گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی ایمانی بیدگلی

عباس

بسیجی

کشاورز

1361/08/11

موسیان

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

على خردادماه 1344ش در بيدگل به دنيا آمد. دوران كودكى را با سختى و مشكلات خانواده گذراند.

على يك‏بار به سختى مريض و روانه‏ ى بيمارستان شد كه بعد از عمل جراحى و بسترى شدن بهبود يافت. در همان دوران خردسالى در امر كشاورزى به پدر كمك مى‏كرد به طورى كه يك‏بار به علّت كار سنگين كشاورزى دستش شكست و روانه بيمارستان شد.

على نوجوانى خوش اخلاق، آرام و متين بود. على رغم سنّ كمش صحبت‏هاى بزرگى از او شنيده مى‏شد. وقتى حادثه‏ى تأسف بارى براى اهل فاميل رخ مى‏داد مى‏گفت: «بايد همه برويم. دنياجاى ماندن نيست پس چه بهتر كه در راه خدا برويم».

دشمن كه به سرزمين ايران تجاوز كرد، او هم آرام و قرار نداشت به دنبال فرصت مى‏گشت تا خود را در جمع پيروان راستين امام قدس‏سره قرار دهد ولى سنّش اجازه‏ ى حضور در جبهه را به او نمى‏داد.

در خرداد ماه سال 1361ش به پادگان آموزشى غدير اصفهان اعزام شد و بعد از اتمام آموزش در تاريخ 61/4/19 به همراه پسر عمويش، على‏حسين ايمانيان، براى شركت در عمليّات رمضان عازم منطقه‏ ى عمليّاتى شلمچه (خوزستان) شد. شهادت پسر عمويش، على‏حسين، در عمليّات او را منقلب نمود و حال و هواى ديگرى به او دست داد. على بعد از چند روز استراحت در جمع خانواده، مجدّدا براى شركت در عمليّات محرّم عازم منطقه‏ ى عمليّاتى دهلران شد. بالاخره در عمليّات محرّم در تاريخ 1361/8/12 در منطقه‏ ى چم هندى به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

با درود به رهبركبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و تمام رزمندگان و شهيدان اين انقلاب اسلامي اين وصيت‌نامه را شروع مي‌كنم.

اينجانب فرزند كوچك شما علي ايماني احساسي كه نسبت به خون شهدا و اين انقلاب كبير داشتم عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل شدم تا دين خود را به اين انقلاب ادا كنم. و اگر مسأله امامت و اسلام در ميان نبود چه كسي مي‌توانست مرا با زور به نبرد با كفار به جبهه اعزام كند. زماني كه بعضي از مسئوليت خود را در شناخت خط امام يا ترديد جامعه اسلامي مسئولند و به همديگر به صورت مي‌نگرند و در مقابل همديگر جبهه مي‌گيرند زماني كه افرادي از اين‌ها بر خلاف مكتب و امام مصلحت را بر حقيقت ترجيح مي‌دهند و از گروه‌هاي منافق و مشرك پشتيباني مي‌كنند كدام عقل سليم است كه با وجود اين همه اختلاف عيني عازم به جبهه گردد و من نيز همه اين مسائل را درك مي‌كنم ولي مي‌فهمم اگر اطاعت از امام نبود كدام قدرت مي‌توانست مرا وادار كند كه به جبهه سفر كنم. چون يك مسلمان كه بر مرگ حاضر است تن بدهد و همه ما به استقبال شهادت مي‌رويم و چه مرگي است بهتر از شهادت در راه خدا كه خدا وعده داده براي همه شهدا و آن‌هايي كه در راه آن جهاد مي‌كنند و در بهشت جاي مي‌گيرند.

اما وصيتم به پدر و مادرم،‌ مادر و پدر عزيزم من از زحمات شما خيلي ممنون هستم و از شما تشكر مي‌كنم و دلم مي‌خواهد كه مرا ببخشيد اميدوارم كه مرا حلال كنيد و از خويشاوندان و دوستان بخواهيد كه مرا حلال كنند و باز هم وصيتم به پدر و مادرم اگر من شهيد شدم براي من گريه نكنيد بلكه خوشحال باشيد زيرا با امام حسين خواهيد بود چه افتخاري بالاتر از اين كه فرزند خود را در راه اسلام فدا كرده‌ايد و در عزاي من جشن بگيريد و اگر خواستيد براي من گريه كنيد براي حسين و علي‌اكبر حسين گريه كنيد زيرا من عزيزتر از آن‌ها نبودم.

اما وصيتم به برادران و خواهرانم برادرانم شما دقيقاً راه مرا ادامه دهيد و در سنگر اسلام تلاش و كوشش كنيد و از راه اسلام منحرف نشويد و هرچه بهتر بر دشمن اصلي خود آمريكا پيروز شويم و اما خواهرانم شما هم مانند حضرت زينب باشيد و بعد از شهادت من راه اسلام را پيشه كنيد و دقيقاً پيرو خط امام و رهبرمان باشيد و سنگر اسلام را حفظ نماييد.

اما وصيت من به خويشاوندان و دوستان از شما عاجزانه مي‌خواهم كه امام را تنها نگذاريد و كاملاً از او پيروي نماييد و به رهنمودهاي او گوش دهيد و عمل كنيد از تفرقه بپرهيزيد و با هم متحد شويد و جهان را از اسارت نجات دهيم ودر بيت‌المقدس به امامت رهبر عزيز نماز وحدت بخوانيم ان‌شاءالله.

با درود و سلام بيكران به رهبركبير انقلاب و تمام شهيدان گلگون كفن و تمامي رزمندگان جبهه‌هاي حق عليه باطل و آرزوي هرچه زودتر ظهور حضرت مهدي(عج) با همه شما خداحافظي مي‌كنم.

والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته

  •  علی ایمانی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع