گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد منصوری نوش آبادی

علی محمد

بسیجی

کشاورز

1347/01/01

1365/06/04

فاو

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمد منصوری نوش آبادی  در مرداد 1347 در شهر نوش آباد به دنيا آمد. تحصيلات خود را تا كلاس دوّم راهنمايي ادامه داد ولي براي كمك به پدر در امر كشاورزي ترك تحصيل نمود با شروع جنگ تحميلي و اعزام برادر بزرگترش ( شهيد نعمت اله ) به جبهه هاي جنگ او هم داوطلبانه بعد از گذراندن دوره آموزش نظامي راهي ميدان جنگ شد.

در عمليات محرم ( منطقه دهلران ) در سال 1361 از ناحيه گردن به سختي مجروح شد ولي مجدداً در سال 1362 در عملـيـات والـفجـر 4 ( غـرب كشـور ) شـركت كرد و در آن عمليات هم از ناحيه كمر و نخاع زخمي شد. محمد در هفت عمليات عليه دشمن متجاوز بعثي شركت داوطلبانه داشت تا اينكه در نيمه شب سوم شهريور 1365 به شهادت رسيد.

                                               روحش شاد و ياد و خاطرة او هميشه جاودان باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدا و به یاد خدا و برای رضای خدا

یا ایها الذین امنوا هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم. ای اهل ایمان آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب (آخرت) نجات بخشد دلالت کنم.

تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذلکم ان کنتم تعلمون. آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آرید و با مال و جان در راه خدا جهاد کنید. این کار (از هر تجارت) اگر دانا باشید برای شما بهتر است.

«سوره صف آیه 9 و 10»

حمد و ستایش شایسته خدای مهربانی است که انسان را آفریدو انبیا و اولیا را واسطه هدایت بندگان خود گردانید. درود و سلام بر خاتم الانبیا، وصی او علی مرتضی و خاندان او که پیشوایان هدایت و سرور و سالار بشریتند.

و درود و سلام خدمت به نعمت بزرگ رهبری امام‌خمینی و قائم مقام رهبری آیت‌الله منتظری و تمامی خادمین به اسلام و مسلمین. خدایا، آرزو دارم هزاران جان داشتم و در راه تو قربانی می‌کردم. بارالها نمی‌خواهم که در بستر بمیرم و دلم می‌خواهد که در راه تو، به شهادت برسم. پروردگارا، رخت دامادی مرا خاک صحرا و آب غسلم را خون بدنم و سر منزلم را بهشت جاودان قرار بده.

«ای مردم» زمانی قابیل در مقابل هابیل و زمانی بت در برابر ابراهیم و زمانی مردم کوفه در برابر حسین(ع) و در هر زمانی سردمداران کفر در برابر حق قد علم کرده و می‌کنند اما پیروزی با جندالله است و همیشه کفر و ظلم نابوده بوده است. ای مردم در هر زمان و مکان خداوند شما را آزمایش می‌کند. هم‌‌چنان‌که در سوره عنکبوت آیه1 قرآن مجید می‌فرماید: احسب الناس ان یترکوا ان یقولوا امنا و هم لا یفتنون

آیا مردم چنین پنداشتند که به صرف این که گفتند ما ایمان به خدا آورده‌ایم رهاشان کنند و بر این دعوی هیچ امتحان‌شان نکنند.

ای مردم اینک بر ما واجب است که خمینی‌کبیر را یاری کنیم و از اسلام دفاع کنیم که یاری کردن از او یاری کردن از حسین(ع) است.

یاران امام بدانید که خدا پشتیبان شماست و دست خدا بالای دست شماست. (یدالله فوق ایدیهم) از جهاد در راه خدا نهراسید و از این نعمت الهی و عنایت پروردگار خود را محروم نکنید با عمل‌تان به منافقین ثابت کنید که امام را تنها نمی‌گذارید امت اسلام بدانید که اگر دست از رهبر بردارید راه اهل کوفه را دنبال کردید و اگر امام را یاری کنید قلب پیامبر و امام زمان(عج) را شاد کرده‌اید. با اراده راسخ به جمع یاران اباعبدالله بپیوندید که اگر کشته شوید پیروزید و اگر بکشید هم پیروزید.

ای پدران و مادران شهدا آفرین به این فرزند تربیت کردن‌تان و آفرین بر شما که فرزندان تان را حسینی بارآورید و در راه اسلام فدا کردید بدانید که شهیدان شما روز قیامت شفاعت شما را می‌کنند و در برابر اهل محشر رو سفید هستید. ان‌شاءالله.

ای کسانی که تاکنون به اسلام و انقلاب ایمان نیاورده‌اید به شما هشدار می‌دهیم که در برابر امواج خروشان انقلاب شنا نکنید که نابود می‌شوید. بدانید که خدا اراده کرده است که مستضعفین را وارثان خود روی زمین قرار بدهد و اسلام را پیروز کند. و زمینه را برای فرج آقا امام زمان(عج) آماده سازد پس شما هم به آغوش اسلام و انقلاب روی بیاورید که نجات شما در این دنیا و آخرت در این راه است. در آخر از کلیه ملت شهیدپرور حلالیت می‌طلبم و از همه شما التماس دعا دارم.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار.

 

 

  •  محمد منصوری نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع