گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

جواد نیک پورآرانی

عزیز اله

بسیجی

کارگر

1334/06/10

1361/01/04

غرب شوش-دزفول

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

جواد نیک پور آرانی  در سال 1334 در آران در یک خانواده مذهبی و مستضعف چشم به جهان گشود: 7 ساله بود که تحصیلاتش را در دبستان بونصر شیبانی آغاز کرد و با تنگدستی به تحصیلاتش ادامه داد تا موفق به دریافت سیکل شد. در سن 18 سالگی ازدواج نمود و پس از گذشت یکسال به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد. پس از اتمام دوران سربازی به همراه همسرش مشغول قالیبافی شد و تقریباً یکسال بعد بعنوان کارگر در کارخانه قالیبافی راوند کاشان استخدام گردید. شهید با در آمد کمی که داشت توانست در یکی از محلات فقیر نشین خانه­ای را به نام کند که تا هنگام شهادتش نیز تکمیل نشد. او برای آموزش دوران بهیاری از طرف کارخانه یکماه به تهران اعزام شد و اسفند ماه 1360 داوطلبانه برای کمک به مجروحین جنگ راهی جبهه­ های جنگ گردید. شهید در عملیات ظفرمندانه فتح المبین شرکت جست و در حین درگیری در حالیکه مشغول پانسمان یکی از مجروحین در داخل آمبولانس بود بر اثر انفجار خمپاره­ای دچار آتش سوزی شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. از شهید هنگام شهادت 4 فرزند به یادگار مانده است.                                                         روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

« هل من ناصر ینصرنی » آیا کسی هست که مرا یاری کند ؟ ( امام حسین (ع) )

- پدر عزیزم ، مادر مهربانم ، همسر مهربانم و خواهران عزیزم ! من که الان به جبهه حق علیه باطل رهسپار گشته ام از شما می خواهم که هم چون رزمندگان در پشت جبهه کوشا و از هرگونه کاری که برای اسلام عزیز مفید باشد دریغ نفرمایید .

- از خواهران و برادرانم ! خواهش می کنم تا رسیدن خبر پیروزی رزمندگان عزیز بر نیروهای کفر صدامی از هیچ گونه کوشش و کمکی به نیروهای اسلام و دعای شما که بدرقه راه آنان می باشد دریغ نفرمایید .

- پدر و مادر عزیز و همسر مهربانم ! از شهید شدن من هیچ گونه هراسی در دل خود راه ندهید در شهید شدن من باید بسیار خوشحال شوید که یک فرزندی ناقابل فدای اسلام نموده اید و فخر نمایید به شهید شدن من .

اگر من إن شاء الله که امیدوارم شهید شدم گریه بر سر مزارم نکنید که باعث خوشحالی منافقین که روسیاه از این دنیا و آخرت می باشند باشد .

- همسرم ! می خواهم مثل حضرت فاطمه (س) زندگی نمایی و هیچ گونه کاری که باعث ناراحتی بشود انجام ندهی و از فاطمه و علی و طیبه و سمیّه خوب نگهداری نمایی و آن ها را چون حضرت زینب (س) و ام کلثوم (س) و
امام حسین (ع) پرورش بده تا در آینده هر کدام یک انسان فداکار باشند .

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امضا : 1360/12/25

جواد نیک پور آرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  جواد نیک پورآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع