گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحمد موسوی علی آبادی

سیدناصر

سرباز سپاه

1348/01/01

1365/10/26

شلمچه

علی آباد کویر

 سید محمد موسوی علی آبادی در سال 1348 در یک خانواده مذهبی و متوسط در روستای علی­ آباد کویر و در یک خانه سادات بدنیا آمد. او را هم نام پیامبر اعظم(ص) نامگذاری نمودند تا مدافع دین آخرین پیامبر هستی باشد.

او از خانواده زحمتکش بود که به کارگری و چوپانی مشغول تا امرار معاش خانواده را تأمین کند.

در جنگ تحمیلی سرباز سپاه شد و در لشکر 8 نجف اشرف مشغول خدمت شد.

در عملیات کربلای 5 در گردان سلمان واحد ادوات شرکت و در تاریخ 1365/10/26 در حین عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

بسم­الله الرحمن الرحیم

با درود بر اختر تابناک ولایت و رسالت و شجاعت مهدی صاحب زمان (عج) و درود بر اسرای جنگ تحمیلی ایران و آفرین بر رادمردان و عابدان و زاهدان شب و درود بر شما امت مسلمان و پیرو خط خونبار حسین­ بن­ علی و سلام و صدها سلام بر شما پدر و مادر و برادرانم و خواهرانم.

این جانب محمّد موسوی چند کلمه به عنوان وصیّت­نامه برایتان می­نویسم ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل­الله امواتاً بل احیاءٌ عند ربّهم یُرزقون.

گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شده­اند مرده­اند بلکه زنده­ اند و نزد خداوند روزی می­خورند.

بار دیگر خدمت پدر و مادر مهربانم و خواهرانم و برادرانم سلام عرض می­نمایم و سلامتی شما را از درگاه خداوند طلب می­نمایم. مادر عزیز و مهربانم و خواهران گرامیم و پدر ارجمندم و برادران شجاعم، از شما تقاضای طلب بخشش می­نمایم.

ای مادرم می­دانم که شما برایم زحمتهای فراوانی کشیده­ ای و در شب­های بسیار سخت بلند شدی و به من شیر داده­ای و مرا تاکنون بزرگ نموده­ای و شما خواهرانم و برادرانم و پدر و مادرم برایم بسیار زحمت کشیده­ اید و من قدر این زحمت را ندانستم و شما را آزار می­دادم مرا دیگر حلال کنید چون من اکنون فهمیده­ام که اشتباه از من بوده است و شما هر سخنی که می­فرمودید به نفع من بوده است ولی من ناآگاه بودم. اگر صدها بار ترکش یا تیر بخورم می­خواهم زنده شوم و دوباره از اسلام و احکام اسلامیم دفاع نمایم.و برای خداوند با دشمنان بجنگم ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که جسین بن علی (ع) در میدان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرید که حضرت علی در سنگر محراب عبادت شهید شد و مبادا بی­تفاوت باشید که علی اکبر  حسین در راه حسین و با هدف شهید گشت و ای پدران و مادران، مبادا از آمدن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که نمی­توانید در روز محشر جواب خداوند را بدهید ای دوستان و آشنایان من هر چه از من بدی دیده­اید مرا حلال نمایید و من راهی را رفته­ام که حسین بن علی  آن راه را رفته­اند و من به این راه افتخار می­نمایم و جانم را در این راه نثار می­کنم، ای پدر و مادرم هرگز در مرگ من گریه نکنید چون من در راه خداوند رفته­ام و جان ناقابل خود را نثار می­نمایم و اگر دوستان و آشنایان این وصیت­نامۀ را می­خوانید باید سلاح من را به دست گیرید و راه من را ادامه دهید و این جانب حقیر از برادر عزیز خود اسماعیل می­خواهم که مرا حلال نماید و از بدیهایی که به او کرده­ام مرا ببخشد و همیشه به یاد من باشد و شما پدر و مادرم اگر توانستید برایم مقداری نماز و روزه بخرید یا اگر توانستید خودتان برایم نماز بخوانید. و از زن برادر عزیزم می­خواهم که مرا واقعاً حلال نماید. کلیه فامیلها هم مرا حلال کنید. و از کلیه خواهران و شوهر خواهرانم و از عموهایم و از فرزندان عموهایم و خواهرانم می­خواهم مرا حلال نمایند و از دائی­هایم می­خواهم که مرا با اهل خانواده­شان ببخشند و از همگی شما تقاضای طلب بخشش می­نمایم و خاله­های عزیزم حلالم کنید و کلیه همسایگان حلال کنید. و ای همسایگان اشتباهی از من دیده­ اید حلالم کنید مقداری پولی را که پهلوی عمویم دارم برایم به مقدار هزار تومانش را به عنوان خمس یا زکات برای من بدهید، جنازۀ مرا روز پنج­شنبه تشییع نمایید و به خاک بسپارید و آیت­الله یثربی بر من نماز بگذارد و مرا در گلزار علی­ آباد کنار شهدای علی­ آباد به خاک بسپارید.

چند قطعه شعر می­نویسم.

بلوح دل بود نقش نگارت                            درون دل بماند یادگارت

تو رود روح شدی با خصم اسلام                   که تا بر جا بماند دین و احکام

به این گیتی تو هرگز دل نبستی                  بجنگیدی محمد همچو اکبر

***********

نمودی پیروی از راه رهبر                           از عزم آمینت روح جانها

تو محمد جاودانی تا به محشر                      تو هستی نوگل نشکفته پرپر               

اگر باشد تو را از پاکت شیری                      که پردرد تو را الحق دلیری                

         

 

والسلام علیکم و رحمت­الله و برکاته

  •  سیدمحمد موسوی علی آبادی
  •  سیدمحمد موسوی علی آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع