گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

تقی میرزایی علی آبادی

حسین

کادر ارتش

1326/04/10

1361/01/05

سوسنگرد

علی آباد کویر

تقي  میرزایی علی آبادی در سال 1326 در خانواده­اي زحمت‌كش و متدّين و نسبتاً از لحاظ مادّي ضعيف در روستاي علي ­آباد كوير از توابع شهرستان آران و بيدگل ديده به جهان گشود. زمان كودكي را در آغوش پر مِهر و محبّت پدر و مادر خود تربيت يافت و در سن 6 سالگي به مدرسه رفت. مقطع ابتدايي تا سوّم راهنمايي را با موفّقيّت پشت سر گذاشت.

 بعد از آن بود که كارمند فنّي وزارت دفاع ملّي شد و مدّتي با كار و تلاش صادقانه در اين وزارت کار کرد. ایشان در راهپيمايي­ها و تظاهرات­ها شركت می­نمود. با شروع جنگ با عراق تصمیم گرفت به کمک رزمندگان اسلام بشتابد.

وي حدود دو سال به طور مداوم در جبهه­ ها به دفاع از ميهن پرداخت. در آخرين اعزام، دختر سه ساله ­اش عاطفه را در آغوش فشرد و هادي يك ساله­ اش را غرق بوسه كرد و از همه چيز و همه كس دل كند و آمادة جان سپردن شد.

وی سرانجام در تاریخ 1360/11/28 در عمليّات فتح­ المبين در دشت آزادگان شرکت کرد و چون شيرمردي دلاور، به پيكار برخاست و در حين عمليّات، مجروح و براي درمان به بيمارستان صحرايي منتقل گشت امّا به علّت بمباران منطقه توسط عراق دچار سوختگی شدید بدن گردیده بود و روح نوراني­ اش رفتن را خوش­تر داشت و با بال ملائك به پرواز درآمد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

  •  تقی میرزایی علی آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع