گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس نمدیان آرانی

رضا

بسیجی

محصّل

1342/04/01

شهر آران وبیدگل

1361/03/02

خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبـاس  نمدیان در اول تـيـرمـاه 1342 در خـانــواده اي مذهبـي، كشـاورز و فقـيـر در آران ديــده بــه جهــان گـشــود.

او داراي اخلاقي نيكو، آرام، ساكت و بسيار مؤدب بود. جثة كوچك و چهرة بشاش او همراه با مزاح هاي دوستانه، همكلاسي ها را به خود جذب كرده بود. روحيات مذهبي او منجر به تشكيل كتابخانه در محله براي كودكان و تشكيل انجمن اسلامي محله با ديگر جوانان شده بود.

عباس در مقابل زحمات طاقت فرساي پدر در امر كشاورزي، خود را بسيار شرمنده مي ديد از اين رو  كمترين اداي دين او به پدر، احترام فوق العادة او به ايشان بود.

اواخر خرداد 1360 امتحانات نهايي سال چهارم متوسطه در رشته رياضي فيزيك را با موفقيت به پايان برد و سپس به صورت داوطلبانه در قالب يك گروه بسيجي كه اكثراً از همكلاسي هاي دبيرستاني اش بودند در 1360/4/16 عازم منطقه عملياتي غرب كشور ( كردستان ) شد و بعد از آموزش پدافند هوايي، به حراست هوايي از آسمان ميهن اسلامي مشغول شد كه اين مأموريت سه ماه به طول انجامید.

با شروع عمليات گسترده در جنوب ايران ( خوزستان ) براي آزاد سازي سرزمين اشغال شده از لوث متجاوزان بعثي عراق مجدداً به صورت داوطلبانه و بسيجي در تاريخ 1361/1/8 به منطقه عملياتي خوزستان اعزام شد و بعد از شركت در مراحل مختلف عمليات بيت المقدس، پس از سازماندهي در گردان پيادة تيپ 7 ولي عصر(عج) سپاه پاسداران براي آزاد سازي خرمشهر در مرحلة سوم عمليات بيت المقدس شركت كرد كه در همان عمليات در تاريخ 1361/3/2 (حوالي شهر خرمشهر) پس از درگيري با دشمنان متجاوز به درجة رفيع شهادت نايل آمد.

 

                                                                          روحش شاد و راهش مستدام باد

بسم الله الرحمن الرحیم

و قاتلوا فی سبیل الله الذین یقاتلونکم و لاتعتدوا

ان الله لا حیب المعتدین و اقتلوهم.

(بقره آیة 190)

پیکار کنید در راه خدا و کسانی‌که با شما می‌جنگند و تجاوز نکنید که خدا تجاوزکاران را دوست نمی‌دارد.

اکنون که این وصیت‌نامه را می‌نویسم مصمم هستم که در راهی قدم گذارم که بهترین برگزیدگان خدا پیمودند. (شهادت) این فخر همة اولیا و انبیاء خدا – شهادت، این حد نهایی تکامل انسان و در این راه از حسین برای‌تان بگویم که می‌گفت: (انسان برای این‌که به لقاءالله برسد باید از دروازة‌ شهدا وارد شود برای این‌که این راه نزدیک‌ترین و جامع‌ترین و زیباترین راه پیروزی است).

راستی، راستی حل که مردن راست است پس چرا مرگ با خفت و ذلت را انتخاب کنم. باز جملات و ابیات امام حسین(ع) را به ذهن می‌آوریم که می‌گفت: اذ کانت الا بدان للموت انشئت، فقبل امرئن بالسیف فی الله افضل.

اگر بدن‌های ما برای مرگ به وجود آمده است کشته شدن با شمشیر در راه خدا افضل و بهتر است. باشد که مرگ من به دفاع از حق و عدل و آزادی و دفاع از مستضفعین روی زمین و طبقات از قدرت افتاده باشد، برای این‌که خدا را می‌توان در قلب‌های شکسته یافت نه در قلب‌هایی که از ناشکری و طغیان و تکبر پر شده است و اما وصیت به خانواده‌ام ابتدا روی سخنم با پدر، پدرم می‌دانم که برای من خیلی زیاد زحمت کشیدی از این رو مرا عفو کنید چرا که نتوانستم جبران زحمات بیش از حد شما را بکنم. ان‌شاءالله خداوند کریم همة ما را شامل لطف و کرم خود قرار دهد.

و اما مادر عزیزم: مادری که شب‌های شب و روزهای روز برای تربیت و پرورش من خستگی زیادی را متحمل شدی. ولی من گنهکار و عاصی در مقابل آن جز رنجش و مشقت چیزی برایت نداشتم. از شما می‌خواهم که مرا ببخشید و از شما حلالیت می‌طلبم اگرچه شاید دیگر دیر شده باشد.

وصیت به خواهرانم: همان‌طوری که در بالا گفتم راهی که در پیش دارم راهی است که بهترین برگزیدگان خدا آن را انتخاب کردند از این‌رو برای من گریه و بی‌تابی نکنید چرا که باید برای کسانی گریه کرد که به این دنیای فانی دلبستگی پیدا کرده‌اند و ان‌شاءالله که خداوند صبری زینبی به شما خواهران عزیزم عطا فرماید.

وصیتی به برادران آرانی و بیدگلی: برادران من و تو که وارث خون بهترین فرزندان این امت هستیم بیایید از اختلاف‌ها و تفرقه‌ها بپرهیزید و دیگران را نیز به وحدت دعوت کنید و اطاعت از امام خمینی کنیم و همان‌طور که امام فرمودند: پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا آسیبی نبینید. وصیتی نیز به برادرانی که در جبهة حق علیه باطل می‌روند این‌که برادران اگر قرار بود که این انقلاب با قدرت اسلحه پیروز شود هرگز پیروز نمی‌شد بلکه پیروزی این انقلاب و پیروزی جنگ متضمن قدرت معنویت ایمان و اخلاق اسلامی هست و امید است که شماها که به جبهه می‌روید هدفی جز این ندارید و در پایان از همة‌ برادران و خواهران و عزیزانی که کرا به هر نحوی می‌شناسند گناهی از من دیده‌اند نسبت به آن‌ها غیبت یا تهمت گفته‌ام و ناراحتی از من دیده‌اند و من نتوانستم جبران گناه بکنم از همین جا از آن‌ها حلالیت می‌طلبم. به امید این‌که خداوند منان شهادت و بندگی در راهش را از ما قبول گرداند و با آرزوی سلامتی و طول عمر بر امید محرومان جهان امام خمینی و پیروزی عاجل رزمندگان اسلام و این‌که رزمندگان به آغوش گرم خانواده‌های‌شان برگردند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

   31/ 01/ 61

عباس نمدیان 

  •  عباس نمدیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع