گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسن نصیری ابو زید آبادی

اکبر

پاسدار

1336/10/22

1360/07/27

روانسر کردستان

گلزار شهدای امام زاده عبدالله ابوزیدآباد

حسن نصیری ابوزیدآبادی سال 1337ش در على‏ آباد به دنيا آمد. اين شهيد عزيز خصوصيّات خوبى داشت؛ به والدين خود بسيار احترام مى‏گذاشت و رابطه‏اى وى با مردم نيز گرم و صميمانه بود.

باشعله ورشدن آتش انقلاب در راه پیمایی ها شركت مى‏كرد و بقيه را نيز به اين امر تشويق مى‏نمود. او شركت در مراسم مختلف مذهبى نيز علاقه فراونى داشت.

حسن در اوقات فراغت به مطالعه، قرائت قرآن، شركت دركلاس‏هاى مذهبى، آموزش فنون نظامى و ديد و بازديد اقوام مى‏پرداخت. او قرآن را با صوت زيبايى تلاوت مى‏كرد.

با شروع جنگ عراق عليه ايران، درحالى كه عضو سپاه پاسداران بود، به جبهه‏ هاى دفاع مقدّس رفت و بر مزدوران كافر خروشيد.

براى ايشان رفتن به جبهه‏ ها بالاترين لذّت را داشت از اين‏رو بارها در مناطق جنگى حضور يافت. از آن جايى كه از همان ابتدا با گروه‏ها و احزاب سياسى كه خلاف اسلام عمل مى‏كردند به شدّت مخالفت مى‏كرد، براى سركوبى حركت‏هاى ضدّ انقلاب به كردستان عزيمت كرد. در مجموع سه بار به كردستان و يك‏بار به آبادان رفت كه در يكى از مأموريت‏ها مجروح و مّدتى بسترى گرديد. در آخرين بارى كه به كردستان رفت پس از درگيرى جانانه با عناصر ضدّانقلاب از ناحيه‏ ى كتف به شدّت مجروح شد و با اصابت تير به قلبش به ملكوت اعلى پيوست آخرين توصيه‏ى شهيد حسن نصيرى پشتيبانى از امام  خمینی (قد‏س سره )و روحانيّت معظم بود.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى وراهش مستدام باد.

 

بسم الله الرحمن الرحيم

اول سلام و درود خودم را به امام خميني ميرسانم و بعد به تمام شهيدان راه حق.

در اين لحظه كه به جبهه اعزام مي‌شوم از بهترين اوقات زندگي‌ام مي‌باشد. خداوندا به من ياري كن تا در اين راه كه امام امت رهبر آن است آگاهانه وارد عمل شوم،‌ خداوندا به من توفيق عطا بفرما تا بر اثر خودخواهي‌ها و خودمنشي‌هاي من لطمه به اين راه پر سعادت نزدند.

اي مردم عزيز كه با افتخار،‌ انقلاب اسلامي را به پيروزي رسانديد با وحدت خود سعي كنيد در وحدت و حفاظت از دستاوردهاي انقلاب با تمام امكان حراست كنيد. اين انقلاب وديعه الهي است كه با رهبري امام‌خميني و ياران باوفايش، روحانيت مسئول و بيدار و تمام اقشار ملت به ثمر رسيد و با وحدت خود كه هميشه نداي امام مي‌باشد حراست نماييد.

اي مردم از امام الهام بگيريد و از امام پيروي كنيد. اين انقلاب اتمام حجتي است از جانب خداوند به آن‌هايي كه آگاهند و در اين انقلاب مسئولند، كه نبايد ذره‌اي در اين راه قصور كنند. اي مردم انقلاب نشده است كه در سايه رفاه و آرامش زندگي كنيم، بلكه اگر چند روزي گرسنه مانديم كه طبيعت فطري هر انقلاب مي‌باشد تا همه ماها امتحان بشويم،‌ از يك طرف هم به فكر گرسنگان قاره آفريقا و ساير مستضعفين باشيم.

انقلاب اسلامي در آن وقتي تحقق پيدا خواهد كرد كه همه يار و ياور يكديگر باشيم. در رفاه زندگي كردن انسان را نسبت به احوال ديگران كه چگونه زندگي مي‌كنند مانع مي‌شود،‌ برخلاف آن‌هايي كه امروز شكم سير خود را به اسلام محمدي ترجيح مي‌دهند و ناآگاهانه اين چنينند و آن‌ها كه آگاهانه مردم را به اين روش وا مي‌دارند بايد بدانند كه به جز راه هدايت راه ديگري نابودي خود آن‌هاست و اين انقلاب به رهبري امام و همكاري مردم و روحانيت سيل خروشاني است كه تمام طاغوت‌صفتان را به ديار نيستي خواهد فرستاد.

در پايان عرض مي‌كنم دست از امام برنداريد و آگاهانه با جاهلان روزي برخورد كنيد.

«والسلام»

بسم‌ الله الرحمن الرحيم

«ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين»

با سلام و درود فراوان به رهبر كبير انقلاب كه وجودش مايه نعمت و نجات ما گرديد. خداوندا تا پيروزي نهايي، اين رهبر عزيز را براي تمام مسلمين حفظ كن.

درود بر تمام شهيدان راه خدا كه چون نوري در ظلمت درخشيدند و با خون خود جامعه را از ننگ اسارت‌بردگي نجات دادند.

از پدر و مادر و خانواده عزيزم تقاضا دارم كه لطف ايزدي شامل حالم شد و به جمع شهيدان پيوستم برايم گريه نكنند، من كه نتوانستم به خوبي براي انقلاب مؤثر باشم،‌ ولي از خداوند متعال خواهانم كه مرا ببخشد و اگر نتوانستم آن‌گونه كه شما مايل بوديد (پدرجان) با شما رفتار كنم، مرا ببخشيد و از لغزش‌ها و اشتباهات خود طلب آمرزش از خدا دارم.

«والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته»

  •  حسن نصیری ابو زید آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع