گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسن نجفی پورآرانی

یحیی

سرباز سپاه

1342/01/02

1362/07/16

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسن  نجفی پور آرانی در سال 1342 در محله جنگل آباد آران و در خانواده­ای مستضعف و مذهبی دیده به جهان گشود.

خانواده­اش در امر تعلیم و تربیت مسائل دینی از هیچ کوششی مضایقه نکردند. در کودکی آثار ایمان و عشق و علاقه به انجام امورات دینی در وی نمایان بود شش ساله بود که قدم به محیط مقدس مدرسه نهاد و در مدرسه ابتدائی شاه عباس مشغول تحصیل گردید؛ روزها به فراگیری علم و دانش مشغول بود و شبها نیز در نماز جماعت مسجد و جلسات مذهبی شرکت می­نمود که این وضع تا پایان ادامه داشت چون وضع مالی خانواده­اش خوب نبود، لذا پس از پایان دوره ابتدایی مشغول کار و کسب گردید تا بتواند از این طریق کمکی به خانواده خود کرده باشد او از همان کودکی نسبت به کمک و دستگیری از فقرا اقدام می­نمود و هر چه کسب می­کرد نیمی از آن را در راه خداوند به مستمندان می­داد و می­گفت خداوند به کسی که از فقرا و بیچارگان دستگیری نماید پاداش می­دهد. او بسیار خوش اخلاق و با صفا بود. نسبت به رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدس سره) علاقه زیادی داشت و بسیار دلش می­خواست که امام خود را از نزدیک دیدار نماید و موقعی که جنگ تحمیلی شروع شد می­گفت وظیفه ما فرمان بردن از رهبر می­باشد. وی خیلی علاقه داشت که به جبهه برود اما چون برادر بزرگش در خدمت مقدس سرباز بود و ایشان به خانواده­اش کمک می­کرد. لذا نتوانست به جبهه برود و نمی­توانست از عشقی که به جبهه داشت آرام باشد. چند روزی از خدمت برادرش مانده بود که بعنوان سرباز سپاه به اهواز اعزام و در لشگر 14 امام حسین (ع) خدمت مقدس سربازی را شروع کرد. سه ماه در لشگر بود و پس از آن به مرخصی آمد و بعد از آن به سنندج به مریوان اعزام شد و حدود سه ماه در آن منطقه بود که در آن مدت خانواده­اش هیچ خبری از او نداشتند و در عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین عراق در تاریخ 18/8/62 به شهادت نائل گردید و در کنار دیگر شهدای جنگ و انقلاب به خاک سپرده شد.

                                 

روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« ان اللّه یحب الّذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص »

به درستی که خدا دوست می دارد آن مؤمنی را که در صف جهاد با کافران هم چون سدّی آهنین محکم و پایدارند .

« اللّهم اجعلنی من جندک و فان جندک هم الغالبون و اجعلنی من حزبک و فان حزبک هم المفلحون واجعلنی من اولیائک و فان اولیائک لاخوف علیهم و لا هم یحزنون »

بارالها ! مرا از سپاهیانت قرار ده که به راستی سپاه تو همیشه غالب و پیروز است و مرا در حزب خود قرار ده که همانا حزب تو همیشه رستگار است و مرا از دوستانت قرار ده که همانا دوستانت هیچ ترس و غم و اندوهی ندارند .

- با سلام و درود به پیشگاه مقدّس امام زمان (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی .

- ای خدایی که خوبی ها را نشان می دهی و عیب ها را می پوشانی عذرم بپذیر و بر ناتوانیم و بر نازکی پوست و بی دوامی استخوانم رحم کن و مرا شامل رحمت بی پایان خودت قرار بده .

- من براساس احساس مسئولیّت و وظیفه شرعی خود تصمیم گرفتم که هجرت را برماندن در وطنم ترجیح داده و روانه میدان جهاد و جنگ در راه خدا گردم تا دِین خود را به مکتبم اسلام و وفاداریم را به رهبرم امام خمینی اَدا نمایم و امیدوارم امّت شهیدپرور ایران دست از یاری اسلام و امام برنداشته و عزّت و سربلندی را برای اسلام تضمین نمایند و در این راه از بذل جان و مال و فرزندان خویش برای فداکاری در راه اسلام و انقلاب اسلامی دریغ نورزند و ندای « لا اله الا اللّه و محمّداً رسول اللّه » را به گوش تمامی جهانیان برسانند و مستضعفین جهان را نجات بخشند .

- شما امّت اسلام ! گوش به فرمان امام و رهبر عزیزمان باشید و قدر این نعمت بزرگی را که خداوند به ما عنایت فرموده است داشته باشید و دنباله رو رهبر و یاران و نمایندگان ایشان باشید و از روحانیّت مسئول و متعهّد و نیز مساجد و مجالس دعا و نمازجمعه که پاسگاه عبادی و سیاسی و دشمن شکن و مرکز نشر اخبار و فرهنگ اسلامی می باشد حمایت و حراست نمایید .

- مادر عزیز و مهربانم ! از خداوند سعادت اخروی و صبر و استقامت برای تو از خداوند تبارک و تعالی خواستارم . امیدوارم که از سر تقصیراتم گذشته و مرا از جان و دل حلال کنید . مادرم ! من امانتی بودم که خدا به شما داده بود و سرانجام باید به او بازگردانی . اگر توفیقی پیدا کردم که در راه خدا به شهادت برسم خوشحال باشید و من در مقابل زحمات زیادی که برایم کشیدید به روز جزا آن روزی که پسر از مادر و مادر از پسر و خواهر از برادر و همه از یکدیگر می گریزند و جز اَعمال حسنه خود انسان چیزی مؤثر نیست و إن شاء الله من تو را شفاعت خواهم کرد .

- پدر بزرگوارم ! در مصیبت من صبر را پیشه کن که خدا نیز صابرین را دوست
می دارد . من از شما بسیار تشکّر می کنم که مرا در راه اسلام و قرآن راهنمایی کردی و برای جنگ و جهاد علیه کفّار مشوقم بودی . دلم می خواهد اگر در طول عمرم نافرمانی از من دیده اید به بزرگواری خودتان ببخشید و حلالم کنید .
پدر عزیزم ! شما در برابر دشمنان انقلاب اسلامی چون فولاد استوار و مقاوم باشید و با برادران دینی خود با مهربانی رفتار نمایید . از خداوند تعالی توفیق خدمتگزاری بیش تر برای اسلام و سعادت و خوشبختی در آخرت برای شما مسئلت دارم .

- برادرانم ! از شما می خواهم که راه مرا که همان راه انبیا و ائمّه اطهار (ع) است ادامه دهید و برای پاسداری از اسلام و حفظ جمهوری اسلامی از یکدیگر سبقت بگیرید و بدانید که شهادت در راه خدا سعادتی است که برای افراد با لیاقت که با کمال اخلاص و نیّتی پاک جان بر کف در راه خدا مبارزه می کنند و به سوی شهادت می شتابند .

- برادرم محمّد ! که برادر بزرگم هستی و در تعلیم و تربیت برادران و خواهران کوچکمان کوشش کن و به آنان درس شهادت و فداکاری در راه حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی را بیاموز و به آن ها بفهمان که برادرشان در چه راهی قدم گذاشت و چگونه مُردنی را انتخاب کرد ، مبادا در این انجام مسئولیّت بزرگ کوتاهی نمایی امیدوارم موفّق و مؤیّد باشی .

- دوستان عزیزم ! چشم هایتان را خوب باز کرده و به هوش باشید و توجّه کنید که پیام شهیدان شما چیست ؟ شما تن به مسئولیّت دهید و به مردم محروم و مستضعف کمک کنید و کاری کنید که نسل های آینده از این فداکاری های ما
بهره مند شوند . مواظب باشید که دشمنان اسلام در میان شما رخنه نکنند و شما را متفرق نسازند تا مجبور شوید تن به هر ذلّتی داده و زیر بار سلطة اجانب زندگی کنید . اسلام عزیز را به جهان معرفی نمایید و در انجام فرائض و تکالیف شرعی سستی نورزید ، قرآن را کنار نگذارید که تمام بدبختی های گذشته ما از همین دوری از قرآن است . در گوشه و کنار بیدار باشید و غفلت نکنید که دشمنان بیدار و مشغول توطئه و ضربه زدن می باشد و با آنان سخت بجنگید و آن ها را از صحنه روزگار بزدایید و اجازه ندهید که که اجانب به کشور اسلامی شما تجاوز نمایند و از دسیسه های منافقین که از اوّل با اسلام درگیر بوده اند غافل نباشید برای شما از خداوند توفیق بیش تری برای خدمتگذاری به اسلام و مستضعفین خواستارم و در آخر از همه شما طلب مغفرت می نمایم .

« ربّنا افرغ علینا صبروا ثبت اقدامنا و نصرنا علی القوم الکافرین من اللّه التوفیق »

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امضا : 27/7/1362

حسن نجفی پورآرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  حسن نجفی پورآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع