گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اکبر ناظمی پور آرانی

حسینعلی

بسیجی

1322/06/23

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 ‌اکبر ناظمی‌پور آرانی در 23/ 6/ 1322 در روستای مَرَق کاشان متولد شد. او تحصیلات خود را تا کلاس چهارم ادامه داد، سپس برای کمک به خانواده وارد بازار کار شد. او با مشاغل مختلفی از جمله قالی‌بافی، لوله‌کشی و رنگ‌کاری ساختمان، زندگی خود را اداره می‌کرد.

در دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی، با لبیک به ندای امام خمینی(ره) در تظاهرات شرکت داشت. او با جدیّت در امور محله فعالیت می‌کرد، به‌طوری که در سال 1361 عضو شورای محله­ی بازار آران شد و مدت شش سال مخلصانه به مردم خدمت کرد.

شهید ناظمی‌پور، متأهل و صاحب سه فرزند بود و خانواده به حضور ایشان احتیاج مبرم داشت ولی او برای دفاع از میهن اسلامی، داوطلب حضور در جبهه‌ها شد.  شهید ناظمی‌پور با عضویت در بسیج و بعد از گذراندن دوره­ی آموزش نظامی، در سه نوبت به جبهه‌های جنگ اعزام شد. شهید، در سال‌های 62 و 64 دو نوبت در کردستان حضور پیدا کرد و در سال 65 به خوزستان رفت و در 1365/12/12 با شرکت در عملیات کربلای5 در منطقه­ی شلمچه به شهادت رسید. 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون

هرگز گمان نبرید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند        آیه 169 آل عمران

خط سرخ شهادت خط آل محمد و علی است و این افتخار از خاندان نبوت و ولایت به ذریه طیبه آن بزرگوار و به پیروان خط آنان به ارث رسیده است. امام خمینی 21/6/60

مبارزه کنید و بگذارید به جای لکه ننگ دامن شما آغشته به خون باشد.امام علی (ع)

با سلام به امام امت و امت شهیدپرورمان؛

من کوچک تر از آن هستم که وصیتی داشته باشم اما بنا به وظیفه شرعی و عرفی خود چند جمله ای را به عنوان وصیت یادآوری می کنم امیدوارم که به آن عمل شود.

خدایا ؛ تو خود بنگر که کدامین از ما نیکوکارتر است. ببین که فرزندان ابراهیم چگونه اسماعیل وار به قربانگاه آزمایش می شتابند و پیروزمندانه جان می دهند.

می سوزند تا با کفر نسازند می روند تا ایمان نرود می میرند تا چراغ توحید نمیرد. ببین که اسطوره های شهادت چگونه حیات را به بازی گرفته اند .مرگ به اسارت شان درآمده است سرمست عشقند عشق خدایی . ببین که با پرتاب آیه آیه های وجودشان در بستر جاری زمان چگونه حیات را تفسیر می کنند.

خدایا ؛ سرودشان را شنیدی؟ انا لله و انا الیه راجعون. فریادشان را شنیدی؟ نصرمن الله و فتح قریب. آوای شان را شنیدی؟ لااله الاالله. شعرشان را شنیدی؟ فبای الا ربکما تکذبان.

نام شان موحد ، کتاب شان قرآن ، پیام شان ایمان، جرم شان قیام ، راه شان اسلام، امام شان امام، سلاح شان وحدت، درس شان جهاد، سلاح شان تقوی، مقصدشان شهادت.

وصیتم به پدرم؛ پدرجان امیدوارم که من را حلال کنی و این راه را با میل خود انتخاب نمودم و امیدوارم که از من راضی باشید.

مادرم؛ مادرجان بعد از شنیدن خبر مرگم خواهش می کنم اشک مریز و می دانم فرزند خوبی برای مادرم نبوده ام عاجزانه از او می خواهم که مرا ببخشد و حلالم کند و دوست دارم که هرگز بر جنازه ام نگرید و از این بابت به خود افتخار کند.

وصیتم به همسرم؛ همسر عزیزم که حق بسیار بر گردن من داری و تا به حال نتوانستم واقعا حق تو را ادا کنم . عذر می خواهم و من را ببخش و امیدوارم از سه فرزندم به خوبی مواظبت کنی و سرپرستی خانواده ام به عهده همسرم می باشد.

فرزندان عزیزم؛ امیدورام که من را حلال کنید و سفارش به دو دخترم حفظ عفت و عصمت و پاکدامنی می باشد و زینب گونه باشید و سفارش به پسرم ؛ پسرم درست را بخوان و مواظب مادرت و خواهرانت باش.

وصیتم به برادرانم و دامادم؛ از برادرانم می خواهم که اگر نتوانستم حق برادری را به خوبی ادا کنم مرا ببخشند و حلالم کنند همچنین داماد عزیزم که من را حلال کنید و سنگرها را پر کنید که اگر دشمن جای خالی من را ببیند معلوم نباشد.

سفارش به خواهرانم ؛ که اگر نتوانستم حق برادری را به خوبی ادا کنم عذر می خواهم و امیدوارم که من را ببخشید و حلالم کنید خداوند انشاءالله توفیق عبادت و خدمت به مسلمین را به شما بدهد.

وصیتم به دوستان و آشنایان که مرا ببخشید و حلالم کنید و پیرو خط امام و آیت الله منتظری  باشید و گوش به حرف های ضد انقلاب ندهید.

وصیتم به امت شهیدپرور:

ملت شهیدپرور همان طور که مستحضر هستید دشمن اصلی ما آمریکا شوروی اسرائیل جنایت کار می باشد و راهی جز اسلام و قرآن انتخاب نکنید که راه دیگری مقبول درگاه خداوند نخواهد بود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.  برادر شما علی اکبر ناظمی پور

 

  •  اکبر ناظمی پور آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع