گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

جعفر انتهایی آرانی

حسین

بسیجی

محصّل

1348/01/01

آران و بیدگل

1367/01/28

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

    جعفر در تاريخ 10 تيرماه 1348 هجري شمسي در آران چشم به جهان گشود وسال 1354 وارد دبستان شهيد چمران گرديد و پس از اتمام مقطع ابتدايي براي ادامه تحصيل وارد مدرسه راهنمايي شهيد خدمتي شد و دوران راهنمايي را با موفقيت گذرانيد.

    جعفر با وجود سن كم علاقه فراواني به انقلاب و حركتهاي مردمي و انقلابي داشت .ايشان در برنامه هاي پايگاه شهيد چمران گروه شهيد اشرفي اصفهاني شركت مي كرد.مخصوصاً در برنامه هاي شب جمعه اين پايگاه بطور پيوسته و فعال شركت مي كرد.بعد از مقطع راهنمايي وارد دبيرستان شهيدان عبدالهي شد و تا سال سوم دبيرستان را با موفقيت در آنجا به پايان رسانيد.

    جعفر ازاخلاق و برخوردي اسلامي برخوردار بود چراكه او در يك خانواده مذهبي و متدين و از دسترنج شبانه روزي والدين رشد كرده بود.شهادت برادرش ماشااله روح اورا آرام نگذاشت لذا برآن بود كه راه برادر را ادامه دهد تا اينكه بيقراري او موجب شد تا در تاريخ 66/1/24 جهت گذراندن دورة آموزشي از طريق بسيج به پايگاه آموزشي اصفهان اعزام و در تاريخ 1366/3/12 به لشگر 8 نجف اشرف اعزام گرديد و در گردان فتح مشغول انجام وظيفه شد.

    جعفر مجدداً در پاسخ به نداي هل من ناصر ينصرني امام راحل در تاريخ 1367/1/12 عازم جبهه هاي جنوب شد و در گردان  علي بن ابي طالب، لشگر 8 نجف اشرف مشغول نبرد با نيروهاي بعثي متجاوز عراق شد. و در مرتبه آخر پس از 10 روز نبرد با كفار در شب اول ماه رمضان در منطقه عملياتي فاو مفقودالاثر گرديد كه بعدها شهادت اين شهيد توسط همسنگرانش تأييد گرديد.

  •  جعفر انتهایی آرانی
  •  جعفر انتهایی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع