گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین نیک روش

قاسم

بسیجی

کارگر

1341/07/01

1364/06/18

اشنویه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

حسين  نیک روش در تاريخ 1341/7/1 در خانواده‌اي متدين در بيدگل متولّد شد .

سال سوّم دبیرستان ايشان حال و هواي ديگري داشت . او با ديدن تشييع شهداي شهرش ديگر تاب و توان ماندن نداشت و به همین دلیل درس را رها كرد و براي آموزش مقدّماتي براي حضور در جبهه به بسيج مراجعه كرد .

حسین پس از اتمام آموزش ، اوّلين مرتبه در تاريخ 1364/2/25 به جبهه اعزام شد. او همه چيز را در جبهه مي‌ديد و مي‌گفت : زندگي يعني جبهه ، روزي يعني جبهه و در نهايت عبادت يعني جبهه.

زماني كه در جبهه بود غير از كلاس‌هاي آموزشي در گردان مشغول خواندن قرآن بود و در دعاها و نماز جماعت شركت مي‌كرد.

آخرين مرتبه‌اي كه به جبهه اعزام مي‌شد، با تمام دوستان خداحافظي كرد و حلاليت طلبيد و خوشحالي وصف ناپذيري نسبت به دفعات قبل داشت.

وقتي كه وارد عمليات شد و به سوي دشمن پیشروی می نمود ، قصد كمين در پشت سنگي را داشت كه مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و به آرزوي ديرينه‌اش كه مدّت زماني در جبهه‌ دنبالش بود ، رسيد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود بیکران بر بزرگ رهبر عالم بشریت مهدی موعود(عج) و با سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سلام بر پدران و مادران شهیدپرور که فرزندان خود را به جبهه فرستادند، با سلام به ملت شهیدپرور آران و بیدگل.

خدمت پدر و مادر مهربانم: امیدوارم که حال‌تان خوب باشد و از این‌که فرزندتان را به جبهه فرستادید ناراحت نباشید چون ما برای اسلام و قرآن می‌جنگیم و اگر شهید شدم جایم بهشت است ان‌شاءالله...

این دنیا هیچ ارزشی ندارد ونباید همیشه به فکر هوای نفسانی بود بلکه باید کمی هم به آخرت بیندیشیم زیرا زندگی از آن‌جا شروع می‌شود که چه بهتر که دست از این دنیا برداریم و در این امتحان بزرگ قبول شویم ان‌شاءالله که صدام را سرنگون خواهیم کرد و این صدام بداند که ما تا آخرین قطرة‌ خون خواهیم جنگید و از اسلام دفاع خواهیم کرد و تمام مستکبران را نابود خواهیم ساخت. خدا داند که من برای آب نمی‌جنگم که آب از آسمان می‌بارد و برای خاک نمی‌جنگم که خاک مرا می‌بلعد برای آن‌ می‌جنگم که امام حسین(ع) شهید شد. خدایا به من ایمانی عنایت کن که بی‌صبرانه منتظر باشم که عروسی زیبای شهادت را در ایام جوانی و لباس زیبای دامادی «کفن سرخ» را بر تن نمایم.

خدایا آن‌چنان روحیه‌ای به من عطا کن که در میدان‌های نبرد و در سخت‌ترین شرایط که با دشمن روبه‌رو هستم شیطان وسوسه‌ام نکند تنها قلبم به عشق تو بتپد و زبانم ذکر تو گوید و در سرم هوای تو باشد، و اما ای پدر و مادر عزیزم: مبادا اگر شهادت نصیب من شد گریه کنید که این منافقان از خدا بی‌خبر خوشحال شوند و اگر خواستید گریه کنید فقط برای علی‌اکبر امام حسین(ع) گریه کنید.

از زحماتی که برای من کشیده‌اید تشکر می‌کنم و مرا حلال کنید و شکرگذار باشید زیرا امانتی که خدا به شما داده بود به او پس داده‌اید از شما می‌خواهم شب‌های جمعه دعای کمیل برایم بخوانید تا گناهانم پاک شود، از پدرم می‌خواهم که خودش مرا در خاک بگذارد و از برادرانم می‌خواهم که ادامه‌دهنده راه شهدا باشند.

تعدادی کتاب دارم که آن‌ها را به کتابخانه محل تحویل دهید، ای دوستان و رفقایم که می‌گویید رفیق امیر هستیم این حرف را نزنید فقط فکر جنگ و جبهه و پیرو ولایت فقیه باشید.

و اما ای مردم آران و بیدگل: من کوچک‌تر از آنم که سخنی با شما بگویم، اما از رفتن فرزندان خود به جبهه جلوگیری نکنید که فردا در محضر زینب(س) و امام حسین(ع) نخواهید توانست جوابگو باشید که تحمل 72 تن شهدا را نمودند.

و صفوف نمازجمعه را هرچه مستحکم‌تر کنید و پیرو ولایت فقیه باشید و رابطه خود را با بسیج و سپاه و جهاد قطع نکنید و به جبهه داوطلبانه بروید.

در پایان از همة شما حلالیت می‌طلبم.

امیرحسین نیک‌روش

 

  •  حسین نیک روش

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع