گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سید تقی یوسف زاده نوش آبادی

غلامحسین

بسیجی

1347/01/01

روستای آبشیرین کاشان

1364/06/18

اشنویه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

 

سید تقی  یوسف زاده نوَش آبادی درتاریخ  1347/1/1  در روستای آب­شیرین در خانواده مذهبی چشم به جهان گشود وی دو خواهر و دو برادر بزرگتر از خودش داشت.

پدر و مادرش با پرداختن به کشاورزی مایحتاج خود و خانواده را فراهم می­کردند.

در کودکی بیشتر به جلسات قرائت قرآن می رفت و به خاطر علاقه به قرآن و مذهبش مدتی اذان گوی مسجد محله شون بود.

تحصیلات ابتدایی را در آب­شیرین به پایان رساند. و بعد از آن به شهرستان کاشان آمد و برای گذراندن مقطع راهنمایی مدّتی در خانه­ی عمویش گذراند امّا به دلیل نداشتن وضع مناسب مالی از ادامه تحصیل انصراف داده و مشغول کار پاره وقت رنگ­کاری و نقاشی شد و بعد از آن نیز مدتی به دست­فروشی پرداخت. درست هنگامی که ایران درگیر جنگ با کشور عراق میشود داوطلبانه در پانزده سالگی به سوی جبهه های جنگ ره­سپار می شود.

چهار مرتبه به جبهه های جنگ اعزام می شود و بار آخر در عملیات غرب پیرانشهر منطقه کوهستانی کرد نشین به فرماندهی شهید غلامحسین  ساجدی به نام عملیات قادر مفقودالاثر می شود. مدت یازده سال هیچ خبری از وی نبوده ولی سرانجام پایان این مدّت خبر شهادتش را به خانواده اش می دهند و مشخص می شود که در هفده سالگی به مقام رفیع شهادت نائل می شوند.. وی در گلزار شهدای نوش آباد به خاک سپرده شد.     یادش برای همیشه جاودان باد

«وصیت­نامه شهید سید تقی یوسف­زاده»

«ان الذین آمنوا الذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل­الله اولئک یرجون رحمت­الله و الله غفور رحیم»

آنانکه به دین اسلام گرویدند و از وطن خود هجرت نموده و در راه خدا جهاد کردند اینان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده و مهربان است.                سوره بقره آیه 218»

بنام الله یگانه پاسدار حرمت خون شهیدان و باسلام بر حضرت مهدی (عج) و نایب بر حقش امام امت و سلام بر تمامی ارواح طیبه شهدای اسلام، مفقودین، اسرا، معلولین، مجروحین و رزمندگان اسلام در سنگرهای عشق شهادت و سلام بر خانواده­های معظم این عزیزان جندالله اینجانب سید تقی یوسف­زاده وصیت­نامه خود را در مورخ 64/5/27می­نویسم.

امروز سراسر جهان کفر با هم متحد شده و بر علیه اسلام و قرآن قیام نموده­اند و قصد نابودی این نظام الهی را دارند و از سوی ندای امام امت رهبری جهان اسلام و مسلمین بلند است که آیا کسی هست دین خدا را یاری دهد من این ندای ملکوتی رهبر جهان اسلام را با جان و دل شنیده و آن را با تمام وجودم لبیک می­گویم و در راه مقدس اسلام سر وجان می­بازم امروز روز امتحان است و فردای قیامت روز پاداش انسانهای نیکوکار باید سعی نمایم از امتحان الهی موفق بیرون آییم تا فردای قیامت نزد شهداء رو سفید باشیم انشاالله.

ما چون پیرو امام حسین (ع) هستیم زندگی سرخ را برای خود انتخاب نموده ما صدای منادی که ندای او را شنیدیم آن را لبیک گفتیم دنیا مزرعه است باید انسانها امروز در آن کشت نمایند تا فردای قیامت بهره­مند شوند قدر مسلم است بدانید هیچ انسانی اگر عمل خوب و صالح نداشته باشد به بهشت وارد نخواهد نشد قرآن کریم در این باره می­فرماید گمان می­کنید به بهشت داخل خواهید شد بدون آنکه امتحان کند آنان که جهاد در راه دین کدره و آنها که در سختی­ها صبر و مقاومت کردند مقاومتشان را بر عالمی معلوم گردانیم.

اما ای پدر و مادر سلام خدا بر شما باد که چنین فرزندانی برای یاری دین مقدس اسلام در دامان خود پرورش دادید امید است که مرا می­بخشید که نتوانستم فرزند خوب و شایسته و یاور شما در زندگانی باشم. پدر و مادر امروز اسلام در خطر است و من نمی­توانم ساکت در شهر و دیار خود بنشینم و افرادی اسلام را مورد تجاوز بی­رحمانه خود قرار دهند و هر روز هزاران برادر و خواهر مسلمان ما را در سراسر جهان به خاک و خون بکشانند اینجا وظیفه هر مسلمانی است که بپاخیزید و از حریم رسول­الله (ص) دفاع نماید از شما می­خواهم در کارها، بلاها، مصیبتها و گرفتاریها صبر را پیشه خود سازید که خداوند هم شما را یاری خواهد کرد. بدانید امروز روز امتحان است و شما باید در زندگانی خود تابع و گوش به فرمان ولایت فقیه باشید و از شمع وجودش کمال استفاده را برده در غیر این صورت گمراه خواهید شد. برادرانم شما بعد از شهادت هر برادری مسئولیت شما زیادتر می­گردد باید سعی نماید این بار پر دردسر را سالم و صحیح به مقصد برسانید راه شهدای بزرگوار اسلام را ادامه دهید پاسدار حرمت خون شهداء باشید جنگ را سرلوحه زندگانی خود قرار دهید در همه حال رزمندگان اسلام را یاری دهید.

امام امت و روحانیت مبارز را قدردانی نمایید و از وجود پربرکت آنان بهرمند شوید در کارها خدا را یاد کنید که در این صورت پیروزی با شما خواهد بود. خواهرانم شما در اسلام فاطمه و زینب را دارید و شیر زنانی دیگر که نامشان باعث افتخار اسلام است شما باید از این زن قهرمان کربلا درس بگیرید و در مصیبتها با او شریک شوید شما به کاروان دل­سوخته کربلا فکر کنید که چگونه امام حسین(ع) در یک روز تمامی عزیزانش را از دست داد و کاروان زن و فرزندانش هم به اسارت برده شد ما از حسین (ع) عزیزتر نخواهیم بود دین اسلام بر خون احتیاج دارد و این ما هستیم که باید درخت اسلام را آبیاری نماییم در کارهایتان صبر و استقامت را پیشه خود سازید و زینب­وار زندگی کنید.

نکته ای با دوستان و آشنایان دارم عزیزانم امروز جنگ در رأس تمام امور است باید تمام ملت با فداکاری و استقامت رزمندگان اسلام را یاری دهند جبهه ها را فراموش نکنید آگاه باشید که خداوند هربار در معرض امتحان قرار می­دهد از وجود مقدس و پربرکت ولایت فقیه جدا نگردید راه شهداء را ادامه دهید شما باید جهاد کنید که جهاد به انسان عزت و شرف می­بخشد و جهاد تنها در الهی است که بر روی بندگان خاص خودش باز می­کند. آگاه باشید زندگانی دنیا روزمره است اما زندگانی آخرت برای همیشه باید قیامت را داشته باشیم دانش­آموزان در سنگر مدرسه درس بخوانید تا فردا جمهوری اسلامی از وجودتان استفاده نماید کارگران و کشاورزان در سنگر تولید بر دهان منافقین مشت محکم بزنید و تمام وقت در تمام صحنه­ های انقلاب حاضر باشند و گوش به فرمان امام امت باشید که در این صورت پیروز خواهید بود از تمام ملت مسلمان و حزب­الله می­خواهم مرا مورد بخشش قرار دهند و اگر خداوند شهادت را نصیبم گرداند جنازه­ام آمد آن را در گلزار شهداء به اختیار پدر و مادر دفع نمایند اگر نباشند دیگر برادران رزمنده عمل نمایند. تمامی شما عزیزان را به خدای بزرگ می­سپارم. والسلام

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار»

  •  سید تقی یوسف زاده نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع