گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد نجفی

علیجان

بسیجی

1348/05/01

1366/09/09

خرمشهر

دارالسلام ابوزیداباد

محمّد نجفی  در يك خانوادة مذهبي در سال 1349 ديده به جهان گشود. ايشان بعد از اين‌كه تحصيلات پنجم ابتدايي را تمام كردند به نداي رهبر عزيزمان امام خميني(ره) كه گفته بود: «جوانان جبهه­هاي جنگ را خالي نگذارند»؛ لبّيك گفته و در سن 15 سالگي با دست بردن به شناسنامة خود و تغییر تاریخ تولّدش توانست به خدمت مقدّس سربازي برود و بعد از 18 ماه خدمت مقدّس سربازی در چند عمليّات شركت كرد که ابتدای خدمت را در شوشتر و چند ماهي را در سردشت و شوشتر و بعد به اهواز رفته و دوباره مدّتي در شوشتر و آخرين جايي كه خدمت ­كردند خرّمشهر بوده است. ایشان در آذر ماه 1366 در منطقة شلمچه به درجة رفيع شهادت نائل شد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

بسم ­الله­ الرحمن ­الرحيم

ولاتحسبن­الذين قتلوا في سبيل­الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

هرگز مپنداريد كساني كه در راه خداوند كشته مي­شوند مرده­اند بلكه آنها زنده ­اند و در نزد پروردگارشان رزق و روزي مي­خورند.

با درود و سلام به رهبر كبير انقلاب، امام خستگي­ناپذير، قلب تپنده امت اسلام، نائب امام زمان(عج) خميني بت­شكن. با سلام بر شهيدان راه خدا از هابيل تا كربلاي حسيني و از كربلاي حسيني تا كربلاي خميني، من به جبهه آمدم تا دين خود را نسبت به اسلام ادا كنم. تا فرمان امام را اطاعت كرده باشم تا پوزه دشمنان اسلام را بخاك ماليده باشم تا در بيرون راندن متجاوزان بعثي از ميهن اسلامي سهمي داشته باشم تا در اين راه شهادت در راه خدا نصيبم شود. چون هر كس به فيض شهادت نائل شود سعادتي بس بزرگ نصيبش شده است. پدر و مادر، برادر و خواهر عزيزم، در حالي كه قلم به دست گرفته­ام كه خودم را لايق به اينكار نمي­بينم و هنوز تا انسان مومن واقعي شدنم فاصله زيادي دارم، و ازخداوند مي­خواهم اگر عمر من در جهت مسلمان واقعي شدن بكار نمي­آيد و كمكي به اسلام نمي­كند هر چه زودتر جانم را بگيرد و اگر خداوند خواست افتخار شهادت نصيبم شود. پدر و مادر عزيزم شما از اين امتحان خداوندي روسفيد بيرون مي­آئيد چون مي­دانم كه در اين زمينه خداوند به شما و نزديكان شكيبائي و صبر مي­دهد همانطوري كه حضرت علي(ع) مي­فرمايد از شهادت خوشحال باشيد و به آساني از آن استقبال كنيد و اين فرمان مولا علي(ع) به داوطلبان جنگ و جهاد و شهادت مي­باشد و نيز همانگونه است كه امام امت و فرمانده كل قوا دستور مي­دهد و به ما مي­فرمايند جوانان بايد توجه كنند و داوطلبانه به جنگ بروند و كار صدام را يكسره كنند تا هر چه زودتر قدس از دست رژيم صهيونيست رهائي يابد؛ عزيزانم، اگر سرانجام ما خاك شدن است چرا اين جان بي­ارزش را بجاي اينكه رفته رفته به نابودي برسانيم و تن و بدن را قبل از اينكه در خاك بپوشانند چرا با خدا معامله واقعي نكنيم. خانواده عزيزم، حتي يك قطره اشك برايم نريزيد چون هدف من در راه خدا رفتن است و از اشك ريختن شما، دشمنان اسلام شاد مي­شوند(اگر گريه مي­كنيد گريه شما بر مظلوميت امام حسين(ع) و شهداي كربلا باشد) پدر و مادر عزيزم جانم فداي شما كه براي خيلي زحمت كشيده­ايد پدرم، مادرم تو را به خدا قسم مي­دهم مرا حلال كنيد، مادرم چقدر شبهاي زيادي بي­خوابي برايم كشيده­اي شيرت را به من حلال كن، پدرم، پدر پيرم تو براي من تلاش بسياري كرده­اي، مرا ببخش و بدان كه زحماتت به ثمر خواهند رسيد و براي هميشه سربلند خواهي شد پدرم، شبانه روز كار كردي و مرا بزرگ نمودي لكن نتوانستم برايت كاري بكنم، حلالم كن اگر حلالم نكني خدا مرا نمي­بخشد خواهران مهربان و خوبم، شما هم برايم خواهر دلسوز بوديد و هميشه آرزو داشتيد عروسي مرا ببينيد اما فلك نگذاشت، خواهران خوبم اگر شهيد شدم يعني لياقت داشتم اصلا برايم گريه نكنيد تا روحم آسوده باشد برادران عزيزم شما هم به غير از برادري،‌ دوست و هميار بوديد اگر لياقت داشتم شما هم براي من گريه نكنيد چون دشمنان اسلام شاد مي­شوند، امت حزب­الله مثل هميشه در تمامي صحنه­ها هميشه حضور فعال داشته باشيد امام را تنها نگذاريد، جبهه­ها را پر كنيد حتما اسلام پيروز است و كفر جهاني نابود خواهد شد كمك­هاي مادي و معنوي شما دل رزمندگان را شاد و به آنان نيرو مي­دهد در آخر از همه اقوام و آشنايان و خويشاوندان پدري و مادري و مادريم و دوستان مخصوص پدر و مادرم، خواهران و برادرانم مي­خواهم كه مرا حلال كرده و ببخشيد. والسلام    محمد نجفي 12/4/66 

  •  محمد نجفی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع