گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین ایمانی آرانی

ناصر

بسیجی

آزاد

1344/02/04

شهر آران وبیدگل

1361/02/16

خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين ارديبهشت 1343ش در آران متولّد شد. بعد از گذراندن دوران تحصيل ابتدايى و راهنمايى، در سال سوم راهنمايى وارد مبارزات مردم عليه رژيم طاغوت شد و به خاطر آن شور و عشق جوانى و اسلامى‏ی اى كه در وجودش بود، در صف تظاهرات و راه‏پيمايى‏هاى مردمى عليه نظام شاهى شركت فعّال داشت .

با اتمام دوران راهنمايى علاقه‏ اى به ادامه ‏ى تحصيل از خود نشان نداد و به خاطر قواى جسمانى‏اى كه در خود احساس مى‏كرد،به كارهاى سخت و دشوار، هم‏چون ورزش‏هاى سنگين و شغل‏هاى نانوايى، صاف‏كارى و رنگ‏كارى اتومبيل، روى آورد.

با شروع تجاوز دشمن به سرزمين اسلامى ايران، حسين آرام و قرار نداشت تا اين كه در فروردين 1361ش داوطلبانه به مركز آموزش نظامى سپاه در تهران اعزام شد و بعد از يك ماه آموزش در تاريخ 61/2/11 با هواپيما به اهواز منتقل شد، تا رزمندگان را در عمليّات بيت المقدّس يارى كند. حسين روحيه ‏ى حماسى بسيار بالايى داشت به طورى كه در اوّلين جمله‏ ى وصيّت‏ نامه ‏اش به فرمايش امام ‏على عليه‏السلام اشاره مى‏نمايد: «ذليل‏ترين اقوام جهان مردمى هستند كه كوچه ‏هاى شهرشان ميدان تاخت و تاز بيگانگان قرار گيرد».

حسين در تاريخ 61/2/11 با شركت در مرحله‏ ى دوم عمليّات بيت المقدّس بعثيان را تا مرز شلمچه و پاسگاه زيد عقب راندند. صبح روز جمعه 61/2/16، وقتى دشمن شكست خورده با تانك به مواضع رزمندگان ايرانى حمله‏ ور شد، حسين با گلوله‏ اى آر.پى.جى هفت، رشادتى جوانمردانه از خود نشان داد و بعد از جنگ و گريز جانانه، بالاخره در تاريخ 61/2/16 بر اثر اصابت گلوله به قلبش نداى حق را لبيك گفت .روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

بسم‌ رب شهدا و الصديقين

«ذليل‌ترين اقوام جهان مردمي هستند كه كوچه‌هاي شهرشان ميدان تاخت وتاز بيگانگان قرارگيرد».     نهج‌البلاغه

«اين شما،‌ هستيد كه بايد محيط استقلال و ناموس كشوري را به حصار سرهاي نترس و بي‌باك خود حفظ كنيد».

نهج‌البلاغه

تا كي براي مقابله با دشمنان اسلام و نجات قدس از اسلحه گرم و قدرت نظامي و الهي غفلت مي‌نماييد. امام‌خميني

وصيت به پدرم: پدر عزيزم من در اين دنيا براي تو هيچ كاري انجام نداده‌ام و هميشه برايت دردسر ايجاد كرده‌ام. اميدوارم كه مرا حلال كني و من براي جواب به اين محبت‌هاي تو بايد كاري بكنم كه خشنود شوي. اميدوارم كه شهادتم موجب سرافرازي و خشنودي تو باشد.

(توصيه به مادرم): مادرم شيرت را به حلالي خورده‌ام. مادرم بايد افتخار كني كه پسرت در راه خدا جهاد كرده و به (لقاءالله) پيوسته است. خواهشي كه ازتو دارم اين‌ است كه شيرت را من حلال كني و از من راضي باشي تا در آن جهان آسوده خاطر باشم و اميدوارم كه صبر را پيشه كني تا خداوند به تو اجر عنايت كند.

توصيه به برادرم: اميدوارم كه راه مرا ادامه بدهي و يكي از سربازان امام زمان(عج) باشي و تا مرگ صهيونيزم بين‌المللي و استكباران‌طلبان مبارزه كني.

توصيه به خواهرم: خواهرم بيدار باش و هميشه در صحنه صبر و استقامت داشته باشي و از خداوند بخواه كه گناهان مرا ببخشايد و از او بخواه كه مسلمانان را بر مستكبران پيروز گرداند. بيدار باش و مگذار عده‌اي فرصت‌طلب پاي بر روي خون اين همه شهيد بگذارند.

توصيه به ملت: ملت هشيار باشيد و اين همه دنبال مال و ملل دنيا نرويد كه هيچ ارزشي ندارد به ياد خدا باشيد و از او كمك بخواهيد. 

  •  حسین ایمانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع