گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

نعمت اله منصوری نوش آبادی

علی محمد

بسیجی

کارگر

1342/04/01

1365/11/07

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

نعمت ا... منصوری در تاريخ  1343/4/1 در شهر نوش آباد و در یک خانواده مذهبی و محروم به دنیا آمد آن سـال از روزهای آغازین انقلاب بزرگ اسلامی مردم ایران به رهبری بنیـانـگذار آن حضـرت امام خمینی (ره) بود و در آن سال بود که از یگانه دوران و فخر زمان سئوال کردند سربازان تو کجایند؟ فرمود: سربازان من در گهواره­ ها هستند و این شهید نیز از آن سربازان بود. دوران کودکی را در آن فضا شروع کردند و سن شش سالگی در یکی از دبستان­های نوش آباد شروع به تحصیل نمود او در درس و تحصیل استعداد خوبی داشت ولی متأسفانه به علت فقر خانوادگی و فضای آن زمان تا کلاس اول راهنمایی بیشتر نتوانست درس را ادامه بدهد و ترک تحصیل نمود و به کار در کارخانه نساجی مشغول شد اما همیشه زمانی را صرف مطالعه کتاب و مجلات علمی و غیره می­نمود و کلاً در حد فرد با اطلاعی از نظر علمی، فرهنگی بود.

نعمت الله از همان اوان کودکی دارای روحیه­ای شجاع و نترس و آماده بود و از قدرت جسمی و روحی خـوبـی برخوردار بود. با شروع جنگ تحمیلی و با صدور فرمان امام جهت حضور جوانان انقلابی در جبهـه­ ها، ایشـان به همراه تعدادی از دوستان و برادران نوش آبادی عازم مناطق جنگی شد.

او در نامه ­های خود انگیزه­ اش را از حضور در جبهه­ ها، انتخاب آگاهانه خودش و پیروی از امام و دفاع از کیان انقلاب اسلامی و مملکت خود ابراز نموده بود.

این عزیز در اکثر عملیات­ها تا مرز شهادت پیش رفت و به قول خودش در وصیتنامه نوشته است که «پروردگارا در این لحظه حساس زندگی ارزنده­ترین کاروان شادی برای من شهادت در راه توست و امیدوارم که این توفیق را که برترین ارزشهاست نصیبم سازی»

نعمت الله سال 65 ابتدا به افتخار برادر شهید بودن نائل گشت (شهید محمد منصوری که برادر کوچکتر اوبود در سوم شهریور 65 به شهادت رسید) پس از آن با روحیه­ای والاتر و قلبی مالامال از عشق به خدا و هجران برادر در جبهه ­ها حضور یافت. او دیگر آن نعمت ا... قبلی نبود اکثر مواقع در تفکر و حالات عجیبی قرار داشت. از دنیا و مافیها، خانواده و قیود آن بریده بود. در عملیات کربلای 4 حضور پیدا کرد و در گردان فتح لشگر 8 نجف اشرف خط شکن بود. ایثارگری­های زیادی کرد و سپس به مرخصی چند روزه آمد و مجدداً برای آخرین بار به جبهه اعزام شد . او  در عملیات کربلا 5 (منطقه خونین و ملکوتی شلمچه) شرکت کردو در حین عملیات از ناحیه قلب مورد هدف گلوله قرار گرفت و به جوار قرب الهی پرواز کرد. جنازه مطهرش به علت عقب نشینی در منطقه شلچه به مدت 35 روز مفقود بودو پس از عملیات کربلای 8 پیدا شد و در تاریخ 65/12/11 کنار مزار شریف برادرش آرام گرفت.

 

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

 

اللهم ایاک نعبد و ایاک نستعین

ربنا و لا تحملنا مالا طاقه لنا به

واعف عنا و اغفرلنا و راحمنا انت

مولانا ناصرنا علی القوم الکافرین

بارخدایا، بار تکلیفی فوق طاقت ما را به دوش منه و بیامرز و ببخش گناه ما را و بر ما رحمت فرما تنها سلطان ما و یار و یاور ما تویی و ما را بر (مغلوب کردن) گروه کافران یاری فرما.

انا الله و انا الیه راجعون، ما از خداییم و به سوی او باز می‌گردیم.

به نام خداوندی که در دنیا بر مؤمن و کافر و در آخرت بر مؤمن رحم می‌کند. خدای را شکر و سپاس که لباس هستی بر ما پوشانید و ما را هدایت کرد و برای رشد و صلاح در این دنیا قرار داد و انبیا را برای هدایت و یادآوری بر ما مبعوث کرد. تا ما را به یاد روز قیامت اندازند در این مسیر ائمه اطهار(ع) را نیز قرار داد که در راه انبیا گام نهادند و زحمت‌ها کشیدند تاکنون که فرزند محبوب و عزیزشان حضرت حجت ابن الحسن(عج) را برپاکننده عدل و داد قرار داد و مهدی موعود منجی عالم بشریت که هم در انتظار ظهورش هستند و عاشقانش شب و روز گریه سر می‌دهند و شب‌ها ستاره ها را شمارش می‌کنند و در راه خدا جان می‌دهند تا او بیاید و جهانی را پر از عدل و داد کند، اینک نائب بر حق او امام امت در این راه قدم نهاده تا زمینه را برای ظهور آقا امام زمان(عج) آماده سازد و در حقیقت ره‌گشای اوست. پس درودت باد ای امام ما که چنین پدرگونه رهبری کردی و ان‌شاءالله تا انقلاب حضرت ولی‌عصر(عج) نیز رهبری خواهی کرد. سلام به روان و ارواح طیبه شهیدان و تمام عزیزانی که در راه خدا جان باختند و مظلومیت خود را نشان دادند. خدایا اینان چه زیبا در دانشگاهت امتحان دادند و قبول شدند و مدرک خویش را که همان شهادت در راه توست گرفتند یادشان گرامی و راه‌شان پر رهرو باد. امیدوارم که همه ما از ادامه‌دهندگان راه این عزیزان باشیم و بتوانیم در راه‌شان قدم برداریم و تا مرز شهادت پیش برویم چرا که شهادت پیش رویم است چراکه شهادت فوزی است عظیم و خداوند به هر که بخواهد می‌دهد پس باید بکوشیم و در این تلاش باشیم که خداوند با ما هم همین معامله را بکند. خدایا هرچه بد باشم و هرچه روسیاه باشم باز هم بنده توأم و آفریدگار من تویی و بازگشت‌مان به سوی توست پس مرا بپذیر و مرا سوق بده تا بتوانم به نزد تو بیایم پروردگارا در این لحظه حساس زندگی ارزنده‌ترین کاروان شادی برای من شهادت در راه توست و امیدوارم که این توفیق را که بهترین ارزش‌هاست نصیبم سازی خدایا تمام سختی‌ها و رنج‌ها را تحمل می‌کنم و هجرت کرده‌ام تا از گناهانم درگذری. خدایا از تو می‌خواهم مرا یاری کنی تا آن‌قدر در بیابان‌ها فریاد بزنم و صدایت کنم تا تو را ببینم. آن قدر در این خانه را می‌زنم تا عاقبت ببینم صاحب‌خانه را و ای امت دلاور و سلحشور و ای امت شهیدپرور، من خیلی کوچک‌تر از آنم که بتوانم پیامی برای شما داشته باشم، اما برای یادآوری می‌گویم که شما را به خدا، دست از امام برندارید و پیرو ولایت فقیه باشید و از شما می‌خواهم که اگر از من بدی و خطایی دیده‌اید مرا حلال کنید من بد بودم و گرفتار گناه شدم اما گناه از کوچک‌تر و بخشش از بزرگ‌تر است.

وصیت به خانواده: پدر بزرگوارم امیدوارم سلام مرا بپذیری و گناه و تقصیراتی که از من سر زده مرا عفو کنی و حلالم کنی و حلالم نمایی. و اما تو ای مادرم سلام و درود خدا بر تو باد، مادرم من برایت فرزند خوبی نبودم، تو شب‌های بسیاری به بالینم بیدار ماندی و از شیره جانت مرا پروردی، مادر تو یک قربانی به درگاه خدا هدیه نموده‌ای امیدوارم که من دومین هدیه‌ات به درگاه خدا باشم. پس مراقب باش در این امتحانات قبول و موفق شوی. ازتو می‌خواهم که مرا حلال کنی و اما ای عزیزان اهل خانه برادرانم و خواهرانم و همسرم: شما نیز هر یک برایم زحماتی کشیده‌اید اما من در مقابل چیزی ندارم که تقدیم‌تان کنم و امیدوارم عوض آن را از خدای بزرگ بگیرید و از شما می‌خواهم مرا حلال کنید و از خطاهایم درگذرید، چرا که راهی را انتخاب کرده‌ام خیلی باارزش است و ان‌شاءالله رضای خدا در آن است همه شما را دوست دارم اما دوستی خداوند بالاتر از همه این‌هاست پس مادرم، خواهرانم، همسرم زینب‌وار استقامت کنید صبر و بردباری را پیشه خود کنید چرا که زینب مصائب بسیاری را تحمل کرد. خدایا مرا ببخش و توفیق شهادت را نصیبم کن.

خدایا خدایا عمر امام عزیزمان را به بلندی آفتاب بگردان 

والسلام

نعمت‌اله منصوری

30/ 09/ 65

 

 

  •  نعمت اله منصوری نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع