گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اصغر نوذرزاده آرانی

احمد

بسیجی

کارگر

1339/01/01

1362/08/05

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علی اصغر نوذرزاده آرانی  در اوّل فروردین ماه 1339 در آران به دنیا آمد .

وی ده ساله بود که از نعمت مادر محروم شد و برای کمک به خانواده ، در کنار تحصیل علم به قالیبافی  مشغول بود و سپس به شغل بنّایی پرداخت .

خدمت سربازی خود را در مناطق جنگی سپری می کرد که در همین منطقه در تاریخ 10/9/1360 از ناحیه پای راست به شدت مجروح گردید که همین مجروحیّت باعث معافی او از ادامه خدمت گردید .

او سپس به عنوان کارگر در کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان مشغول به کار شد ولی علاقه او برای پیوستن به صفوف رزمندگان و مدافعان کشور باعث شد که به صورت بسیجی ، داوطلبانه راهی جبهة جنگ شود و در گردان امام محمّدباقر (ع) لشکر 14 امام حسین (ع) سپاه سازماندهی شد تا این که در عملیات والفجر 4 در منطقه مریوان در تاریخ 5/8/1362 به شهادت رسید .

یکی از همرزمان شهید طی خاطره ای زیبا اظهار داشت :

مهر ماه سال 1362 قبل از عملیات والفجر 4 بود که فرمانده گردان در جمع رزمندگان گفت : « ما برای یک عملیات بسیار حساس و خطرناک ، چند نفر را که آمادة شهادت و جانبازی هستند ، می خواهیم » ، چندین نفر از جمله شهید علی اصغر نوذرزاده آرانی آمادگی خود را اعلام کردند و از صف رزمندگان گردان انتخاب و جدا شدند .

وقتی افراد انتخاب شدند ، اعلام کردند : « بروید لباس رزم نو خود را بپوشید و آماده باشید که تا چند ساعت دیگر می خواهیم با یک اتوبوس برای دیدار امام خمینی به تهران برویم ! » که همین موضوع اجرا شد و آن شهید قبل از عملیات و شهادت ، به دیدار حضرت امام رفتند .

بسم رب الشهداء والصدیقین

« من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا اللّه علیه فمنهم
من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا »

قرآن کریم

 

 

- با درود گهربار بر خاتم الانبیاء محمّد (ص) منجی عالم بشریّت و دوازدهمین اختر فروزان ولایت و امامت بقیه اللّه الاعظم  امام زمان (عج) و نائب بر حقّش
بت شکن قرن و حسین زمان و چشم امید مستضعفان جهان ، امام خمینی و با سلام بر تمامی شهدا از صدر اسلام تا عاشورای خونین حسین (ع) و از کربلا تا عاشورا و کربلاهای خونین این مرز و بوم و تمامی معلولین و خانواده های شهدا
وصیّت نامه خود را آغاز می کنم :

- اینجانب کوچک تر از آن هستم که بخواهم به شما ملّت قهرمان و امّت هشیار و بیدار سفارش کنم ولیکن از روی وظیفه ای که دارم چند کلمه ای با شما سخن
می گویم .

- اینجانب آرزو دارم که احکام اسلام در سراسر جهان پیاده شده و تمام مسلمین با هوشیاری خود ریشه مستکبرین جهان را از بیخ و بن در آورند و با اخوّت و برابری در کنار همدیگر با وحدت کلمه زندگی نمایند و آرزو دارو که در هنگام شهادت ، مهدی موعود (عج) به بالینم آمده و آن حضرت را زیارت نمایم . امید آن دارم که به وصیّت های شهدا عمل شود .

- ای امّت بیدار دل ! شما هم اکنون در تنگنای دوراهی قرار گرفته اید که اگر آخرت را خواسته باشید ، باید دنباله رو خطّ امام و روحانیّت اصیل اسلام باشید و اگر به دنیا بیندیشید و گوش به سخنان گروهک های منافق ضدّ اسلام بدهید ، به هلاکت خواهید رسید که نه دنیا و نه آخرت را خواهید داشت .

- ای ملّت قهرمان ! دنبال روحانیّت حرکت کنید که پیروزید ، روحانیّت چراغ فروزان هدایتند .

- ملّت عزیز ! من به شما سفارش می کنم هم چون مردم کوفه نباشید که سرورشان را در نیمه راه تنها گذاشتند و چون طبل توخالی نباشید که تنها صدا دارد و بس . پیامبر اکرم (ص) می فرماید : « از امّت من خارج هستند کسانی که می گویند و بدان عمل نمی کنند » . امروز جبهه ها به شما جوانان برومند احتیاج دارد . بروید تا سنگرهای شهدا خالی نماند و اسلحه آن ها روی زمین نیافتد . با طولانی شدن جنگ خسته نشوید که امام نوید پیروزی سرداد که روزهای آخر جنگ است .

- پیام من به پدر ارجمندم ؛ پدرم ! مرا حلال که که من خیلی در حقّ شما کوتاهی کردم .

- پیام من به برادرانم ؛ برادرانم ! امیدوارم راهم را ادامه دهید و نگذارید خونم پایمال شود .

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم           

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

 

- وصیّتم به همسر مهربانم ؛ ای همسر عزیزم ! از تو می خواهم که به زندگی خود ادامه دهی و نگذار که چراغ خانه ام خاموش بماند و استوار باش و با صبر خود مشت محکمی بر دهان شایعه سازان و منافقین کوردل بزن و زینب وار بچّه هایم را حسین گونه تربیت کن و بزرگ کن .

- همسرم ! از تو می خواهم که فرزندم را به حوزه علمیّه بفرستی تا إن شاء اللّه بتواند راه مطهری ها و بهشتی ها و شهدای محراب را ادامه دهد .

- از تمام دوستان و آشنایان ! می خواهم که مرا به بزرگی خودتان ببخشید و از سر تقصیراتم در گذرید . اینجانب به شما می گویم که دعا به امام و آیه اللّه منتظری و رزمندگان را فراموش نکنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .       

- منتظری نستوه برای نصر اسلام محافظت بفرما .

- رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما .

 

اصغر نوذرزاده

امضا : 30/7/1362

 

 

  •  علی اصغر نوذرزاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع