شکفتن گل نهضت مقدس اسلامی بود و او نیز همچون سایر هموطنان خود همدوش ملت قهرمان ایران در تظاهرات، علیه رژیم فعالیت مستمر داشت تا گل انقلاب شکفته شد و به لطف خداوند و رهبری پیامبر گونه امام امت خمینی بت شکن و همت مردم به پیروزی رسید.

در آن زمان که حسین به هیجده سالگی رسید، جنگ تحمیلی شروع شد و حسین در این موقع به سربازی اعزام گردید. وی بیست و چهار ماه سربازی خود را در جبهه­ ها گذراند و در عملیات­های پیروزمندانه رزمندگان اسلام شرکت کرد. و در شادی و سرور پیروزی آنها شریک بود.

بعد از سربازی به آران بازگشت و چون نیاز خود را در جبهه ­ها بیشتر می­دید از طریق بسیج کارخانه به جبهه اعزام گردیده و سرانجام در تاریخ 1364/6/18 درمنطقه حاج عمران به دیدار معبود شتافت.

حسین درطول زندگی خود نیکو و خوش رفتار بود و با خانواده­اش حسین گونه رفتار می­کرد و همه از او راضی بودند. سرلوحه زندگیش امر به معروف و نهی از منکر بود. روی گشاده و لبان خندانش هرگز از یادها نمی­رود.

 

                      روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللّهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

- به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی .

- بارالها ! سپاس و درود بی کران بر تو که به من توفیق جهاد و شهادت در راه خودت را فرمودی تا بتوانم در این جهاد مقدّس شرکت جویم و وقتی شکر این نعمت بزرگی را می توانم انجام دهم که جان ناقابل خود را در این راه فدا کنم و در این راه هم چون یاران امام حسین (ع) بجنگم و به ندای امام بر حقّمان که همان ندای امام حسین (ع) در روز عاشوراست جواب داده و در این راه مقدّس تا پای جان ایستاده و بجنگم .

- از امّت حزب الله و همیشه در صحنه ! می خواهم که پشتیبان اسلام عزیز و انقلاب باشند و همیشه گوش به فرمان امام بزرگوار باشند و نگذارند که صحنه خالی شود که پشت کردن به انقلاب پشت کردن به اسلام است و ذلّت و خواری در بر دارد و از شما می خواهم که پشتیبان روحانیّت باشید و از یاران امام هم چون آیت الله العظمی منتظری که به حق یاری بزرگ و شخصی مهّمی برای اسلام است دفاع کنید ، جنگ را سرلوحه کار خود قرار دهید و جوانان برومند انقلاب در جهاد مقدّس شرکت کنند و آن ها که می توانند در این راه دریغ نکنند که عزّت و شرف ما در همین جنگ و مبارزه مقدّس است .

- از شما می خواهم در جلسات مذهبی شرکت کنید و دعاها را از یاد نبرید که پیروزی اسلام مرهون دعای خالصانه شماست . در نمازهای جمعه که شکوه و عظمت اسلام است شرکت کنید . دعا به امام تبلور عینیّت اسلام است از یاد نبرید که او بود که ما را از فسادها و تباهی نجات داده و به راه هدایت و رستگاری رهنمود نمود .

- ای جوانان ! در انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) از هیچ کس نهراسید و نکند که در رختخواب ذلّت بمیرید که امام حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد .

- ای جوانان ! مبادا در غفلت باشید و بمیرید .

- هان ای جوانان مبارز ! مبادا از رفتن به جبهه خودداری کنید و پشت به جبهه کنید که این برخلاف اسلام و قرآن می باشد و اگر این کار را بکنید فردای قیامت در نزد خدا و چهارده معصوم (ع) جوابگو خواهید بود .

- بنده یکی از سربازان اسلام و به عنوان پند و اندرز به پدران و مادران جوانان برومند می دهم که شما از رفتن فرزندانتان به جبهه حق علیه باطل خودداری نکنید و همان طور که امام عزیزمان فرموده رفتن به جبهه یک واجب کفایی است .

- خدایا ! من چیزی را که در دنیا از همه چیزها عزیزتر و بهتر می دانم جان دادن در راه خودت است و از تو می خواهم که شهادت را نصیبم گردانی . این شهادت در راه تو یکی از سعادت های دنیوی و اخروی می باشد و دیگر چیزی که از تو می خواهم این است که مرا با سایر شهدای کربلا محشور گردانی . راستی هر کس که به جبهه می رود اوّل باید در جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس خود می باشد شرکت کند اگر در این مرحله قبول شد می تواند در جهاد اصغر که همان مبارزه با کفّار است شرکت کند تا انسان نفس خود را سالم نگرداند نمی تواند در هیچ کاری شرکت کند .

- مادرم ! می دانم که برای من زحمت ها کشیده ای تا مرا به این سن و سال رساندی امّا این را هم به شما بگویم نه بلکه شما به تمام مردم می گویم اگر شما فرزندانتان را در راه خدا می دهید این یک امانت است پیش شما ، چند سالی است این امانت می ماند و بعد می رود ، امّا من نتوانستم جبران زحمت های تو را بکنم . مادر جان ! تو باید زینب گونه باشی که چه مصیبت هایی بر سرش آمد ، دلم می خواهد که در تشییع جنازه ام گریه و شیون نکنیم اگر خواستی گریه کنی در پنهان گریه کن چون اگر دشمن گریه تو را ببیند خوشحال می شود .

- در پایان از خواهران و برادران ، دوستان و آشنایان ! می خواهم اگر بدی از من دیده اید مرا ببخشند .

- امّت شهیدپرور !  از این جنگ دلسرد نشوید و سنگرها را خالی نکنید ، مساجد و نماز جمعه ها را ترک نکنید و وحدت خود را در همه جا حفظ کنید .

- در ضمن اینجانب هفتاد روز ، روزه قضا دارم که در طی دو سال سربازی قضا شده است إن شاء الله که برایم بگیرید .

- در ضمن حدود یک ماه هم نماز قضا دارم .

- مرا در گلزار شهدای آران کنار قبر شهید اصغر احمدی دفن کنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار . از عمر ما بکاه و بر عمر ما بیفزا .

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسین یونسی بیدگلی


  •  حسین یونسی بیدگلی
  •  حسین یونسی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع