گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمصطفی یدالهی نوش آبادی

سیدجواد

بسیجی

کارگر

1344/01/01

شهر نوش آباد

1367/01/29

فاو

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

 سید مصطفي  یداللهی  نوش آبادی در 1343 ديده به جهان گشود در سنين كودكي به علت رفتار و كردار شايسته اش نظر همة دوستان و اقوام و همسايگان را به خود جلب كرده بود، به طوري كه او را الگو قرار مي دادند مصطفي در هفت سالگي شروع به درس خواندن كرد و تا اوّل راهنمايي ادامه داد. ولي به علت فقر مالي خانواده نتوانست درسش را ادامه دهد.

مصطفي در كـارخانة ريسندگي شماره 3 در كار قالي بافي مشغول شد و هم زمان با كار در اوقات فراغت به فعاليت هاي فرهنگي نيز مي پرداخت.مصطفـي بـه جلسـات مـذهبـي و قرائت قرآن علاقه منـد بـود و هميشـه در اين جلسات شركت مي كرد.

در دوران انقلاب و پس از آن در راهپيمائي ها به عنوان عضوي فعال شركت مي كرد و در جلسات تعزيه خواني روز عاشورا شركت مي كرد و نقش علي اكبر را در مراسم شبيه خواني اجرا مي نمود. صداي رساي ايشان هميشه نجوا دهندة امت حزب الله و شهيد پرور نوش آباد بود. هم چنين در مراسم روز قدس و 22 بهمن و اربعين و سالگرد شهيدان قرائت كنندة پيام رهبر و وصيت نامة شهيدان بود و در بسيج فعاليت گسترده اي داشت تقريباً تمام وقت خود را وقف فعاليت در بسيج مي كرد و منادي مردم نوش آباد براي شركت در جبهه هاي جنگ بود.

مسئول تبليغات پايگاه هفتم تير بود و هنگام عمليات ها قبل از شروع عمليات و هنگامي كه در جبهه نياز به نيرو بود ايشان شروع به تبليغ براي ثبت نامه و شركت در جبهه ها مي كرد. صداي طنين انداز او به گوش مردم نوش آباد آشناسـت پيـام او، لبيـك گفتـن او هيـچ گـاه از ياد نمي رود، در برابر مشكلات صبور بود و استقامت عجيبي داشت.

در جبهه هاي غرب و جنوب به نبرد با دشمنان اسلام پرداخت در سال 64 از ناحيه دست و پا مجروح شد و در سال 66 در حمله شيميايي دشمن شيمياي شد كه منجر به بستري شدنش در بيمارستان فاطمه الزهرا(س) شد امّا بدون توجه به وضعيت جسماني خويش با عشق و علاقه فراوان از بيمارستان بيرون آمد و به عنوان معاون گروهان هنگامي كه براي ريختن خاك بر روي گلوله شيميايي كمي از نيروهاي خودي جلوتر رفته بود با رگبار هواپيماهاي  دشمن مواجه شد و در همان جا گلوله اي به سر ايشان اصابت كرد كه منجر به شهادتش شد.

 

                                                      راهش پر رهرو و يادش گرامي باد

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاءکم عند ربهم یرزقون

پناه می برم به خداوند از جور جائران، نیرنگ فاسدان و ظلم ظالمان

درود بر پیامبر اکرم(ص) ختمی مرتبت، حضرت محمد(ص)، بشارت‌دهنده و ترساننده و چراغ هدایت، درود بر اهل‌بیت طاهرین و انصار معصومین

درود بر حسین(ع) امام بر حق و چراغ هدایت که «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه»

درود بر پرچمدار و یار او قمر بنی هاشم و درو بر زینب پیامبر همه شهیدان

و اما ای مادران و خواهران شهدا، شما هم باید زینب‌گونه باشید باید زینب‌وار پیام انصار حسین(ع) یعنی فرزندان و برادران خود را به گوش همه مسلمانان جهان برسانید و یکی از آن فریادها حفظ حجاب است.

مادران و خواهران، خدا نکند که از رفتن فرزندان خود به جبهه جلوگیری کنید که پیش حضرت فاطمه(س) و زینب (س) که خود عزیزان‌شان را به میدان نبرد فرستادند خجل‌زده خواهید بود. من نیز درس شهادت و شجاعت را از مکتب حسین آموختم. و از علی‌اکبر حسین و اگر بر شهادت عزیزانش در راه خدا افتخار می‌کرد پدران ما نیز بر شهادت‌مان فخر و مباهات می‌کنند و این پیامی است از من به تمامی کسانی که چشم حق‌بین گوش حقیقت‌شنو دارند و به تمامی جهانیان در طول تاریخ این که بنده و امثال بنده را هیچ‌کس به اجبار و اکراه وادار به جبهه رفتن نکرده بلکه تنها انگیزه‌ای که ما را ترغیب به جبهه رفتن می‌کند لبیک عاشقانه است به ندای مظلومانه هل من ناصر ینصرنی حسین آن منادی مظلومیت و غربت اسلام و آن که خود نیز همراه اهل‌بیتش گام را در این مسیر گذاردند و ما چون به ایشان اقتدا کرده‌ایم دیگر از شهادت خود باکی نداریم چرا که مرگ بر حیات ذلت‌بار شرافت دارد همان طور که حسین(ع) فرمود: انی لا اری الا السعاده و الحیا مع الظالمین الا بر ما

با این عقیده به تمامی جهانخواران هشدار می‌دهم که تا این انگیزه و ایده بر قلوب و عقول ما حاکم است دیگر در سرزمین اسلامی جایی برای شرق و شرق‌زده و غرب و غرب‌زده که یلان‌بیشه را از مصاف با ببرهای کاغذی خوف و واهمه‌ای نیست.

در پایان سخن به دانش آموزان عزیز سلام هدیه کرده و از ایشان می‌خواهم که مجدانه در سنگر مدرسه به تعلیم و تزکیه خویش ادامه دهند تا آن‌گاه که ایشان را به جهاد علیه کفر فراخوانند پس آن‌گاه دیگر زمان درنگ نبوده و مردانه و غیرتمندانه به جبهه‌ها هجوم آورید و امان و توان را از خصم پلید بگیرید زیرا تا کشور در حال جنگ و نبرد و میدان تاخت و تاز متجاوزان باشد هیچ مأمن امنی هم برای تحصیل نخواهد بود. در پایان از خداوند متعال خواهان صبر و استقامت روز افزون برای تمامی خانواده‌های شهدا هستم.

والسلام

 

 

  •  سیدمصطفی یدالهی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع