گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدابراهیم نوش آبادی

حسین

بسیجی

کارگر

1334/10/01

شهر نوش آباد

1362/08/05

مریوان

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمـد ابراهیـم  نوش آبادی  سـال 1334 در خانواده­ای مستضعف ولی پر از نور و ایمان پا به عرصه وجود نهـاد. سال 1341 به دبستان محتشم واقع در نوش­آباد به تحصیل پرداخت. بعد از دوران ابتدائی در بازار کاشان مشغول به کار شد و در سال 1353 برای خدمت زیر پرچم به شهر خرم آباد رفت و تا پایان سربازی در آنجا بود بعد سربازی در کارخانه صنایع راوند مشغول به کار شد در سال 1356 تشکیل خانواده داد و ثمره این ازدواج دو پسر و یک دختر می­باشد .اولین فرزند او موقعی بدنیا آمد که مصادف بود با تشریف فرمایی امام به وطن، از این نظر نام فرزند خود را روح الله گذاشت. در دوران انقلاب در تظاهرات شرکت می­کرد. بعد از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی کمک شایانی به مردم و انقلاب و خانواده­های شهدا می­کرد. موقعی که اعلام کردند، کسانی که به سربازی رفته­اندمی­توانند بدون آموزش به جبهه بروند ،ایشان ثبت نام کرد و به غرب اعزام شد. سه ماه در سر پل ذهاب بود بعد از چندی مجدداً از کارخانه اجازه گرفت و به جبهه رفت. بعد از عملیات محرم به خانه بر می­گشت و در کارخانه مشغول به کار می­شد .در خرداد سال 62 باز به جبهه اعزام و به لشگر امام حسین(ع) می­رفت. و چون لشگر به کردستان مأمور می شود ایشان به غرب اعزام و در عملیات والفجر 4 شرکت می­کند. شب اول عملیات نزدیکی شهر پنجوین عراق، تیر به پا و کتف و دست ایشان می­خورد و مجروح می­شود. تا آنجا که می­تواند خود را به عقب می­کشاند و صبح عملیات با کمک برادران به عقب برمی­گردد. در حین برگشت باز خمپاره­ای در کنار ایشان به زمین می­خورد و برای بار چهارم مجروح می­شود و تا نزدیکی­های ظهر روز بعد از عملیات ،زنده مي ماند. پس از آن تیر به سینه او اصابت كرده و شهد گوارای شهادت را می­نوشد و به ملکوت اعلی می­پیوندد باشد که ما هم ادامه دهنده راه او و تمام شهدا باشیم.

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبیلنا

کسانی که در راه ما جهاد کردند ما آن‌ها را به راه خودمان هدایت می‌کنیم. قرآن کریم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به یاد الله آرام‌بخش دل‌ها الا بذکر الله تمطئن القلوب.

خدا را سپاس می‌گویم و او را ستایش می‌کنم که به من نیرو داد تا در راهش قدم بردارم و سینه‌ای داده تا در عشق او بسوزم و جان داده است تا در راهش فدا کنم. با سلام بر پیامبران از آدم ابوالبشر تا ختمی مرتبت محمد ابن عبدالله(ص) و با سلام بر امامان از حضرت علی(ع) تا حضرت مهدی(عج) و با سلام بر رهبرکبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام‌خمینی و با سلام بر شهیدان از صدر اسلام تا کربلای حسینی و از کربلای حسینی تا کربلای ایران، شهیدانی که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند و با سلام به تمام شهیدپروران و خانواده‌های شهدا که عزیزان‌شان را ابراهیم‌وار به مسلخ عشق می‌فرستند و فرستادند. و با سلام به پدر و مادر و خانواده‌ام که مرا نیز به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند.

وصیت‌نامه را شروع می‌کنم:

اینجانب محمدابراهیم نوش‌آبادی فرزند حسین وصیت‌نامه‌ام را به چند بخش تقسیم می‌کنم:

1. به مسئولین محترم اولاً من کوچک‌تر از آن هستم که به مسئولین پیامی داشته باشم اما به عنوان یک برادر کوچک‌تر می‌گویم که به جز اسلام و در خط امام هیچ راهی را نپیمایید و مملکت اسلامی را به سوی نور و حقیقت پیش ببرید امید است در کارهای‌تان موفق باشید.

2. و شما ای امت حزب‌الله و امت شهیدپرور به شما توصیه می‌کنم همیشه در خط امام و پشتیبان ولایت فقیه باشید و به جبهه‌ها کمک کنید چه از نظر مالی و چه از نظر جانی. ای مادر که از رفتن فرزندت به جبهه جلوگیری می‌کنی فردای قیامت چه جواب شهدا و خون شهدا را خواهید داد؟ آیا خواهید گفت که ما پول دولت را نخورده‌ایم یا این که من فقط این فرزند را داشته‌ام تو فکر نمی‌کنی که مرگ حق است پس چه بهتر که در راه خدا بمیریم و شهید شویم بدانید من به اراده خودم به جبهه آمده‌ام. زیرا وظیفه شرعی خود می‌دانستم و مرا به زور کسی نیاورده است.

3. و شما ای پدرم و ای مادرم که مرا با رنج و زحمات فراوان به سن 28 سالگی رسانیدید از شما کمال تشکر و قدردانی را دارم. اگر در طول چند سال بدی از من دیده‌اید خواهش می‌کنم که مرا به بزرگی خودتان ببخشید و حلالم کنید. در مرگم گریه نکنید و به جای گریه برایم نماز و قرآن بخوانید. و تو ای پدرم شب‌های جمعه بالین قبرم بیا برای من سوره‌ای از قرآن تلاوت کن. و تو ای مادرم هم چون لیلا باش که جنازه علی‌اکبرش را برایش آوردند و اگر جنازه‌ام به دست‌تان نرسید هم‌چون ام‌البنین مادر ابوالفضل باشید. و اگر تن بی‌سرم را آوردند بدانید هم چون مولایم امام حسین(ع) به شهادت رسیده‌ام. و بعد از مرگم به خانواده‌ام سرکشی کنید و نگذارید گرد یتیمی بر روی صورت فرزندانم بنشینید.

4. و شما ای برادران و ای خواهران عزیز و گرامی: شما پیام‌رسان خون من باشید به تمام جامعه و شما نگذارید که سلاحم به زمین بیفتد و آن را بردارید و به قلب سیاه دشمن نشانه روید. و خواهرانم شما نیز هم چون زینب باشید و پیام خونم را از کربلای ایران به تمام جهان برسانید و بگویید که ما مظلومان جهان هستیم. و تو ای خواهر بزرگم تو که هدیه‌ای برای خدا فرستادی خداوند به شما صبر و استقامت بدهد اگر رضایت داشته باشی مرا در کنار فرزندت به خاک بسپارند.

5. و شما ای همسر گرامیم که تو نیز برایم مظهر صبر می‌باشی چون که من هر دفعه به جبهه می‌آیم تو برای فرزندانم هم پدر و هم مادر می‌باشی. امیدوارم که در مرگم گریه نکنی بلکه فقط به فرزندانم رسیدگی کنی. پسرانم را جوری تربیت کن که وقتی به رشد کامل رسیدند ادامه‌دهنده راهم باشند. و سلاحم را برگیرند و با ظالمان جهان بجنگند و دخترم را نیز طوری تربیت کن که مانند رقیه(س) باشند و کاخ یزیدیان را به لرزه درآورد.

دیگر عرضی ندارم به جز پیروزی اسلام و به اهتزار درآمدن پرچم لا اله الا الله و محمد رسول الله در تمام جهان طنین افکند.

دعاهای کمیل و توسل و نمازجمعه را ترک نکنید و بعد از نماز به جان امام دعا کنید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

دوستدار شما محمدابراهیم نوش‌آبادی

  •  محمدابراهیم نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع