گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس آبانی آرانی

علی

بسیجی

محصّل

1344/01/01

شهر آران وبیدگل

1362/12/09

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس  آبانی سال 1344ش در خانواده‏اى مذهبى و مستضعف ديده به جهان گشود. وى به علّت مشكلات مالى خانواده، تحصيل علم را تا سوم راهنمايى ادامه داد و بعد از ترك تحصيل، به قالى‏بافى و كارگرى پرداخت.

با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران اسلامى و اعلام وجوب كفايى بودن حضور جوانان در جنگ از طرف رهبر كبير انقلاب، حضرت امام‏ خمينى قدس‏سره على‏رغم سنّ پايينى كه داشت، در تاريخ61/6/16، دوره‏ ى آموزش نظامى را براى حضور در جبهه پشت سرگذاشت و در عمليّات محرّم، در جنوب ايران، عليه متجاوزان وارد نبرد شد. وى بار ديگر در 62/4/22 در عمليّات والفجرچهار، در غرب كشور، شركت كرد .

عبّاس در پشت جبهه هم در برنامه‏ هاى فرهنگى و پايگاه‏هاى بسيج مردمى حضورى فعّال داشت. او يكى از اعضاى فعّال كتاب‏خانه‏ى «محلّه‏ ى شهدا»بود. با اين كه در روز به كارگرى (بنّايى) اشتغال داشت، شب‏ها با جسم خسته‏ ى خود، در پايگاه بسيج محلّه، به نگهبانى مى‏پرداخت.

بالاخره در آخرين مرتبه‏ ى حضور در جبهه، به تاريخ 62/11/22،كه امدادگر گردان پياده‏ ى لشكر هشت نجف اشرف بود،در عمليّات خيبر(جزيره‏ ى مجنون) شركت كرد و در تاريخ 62/12/9 با اصابت تركش خمپاره به سرش شهيد شد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

شما كه يك عمر عبادت خدا را كرده‌ايد اگر براي يك‌بار هم شده است وصيت‌نامه‌هاي اين عزيزان را هم بخوانيد. (امام خميني)

و قاتلوا هم حتي لا تكون فتنه و يكون الدينه [الدِّينُ] كلمه [كُلُّهُ] لله.

«قران مجيد»

ترجمه: شما اين مؤمنان و اي مسلمانان جهان با كافران جهاد كنيد و اگر تسليم به حق نشدند آن‌ها را بكشيد تا در روي زمين اثر از فتنه و فساد باقي نماند و براي همه دين خدا باقي و حكمفرما باشد كه خدا فرموده است و ما النصر الا من عندالله عزيز الحكيم و بدانيد كه نصرت و پيروزي نيست مگر از جانب خدا.

سلام و درود بيكران ما به پيشگاه مقدس حضرت ولي‌عصر امام زمان(عج) و نايب برحقش آن مجاهد نستوه امام خميني و سلام و درود فراوان بر ارواح طيبة‌ شهدا از صدر اسلام تا شهداي كربلاي حسيني و شهداي انقلاب اسلامي ايران و سلام و درود بر جانبازان انقلاب و خانواده‌هاي عزيز شهدا و درود و سلام بر همة‌ رزمندگان حق عليه باطل كه در تمام جبهه‌هاي جنگ براي حفظ اسلام و قرآن و ميهن اسلامي جانفشاني مي‌كنند و خدا يار و ياورشان باشد و اما بعد، به نام خداي جهان‌آفرين و آن خداي يگانه كه همة موجودات جهان را آفريد و به نام آن خداي قادر متعال كه قدرت او مافوق قدرت‌ها است كه خود فرموده يدالله فوق ايديهم و به نام آن خدايي‌كه هستيم از او است و او مالك حقيقي من مي‌باشد و بازگشت همه به سوي اوست و ما از آن خدا هستيم.

خدايا از تو مي‌خواهم از آن هدفي را كه در پيش دارم مرا ياري كني تا آن هدف خالص و فقط براي رضاي تو باشد كه همان جهاد في سبيل الله است و تو خود مي‌داني كه من براي حفظ دين و قرآن و ناموس و ميهن اسلام عازم به جبهه‌ها مي‌شوم. بارخدايا ياريم كن تا بر دشمنان تو و از بي‌خبران غالب شوم و اين كلام تو است كه فرمودي ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين. خدايا از تو مي‌خواهم مرا در اين راه مقدس دل مرا از غير خود مشغول نسازي و مرا صابر و ثابت‌قدم بدراي و پيروزي بر كفار را روزيم فرمايي و به اين بندة‌ حقير خود توجهي نموده كه اگر لياقت شهادت را دارم كه اين آمال و آرزوي ديرينة من است به من عطا فرمايي كه اين دعاي در قنوت نماز رزمندگان اسلام در جبهه‌ است و از تو مي‌خواهم دعاي اين داعي را بپذيريد و مرا از درگاه خود محروم نسازي تا با ملاقات با تو شرمنده نباشم. اي خداي مهربان و ارحم الراحمين.

و اما اي پدر و اي مادر مهربان كه ساليان دراز براي من رنج و زحمت فراوان كشيده تا مرا بزرگ نموده‌ايد به اميدي كه شايد آن زحمات شما را جبران كنم و حال اگر من شهيد شدم از شما تقاضاي عاجزانه درام كه مرا حلال كنيد واز شما مي‌خواهم صبر و شكيبايي را پيشة خود قرار دهيد و مبادا خداي ناخواسته از [در] اثر بي‌صبري از اجر خود را از دست بدهيد كه ماية‌ تأسف خواهد بود و از شما مي‌خواهم هم‌چون كوه در برابر حوادث و ناملايمات استوار باشيد و اگر من شهيد شدم از خدا بخواهيد كه اين هدية‌ ناقابل را كه آن هم از اوست از شما قبول فرمايد.

و اما وصيتم به خواهران و برادران من اين است اگر من از اثر ناداني شما را اذيت كرده‌ام مرا ببخشيد و هم‌چنين از رفقاي محل مي‌خواهم اگر از من رنجيده خاطر باشند از بزرگواري خود مرا بخشيده و حلال كنند و در ضمن از آنان مي‌خواهم تا پايان اين جنگ كفر برانداز جبهه‌ها را خالي نگذراند و تا پيروزي نهايي مبارزة‌ خود را ادامه دهند و امام عزيز و دلسوز و اين حامي مستضعفان جهان را تنها نگذارند و از خدا بخواهيد تا ظهور حضرت مهدي(عج) او را براي همة‌ مسلمانان جهان باقي بدارد. ان‌شاءالله ؟؟ از ملت عزيز و حزب‌الهي مي‌خواهم چه در نمازجمعه و چه در مساجد شركت نموده و اين سنگرهاي دشمن‌شكن را خالي نگذارند و اين خود ضربه ضربه‌اي است در پشت جبهه براي دشمنان داخلي و خارجي و اين نماز عبادي و سياسي را غنيمت شمرده و ما را هم بعد از نمازها از دعاي خير خود فراموش نفرماييد. مؤيد و موفق باشيد و به اميد پيروزي اسلام بر كفر جهاني. ان‌شاءالله.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) حتي كنار مهدي(عج) خميني را نگهدار.

 

آمين يا رب العالمين

  •  عباس آبانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع