گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد نیازی بیدگلی

حسن علی

بسیجی

1347/10/30

1367/01/28

فاو

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

علی­محمد نیازی فرزند حسنعلی در تاریخ 30/10/1347 آران و بیدگل، استان اصفهان به عنوان اوّلین فرزند خانواده نیازی چشم به جهان گشود. پدر وی فوق­العاده سخت­کوش و اجتماعی بود، به سبب اخلاق پدر و مادر در     سخت­کوشی، علی­محمّد از همان ابتدای دوران کودکی بسیار کوشا در کمک  کردن به مادر، در نگهداری از فرزندان کوچک­تر از خودش بود. دوران ابتدایی را در مدرسه شهید دشتبانی کنونی درس خواند و برای دوران راهنمایی به مدرسه شهید نیک­بخت (کنونی) قدم گذاشت. علی­محمّد به علّت علاقه فراوانی که به درس خواندن داشت،
بسیار مشوّق مادر بود تا در کلاس­های نهضت شرکت کند. در سن دوازده سالگی از برادرهایش مواظبت می­کرد تا مادر بتواند از طریق نهضت، خواندن بیاموزد. علی­محمّد بسیار مهربان و فوق­العاده صبور بود. از همان دوران راهنمایی، در بسیاری از مراسم مذهبی و راه­پیمایی ­ها همراه مادر و پدر خود شرکت می­کرد تا قدم به دوران نوجوانی گذاشت. برای دوران دبیرستان به مدرسه شهیدان عبداللهی (کنونی) می­رفت. در دوران دبیرستان در سن پانزده سالگی دچار بیماری یرقان شد. به حدی بیماری وی سخت بود که خانواده تصمیم گرفتند برای مداوایش او را به تهران انتقال دهند. مادر شهید، برای شفای وی بسیار به ائمه متوسّل شد. پس از انتقال وی به تهران و معاینه توسط پزشکان حاذق، پزشکان متعجب از وضعیت علی­محمّد اذعان داشتند که علی­محمّد توسط پزشک دیگری مداوا شده (شفا گرفته است). دوران نوجوانی علی­محمد بود که راه­پیمایی­ها شدت یافت و علی­محمّد اصرار به حضور در راه­پیمایی داشت. او مدام همراه با مادر یا دایی جانبازش حضور فعال در راه­پیمایی­ها داشت تا با شروع جنگ تحمیلی در سن شانزده سالگی توانست برای اولین بار به مدت سه ماه به جبهه برود. هشت ماه به زادگاهش برگشت و در طی این مدت هم درس می­خواند و هم مادر را کمک می­کرد. برای بار دوم چندین ماه عازم جبهه شد و به علّت هوش  فوق­العاده و علاقه زیادش به درس به خانه بازگشت و در کنکور شرکت کرد. وی توانست به راحتی در دانشگاه قبول شود. ولی علی­محمد نمی­توانست خودش را راضی به دور بودن از جبهه ­ها کند.

برای سوّمین بار عازم جبهه شد. چند روز بیش­تر از حضورش در جبهه نمی­گذشت که در عملیات فاو شرکت کرد وی در طی عملیات، در دریاچه فاو در تاریخ 28/1/67 در بیست سالگی به شهادت رسید. شهادت وی در همان روزهای ابتدایی به خانواده­اش اطلاع داده شد ولی پیکر مطهرش بعد از یازده سال در تاریخ 20/6/77 به زادگاهش انقال داده شد و در گلزار شهدای هفت امام­زاده(ع) به خاک سپرده شد.

 

  •  علی محمد نیازی بیدگلی
  •  علی محمد نیازی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع