گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

قدرت اله مهدی زاده

عباسعلی

بسیجی

1324/11/05

1364/12/03

فاو

گلزار شهدای امامزاده صالح(ع) کاغذی

حاج قدرت ­الله مهدی زاده  متولّد 1324 و سوّمين فرزند خانواده، داراي سه برادر و دو خواهر بود. ايشان متأهّل بود و شش فرزند داشت.

ایشان به پدر و مادر، بسیار احترام می­گذاشت و خانواده‌دوست و مردم­دار بود. احترام به سادات و یتیم­ نوازی و کمک به مستضعفان از خصوصیّات او بود. وی درکارهای خیر، عمرانی و عام­الم نفعه پیش‌قدم می­شد. به عنوان مثال در احداث و تعریض جادّة امامزادگان کوه­ سفید نطنز شرکت داشت.

در هیأت­های مذهبی، حضوری مداوم و فعّال داشت و در کار آشپزی به هیأت کمک می­کرد. هر سال روز 7 محرّم در منزلش از هیأت­های مذهبی پذیرایی می­کرد. به خاطر علاقة زیاد به قرآن، در مجالس قرآنی شرکت می­کرد و موفّق به فراگیری قرآن شده بود.

اهل روزه بود. حتی در سخت­ترین شرایط به مسجد و نماز جماعت مقیّد بود. نسبت به حلال و حرام حسّاسیت داشت و برای امرار معاش خانواده، تلاش شبانه­ روزی داشت. با این­که مشغلة کاری­اش زیاد بود ولی جمعه­ ها به مسافرت زیارتی می­رفت. به فرزندانش توصیّه می­کرد که تحصیل کنند. به ورزش علاقه­ مند بود و پیاده­ روی صبحگاهی را دوست داشت.

با دیدن تصاویر جبهه و جنگ، اشک از چشمانش جاری می­شد و همیشه به مردم توصیّه می­کرد از امام و راه امام پیروی کنند.

ایشان در سن چهل سالگي در تاريخ اسفند 1364 و در عمليّات والفجر 8 در فاو بر اثر اصابت تركش به ناحية سر به درجة رفيع شهادت نائل آمد.

پدر حاج قدرت‌الله یک سال و دو ماه و مادر حاج قدرت‌الله یک سال و سه ماه پس از شهادت ایشان به شهید خود پیوستند.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

فَليُقاتِلِ في سَبيِل­اللهِ الَّذينَ يَشرونَ­الحَياهَ­الدُّنيا بِالاخِرَهِ وَ مَن يُقاتِل في سَبيلِ­اللهِ فَيُقتَل اَو يَغلِب فَسَوفَ نُوتيهِ اَجرًا عَظيماً

كساني كه حيات مادي دنيا را به آخرت مي­فروشند، بايد در راه خدا جهاد كنند و هركس كه در راه خدا بجنگد و كشته يا فاتح شود، زود باشد كه او را اجري عظيم دهيم.

من بر اساس رسالت اسلامي و انساني كه بر دوش خود احساس كردم، روانه جبهه­ هاي نبرد شدم و خداي را سپاسگزارم كه در اين برهة حساس از زمان زندگي مي­كنم؛ اول به خاطر اين كه زمانه براي رشد و رسيدن به كمال انساني مناسب است و دوم به خاطر اين كه توانايي اين را دارم كه به جبهه بروم و بجنگم و از اين محيط معنويت استفاده ببرم زيرا هر كسي سعادت اين را ندارد كه در اين مكان مقدس حضور پيدا كند. به همين دليل، حضور در اين جا از الطاف خفيه الهي است كه افراد گناهكاري چون من مي­توانند در جبهه­ ها حاضر شوند و امروز بر هر كسي كه نسبت به اسلام و انقلاب احساس مسئوليت مي­كند واجب است كه با تمام وجود خويش به اين نظام اسلامي در تمام ابعاد خدمت كند و به مقابله با دشمنان اسلام برخيزد كه فردا دير است و اگر خداي ناكرده بر اثر سستي و سهل­ انگاري، انقلاب شكست بخورد، خيانت به آرمان شهيدان است و هر كس در انجام وظيفه خود كوتاهي كند، فردا در محكمه عدل الهي بايد جوابگو باشد. تا وقتي كه موضع ما در قبال دنيا حق باشد، ابرقدرت­ها ما را راحت نخواهند گذاشت چون كه خود را در خطر مي­بينند و مي­دانند كه اين مكتب براي بقاي­شان مضر است، بدانيد كه پيروزي نهايي با كساني است كه خدا با آن­هاست و آن­ها با خدا هستند.

خدمت پدر و مادر عزيزم كه نتوانستم جبران محبت­تان را بكنم و اگرهم مي­ ماندم باز هم از عهده­اش برنمی آمدم سلام مي­رسانم و از آن­ها مي­خواهم كه برايم ناراحتي نكنند و مرا ببخشند.

هم­چنين از برادران عزيزم مي­خواهم حسين­ گونه در صحنه انقلاب بجنگند و امام عزيزمان را تنها نگذارند.

و خواهر عزيزم، اگر چه خود شهيد داده­اي ولي من نيز مي­خواهم زينب­ گونه مشكلات زندگي و انقلاب را تحمل كنيد و فرزندان­تان را براي اسلام تربيت كنيد. و هم­چنين از همسر مهربانم كه هم­ اكنون سرپرستي شش فرزند را به عهده گرفته است و او را در اين راه تنها گذاشته ­ام مي­خواهم كه همچون فرزندان امام حسين(ع) كه در عاشورا سرپرستي پدر را از دست دادند،‌ او نيز سرپرستي فرزندانم را چون زنان شيردل كربلا به عهده بگيرد.

هم­چنين خدمت تمام عموهايم و پسردايي ­ها و كليه اهالي كاغذي و حومه، اگر خوبي و بدي از من ديده­ اند، حلالم نمايند. خدمت خانواده شهدا و مفقودين و مجروحين نيز طلب حلاليت مي­كنم و اگر كسي از من طلب داشت از برادرانم مطالبه كند. سهم مالم را نيز تا سال 62 پرداخته­ ام و اگر چيزي بدهكارم بپردازيد و باقي را به هر نحوي كه صلاح مي­دانيد خرج كنيد. در آخر از تمامي دوستان و آشنايان طلب حلاليت مي­كنم و به عنوان يك برادر به آن­ها مي­گويم دركنار انديشيدن به ماديات، لحظه­اي هم به آخرت خود بينديشيد و ببينيد كه براي آن­جا چه كرده ­ايد، پس قبل از اين كه دير شود به خود آييد كه سستي و درنگ، موجب پشيماني اخروي است.

از همه شما عزيزان التماس دعا دارم و مي­خواهم كه بدي­ هاي مرا به خوبي خود ببخشيد. جنازه مرا چنان كه به دست­تان رسيد در گلزار شهدا دفن نماييد.

والسلام عليكم و رحمه­الله و بركاته

خدايا‌،‌ خدايا، تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگه­دار. 

  •  قدرت اله مهدی زاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع