گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

قدمعلی مهمان نواز نوش آبادی

محمود

بسیجی

محصّل

1344/02/16

1361/12/20

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

قدمعلي  مهمانواز نوش آبادی سال 1344 در يك خانواده مذهبي در شهر نوش آباد متولد شد. وي تحصيلات ابتدايي خود را در مدرسة شهيد اشنويي سپري كرد.و پس از اتمام اين دوران با موفقيت وارد مقطع راهنمايي شد و به علّت عدم وجود امكانات آموزشي براي ادامه تحصيل به شهرستان كاشان رفت.

قدمعلي در كارهاي فني و برق تبحر خاصي داشت. دوران دبيرستان او مصادف بود با جنگ تحميلي عراق عليه ايران. قدمعلـي بـراي اوّليـن بـار بصـورت بسيجي داوطلـب به مدت دو ماه به جبهـه هـاي حـق عليه بـاطل اعـزام شــد.

پس از بازگشت به او پيشنهاد همكاري با كميته انقلاب اسلامي را دادند.او هم  در حين تحصيل با كميته نيز همكاري داشت تا اين كه متوجه شد از طريق بسيج تعدادي از رزمندگان به جبهه اعزام مي شوند. كليه كارها را رها كرد و به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد. پس از گذشت دو ماه از ناحية شكم مجروح شد و اين مجروحيت باعث شد به مدت دو ماه بستري شود. براي بار سوم نيز به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد تا اينكه سرانجام در تاريخ 1361/12/20 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت تركش خمپاره به خودرو در حال حركت به لقاء الله پيوست.

اين شهيد بزرگوار جزء خانواده سه شهيدي مي باشد. ( شهيد حاج محمود و قدمعلي مهمان نواز ( پدر و پسر ) و عبدالله مهمان نواز كه برادر حاج محمود بود.

بسمه تعالی

انا الله و انا الیه راجعون.

درود به پیامبر اکرم و ائمه اطهار و سلام بر آنان که خون‌شان را در راه پیروزی اسلام دادند و ان‌شاءالله که ما هم بتوانیم راه تمام این‌ها را ادامه دهیم. و با درود و به رهبرکبیر انقلاب اسلامی‌مان که قلب امت اسلام است. امامی که با این همه ابهتش دست رزمندگان را که برای اسلام خون می‌دهند و جان‌شان را در کف نهاده تا لااقل این زمان پیشرفت اسلام آن را توسعه دهند می‌بوسد و به این بوسه افتخار می‌کند. با چنین رهبری خود را خدمتگزار اسلام و ملت می‌داند. امیدوارم که تمام جهان به خصوص ملت ایران تا پیروزی اسلام در جهان جان خود را فدای او کنند.

همانند این که گذشتگان کردند و ما کردیم و ان‌شاءالله شعار خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار یادتان نرود در این زمان هرکس کاری را برای خدا شروع می‌کند بدون هیچ شک و تردیدی این انتخاب آگاهانه می‌باشد. انتخابی که آگاهانه باشد سردی و گرمی سنگینی سلاح و بالاخره ترس از دشمن ندارد و آن کس که این راه را انتخاب کرد هم ابتدای کار را و هم انتهای آن را می‌داند و چنین کسی که با این آگاهی و با مکتبی راسخ پیروز است و می جنگد و بالعکس کسی که کاری را برای غیرخدا انجام می‌دهد همانند شرک یا ریا قدرت‌طلبی، پول‌پرستی، مقام‌پرستی و نتیجاً راه شیطان را دنبال خواهد کرد که معلوم است که این روش هم چگونه خواهد بود.

امیدوارم ما هم جز گروه اول که همان راه الله و مبارزه با شیطان است انتخاب کرده باشیم و حتماً هم همین‌طور است. خدا را شکر می‌گویم که توانستم در چنین جنگی و مبارزه با کفر کشته شوم. خون جوانان ما می‌باشد که اسلام را هرچه مستحکم‌تر نگه می‌دارد و به راستی که پیروزی اسلام بدون خون در گرو همین خون‌ها می‌باشد و گرنه اگر می‌خواست اسلام بدون خون پایدار باشد نمی‌شد.

این مکتب از 1400 سال پیش تا به‌حال با خون جوانان زیادی آبیاری شده و ما باید از خون‌ها حفاظت کنیم و گرنه در برابر خدا مسئول خواهیم بود. توصیه مهمی که من دارم که قبلاً هم متذکر شدم پایبند بودن هرچه بیشتر به ولایت فقیه و گرنه شما به نابود کشیده خواهیم شد. وگرنه والله اگر دست از این رهبر بکشید همانند گذشته تمام این خون‌ها از بین خواهد رفت که مطمئنم این‌طور نخواهد شد. مسئله مهمی که اهمیت خیلی زیادی دارد پشتیبانی از روحانیت مبارز می‌باشد که به قول امام مان این اسلام که حالا می‌بینید حاصل زحمات روحانیتی است که اسلام را نسل به نسل به ما رسانده است و می‌خواهیم از شماها که از آنان حمایت کنید و یار و یاور آن باشید که اینان بازوی اسلام می‌باشند و شرق و غرب همیشه در پی نابودی این گروه می‌باشند.

وصیتی به خانواده دارم: این است که در ابتدا توجه به تقوا داشته باشند که در جمله اوصیکم به تقوا الله و نظم امرکم وصیت می‌کنم شما را به تقوا همیشه در ذهن‌تان باشد در تقوا است که انسان را به سعادت می‌رساند و راهی که انبیا پیشه کرده‌اند و به سوی خدا رفته‌اند. وصیتی دیگری که به خانواده‌ام دارم از این که من در پیش آن‌ها نیستم ناراحت نباشند بالاخره همان‌گونه که ابتدای مطلب گفتم انا الله و انا الیه راجعون همه انسان‌ها از سوی او هستند و به سوی او می‌روند و ما هم باید همه جز این عده از افراد باشیم. می‌خواستم بگویم که به هر جهت باید برویم و توصیه می‌کنم که زیاد بی‌تابی نکنید به خصوص مادرم که البته باید ناراحت باشد ولی می‌خواهم که ناراحتی به صورت ضعف نباشد ولی به صورت دلسوزی اشکال ندارد. وصیتی که به برادران و خواهرانم دارم این است که آنان به هر صورت می‌توانند راه مرا و دیگران را ادامه دهند که توجه زیادتری به هدف‌شان داشته باشند تا ان‌شاءالله بتوانند از این راه اسلام را رواج دهند و به تمام جهان صادر شود و اسلام تنها مکتب یگانه و بی‌همتا در جهان شود و هم‌چنان زهرچشمی بر ستمگران و جیره‌خواران غرب و شرق بدهند تا خودشان جایی که نمرودها و فرعون‌ها رفتند بروند.

وصیت دیگری که داشتم در مورد داراییم می‌باشد یک مقدار پول هست که به هر راهی که احتیاج هست خرج کنید و چند جلد کتاب هست که آن را هم بدهید به کسانی که احتیاج دارند. 

به امید روزی که اسلام به یاری شما به رهبری زعیم عالیقدر امام‌خمینی   به تمام جهان صادر شود.

والسلام

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

دوستدار اسلام، قدمعلی مهمان‌نواز

 

 

  •  قدمعلی مهمان نواز نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع