گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین ناصح

نعمت اله

جهادگر

محصّل

1342/06/01

1366/01/23

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 حسين  ناصح اول شهريور 1342 در خانواده اي مذهبي، زحمت‌كش (قالي‌باف و كشاورز) در محله سر كوچه يخچال آران به دنيا آمد. سختي و محروميت از همان ابتدا در روح لطيف و فكر بلندش تأثير به سزايي گذاشت و عشق به محرومان و خدمت براي آنها در سيمايش موج مي زند تا آن‌جا كه در جبهة جنگ هركار سخت و پر مشقت را به راحتي مي پذيرفت و براي آن‌ تا پاي جان تلاش مي كرد.

با اين كه در دوران قيام مردم عليه رژيم پهلوي در سال 1357 نوجواني بيش نبود، ولي جسارت و شجاعت او در فعاليت ها عليه مأموران رژيم پهلوي، منجر به دستگيري و كتك خوردن او گرديد به طوري كه مدت‌ها اثر ضربات باتوم بر بدنش مشخص بود.

در جلسات مذهبي محله ( قرائت قرآن، نماز جماعت و ) شركت فعال داشت. در سال اوّل هجوم دشمن بعثي عراق به ميهن اسلامي، حسين - كه در كلاس دوّم دبيرستان بود - سنگر مدرسه را رها كرد و براي شركت در ميدان دفاع از اسلام در شهريور 1360 به بسيج سپاه قم مراجعه كرد و از آن‌جا عازم منطقه عملياتي خوزستان گرديد و در عمليات ثامن الائمه ( شكست محاصره آبادان ) به عنوان يك نيروي بسيجي تك تيرانداز شركت نمود.

او مجدداً در  1360/8/10 براي شركت در عمليات طريق القدس ( آزاد سازي شهر بستان ) راهي منطقه عملياتي خوزستان شد. در اين عمليات از ناحيه صورت و گوش مجروح گرديد كه آثار اين جراحت تا زمان شهادت در چهره‌اش نمايان بود.

براي بار سوم در دي ماه 1360 داوطلبانه به منطقه غرب كشور اعزام شد. در آن‌جا براي آموزش رانندگي وسايل نقليه سنگين (لودر، بلدوزر ) و كار در آن مناطق عملياتي اقدام كرد كه بعد از آموزش در خطرناك‌ترين ميدان‌هاي جاده سازي و سنگر سازي جبهة جنگ شركت نمود. خاموش كردن جايگاه و انبار سوخت و بنزين منفجر شده توسط هواپيماهاي عراقي، از مأموريت هايي بود كه كمتر كسي جرأت نزديك شدن به آن محل را داشت.

در 61/1/22 به جبهة جنوب اعزام و در گردان ميثم، تيپ 7 ولي عصر(عج) به عنوان آرپي چي زن سازماندهي شد و در دو مرحله از عمليات بيت المقدس شركت نمود؛ در مرحله سوم عمليات به عنوان راننده لودر در آن تيپ سازماندهي گرديد تا در آزاد سازي شهر خرمشهر حضور داشته باشد. در عمليات رمضان منطقة شلمچه شركت كرد و فعاليت خود را در گردان مهندسي به عنوان سنگر ساز بي سنگر ادامه داد.

در آبان‌ 1361 در عمليات محرم ( منطقه دهلران ) حضور پيدا كرد. در آذر 1361 براي گذراندن دوران خدمت سربازي، به عضويت سپاه پاسداران در آمد و خدمتش را با عضويت پاسدار وظيفه در لشكر 14 پياده امام حسين(عليه السلام) ادامه داد. در عمليات‌والفجر مقدماتي و والفجر 2 در غرب كشور ( منطقه حاج عمران ) و عمليات والفجر 4 در غرب كشور شركت كرد كه در اين عمليات از ناحيه دست به سختي مجروح و در بيمارستان بستري شد. و از بيمارستان بدون اطلاع خانواده مستقيماً راهي ميدان جنگ گرديد.

آري حسين عزيز در عمليات‌ زيادي شركت كرد تا سران‌جام در عمليات كربلاي 5 و 8 در منطقة شلمچه وارد معامله قطعي با خدايش شد و در 1366/1/23 به فوز عظيم شهادت نايل و در جنت رضوان الهي مأوا گرفت.

                                    روحش شاد و راهش مستدام باد

معمولاً کسانی که می خواستنددرجبهه، آن هم درخط مقدم، با لودروبلدوزر کارکنند باید قبلاً ضمن نوشتن وصیت نامه، شهادتین را هم می گفتند وبعد شروع به کار می کردند.

ارتفاع این وسایل ازهرخاکریزی درجبهه بلندتر بود. دشمن هم به صدای آن حساس و سعی می کرد هرطور شده آن را بزند. مخصوصاً در خطوط پداقندی که ازقبل، وجب به وجب آن را با گلوله های متفاوت ثبتی گرفته بود و هرنقطه ای را که اراده می کرد، آتشش فرود می آمد. حسین  ناصح از جمله رزمندگانی بود که همه ی این خطرات را با توکل به خدا به هیچ می انگاشت و چنان درزیر آتش دشمن کار می کرد که گویی درکنار جاده ای عادی رانندگی می کند واگر این روحیه نمی بود باید با شنیدن صدای هرگلوله، به پایین می پرید؛ولی درحالی که چهره گندم گونش مثل ماه می درخشیدو باران گلوله سعی در خاموش کرد صدای لودرش راداشت،تاساعت1بعدازنیمه شب درخط پدافندی فاوخاکریز می زد. ناگهان صدای لودرخاموش شد. وقتی نزدیکش شدیم دیدیم گلوله ای به جلو لودر اصابت کرده و بدن حسین را از هم پاره کرده است. حسین ناصح در نیمه شب 66/1/23 به مولایش علی اکبرحسین(ع) اقتداکرد و حسینی شد.

                                                                      را وی قاسم علی اکبرزاده

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدو فی سبیل الله باموالهم

و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون

آنان‌که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جان‌شان جهاد کردند آن‌ها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.

«اگر دین محمد(ص) برپا نمی‌گردد مگر با شهادت من، پس ای سلاح‌ها مرا دربر گیرید. اینجانب حسین ناصح وصیت‌نامه‌ام ر ابا نام خدا آغاز کرده و با پیروی از امام خمینی فریاد الله اکبرم را رساتر کرده و بر سر طاغوت‌های زمان فریاد می‌زنم که ای نامردان زمان ما بدانید که تشیع همیشه امامش پرخروش و فریادش کوبنده‌تر است و شهید همیشه فریاد امامش را درمی‌یابد.

پدر و مادرم می‌دانم که در طول زندگی‌ام رنج بسیاری برای من کشیده‌اید تا مرا بدین سن و سال رسانیده‌اید. امیدوارم که قلب‌تان راضی باشد از این‌که به جبهه روانه شدم چون ما مسلمانیم و باید در راه اسلام گام برداریم. پدر و مادرم می‌دانم که در انتظار آمدن من از جبهه ثانیه‌شماری می‌کنید ولی چه کنم در زمانی که خدا مرا به مهمانی خود دعوت کرده است آیا نباید من عاشقانه به ملاقات پروردگارم بشتابم؟ خانوادة‌ گرامی‌ام امیدوارم پس از شهادت من هیچ‌گونه ناراحتی نداشته باشید چون ناراحتی شما موجب خوشحالی دشمنان دین می‌شود و از پدر و مادر مهربانم همین انتظار را دارم که بدون هیچ‌دلهره‌ای تمام برادرانم را به جبهه حق علیه باطل روانه کنند و برای آن‌ها آرزوی شهادت بکنند از مادر می‌خواهم که اگر جسدم را نیاوردند بدون این‌که ناراحتی به خود راه بدهد فقط به خدا توکل کند.

پدر و مادرم امیدوارم مرا حلال کنید و حلالیت مرا از تمام برادرانم و خواهرانم و خویشان و دوستان بطلبید.

من فقط اول به خاطر دین و بعد مملکتم که وظیفه هر مسلمان است به جبهه اعزام شدم و تا آخرین نفس حسین زمان (امام خمینی) را تنها نخواهم گذاشت و مطمئن هستم که کاخ صدام یزید آن دست‌نشانده امپریالیسم غرب و سوسیال امپریالیسم شرق را نابود خواهید کرد. ان‌شاءالله.

بهترین تسلیت برای خانواده من گرفتن انتقام خون تمام شهیدان از صدر اسلام تاکنون از شهیدکُشان عالم است.

به امید پیروزی سپاه اسلام بر کفر جهانی

حسین ناصح

  •  حسین ناصح

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع