گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر مکاری نوش آبادی

جعفر

سرباز سپاه

1345/06/01

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

علی اکبر مکاری نوش آبادی  اول شهریور سال 1347 در خانواده­ای مذهبی و متدین و معتقد به اسلام در شهرک نوش­آباد پا به عرصه گیتی نهاد و در دامان مادری متقی و از سلاله پاک فاطمه زهرا(س) و تحت تربیت پدری پیرو واقعی سرور سالار شهیدان پرورش یافته و پس از طی دوران کودکی به دبستان وارد شد او از همان کودکی دارای شور و هیجان خاصی بود وی تحصیلات خود را تا سال دوم راهنمائی با موفقیت پشت سر گذاشت و ضمن رفتن به مدرسه در کارهای خانه و کشاورزی پدر را کمک می­کرد. شروع جنگ تحمیلی علی­اکبر دوازده سال بیشتر نداشت و دائماً برای اعزام به جبهه به بسیج مراجعه می­نمود. ولی چون مقررات اجازه نمی­داد مسئولین از اعزام وی خودداری می­کردند، به هر حال علی اکبر مجبور بود تا رسیدن به سن قانونی صبر کند ولی به محض رسیدن به پانزده سالگی روز چهارم ماه مبارک رمضان سال 1360 برای اولین بار به جبهه اعزام، که پس از طی یک دوره آموزشی به کردستان اعزام و 15 ماه متوالی در شهرهای کردستان به خدمت مشغول بود.

موقع اعزام سر از پای نمی­شناخت و به حدی وصف­ناپذیر خوشحال بود که می­تواند به اسلام کمک کرده و یاری دین خدا را بنماید و مرحله دوم اعزام وی مصادف با عملیات محرم بود که وی با شرکت در این عملیات بر اثر موج انفجار خمپاره مجروح و برای یک استراحت 20 روزه ترخیص می شود در حالی که خود راضی به به این عمل نبود و پس از آن بارهای دیگر به جبهه اعزام شده و عاشقانه به این جمهوری اسلامی و اسلام خدمت نمود او داوطلبانه در گروه تخریب وارد می­شود بی­ باکی، شجاعت و شیردلی او زبان­زد دوستان بود در یک مأموریت شبانه به گشتی­های عراقی برخورد میکند و با مختصر کلمات عربی که بلد بوده آنها را فریب داده و در آن شب جان سالم بدر برده و با کوله باری از اطلاعات به گردان بر می­گردد. علی اکبر هر بار که به مرخصی می­آمد و به گلزار شهداء برای زیارت قبور عزیزان و لاله­های پرپر انقلاب می­رفت با حسرت خاصی اظهار می­داشت چه شد که یاران همه رفتند مگر ما چه بودیم که ما را با خود نبردند، مخصوصاً پس از شهادت برادر شهید محمد منصوری بیش از پیش مشتاق دیدار دوست بود که طی نامه­ای به مادرش می­نویسد که برای شهادت من دعا کن چون دیگر طاقت دیدن جای خالی دوستان و پدر اسیرم را ندارم و بالاخره وی با شرکت در عملیات کربلای 4 و 5 شرکت کرده و پس از رشادت­های غرور آفرین سرانجام در تاریخ 65/12/12 در حالیکه مشغول بازکردن معبر و خنثی کردن میدان مین دشمن بعثی بود، بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش به بدن او دیدار معبود را لبیک گفته و عاشقانه به دیار حضرت حق راهی شد و بدن پاک و مطهرش مدت 12 روز تمام در منطقه عملیاتی کربلای 5 شملچه بود که بر اثر زحمات زیاد همرزمان به عقب آورده شد و در تاریخ 65/12/26 پس از انجام مراسم باشکوهی ولی با جای خالی پدر او را در گلزار شهدای نوش آباد به خاک سپرده شد که تربت پاک او و دیگر شهداء میعادگاه دوستان و عاشقان است.

 

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدا و به یاد خدا و برای رضای خدا

یا ایها الذین آمنوا هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم. ای اهل ایمان آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب آخرت نجات بخشد دلالت کنم.

تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذالکم ان کنتم تعلمون.

آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آرید و با مال و جان در راه خدا جهاد کنید که این (از هر تجارت) اگر دانا باشید برای شما بهتر است. (سوره صف آیه 9 و 10)

حمد و ستایش شایسته خدای مهربانی است که انسان را آفرید و انبیا و اولیا را به واسطه هدایت بندگان خود فرستاد و درود و سلام بر خاتم الانبیاء محمدمصطفی و وصی او علی مرتضی و خاندان او که پیشوایان هدایت و سرور و سالار بشریتند و درود و سلام خدمت نعمت بزرگی رهبری امام‌خمینی و قائم‌مقام رهبری آیت‌الله منتظری و تمام خادمین به اسلام و مسلمین.

خدایا آرزو دارم هزاران جان داشتم و در راه تو قربانی می‌کردم. بارالها نمی‌خواهم که در بستر بمیرم. دلم می‌خواهد که در راه تو به شهادت برسم. پروردگارا رخت دامادی مرا خاک صحرا و آب غسلم را خون بدنم و سر منزلم را بهشت جاویدان قرار بده. ای مردم زمانی قابیل و هابیل و زمانی بت در مقابل ابراهیم و زمانی مردم کوفه در برابر حسین(ع) و در هر زمانی سردمداران کفر در مقابل حق قد علم کرده و می‌کنند اما پیروزی با جندالله است و همیشه کفر و ظلم نابود است. ای مردم در هر زمان و مکان خداوند شما را آزمایش می‌کند. هم‌‌چنان‌که در قرآن می‌فرماید احسب الناس الی یترکوان یقولوا امنا و هم لا یفتنون. آیا مردم چنین پنداشتند که به‌صرف این که گفتند ما ایمان به خدا آورده‌ایم رهایشان کنند و بر این دعوی هیچ امتحان‌شان نکنند؟ ای مردم اینک بر ما واجب است که خمینی‌کبیر را یاری کنیم و از اسلام دفاع کنیم که یاری کردن او یاری کردن امام حسین(ع) است. یاران امام بدانید که خدا پشتیبان شماست و دست خدا بالای دست شماست (یدالله فوق ایدهم) از جهاد در راه خدا نهراسید و از نعمت الهی و عنایت پروردگار خود را محروم نکنید با عمل‌تان به منافقین ثابت کنید که امام را تنها نمی‌گذارید امت اسلامی بدانید که اگر دست از رهبر بردارید راه اهل کوفه را دنبال کرده‌اید و اگر امام را یاری کنید قلب پیامبر و امام زمان را شاد کرده‌اید با اراده پاسخ به جمع یاران اباعبدالله بپیوندید که اگر کشته شوید یا بکشید پیروزید.

ای پدران و مادران شهدا آفرین به این فرزند تربیت کردن‌تان و آفرین بر شما که فرزندان خود را حسینی تربیت کردید و در راه اسلام فدا نمودید بدانید که شهیدان شما روز قیامت شفاعت شما را می‌کنند و شما در برابر اهل محشر روسفید هستید ان‌شاءالله. ای کسانی که تاکنون به اسلام و انقلاب ایمان نیاورده‌اید به شما هشدار می‌دهم که در برابر امواج خروشان انقلاب شنا نکنید که نابود می‌شوید و بدانید که خدا اراده کرده است که مستضفعین را وارثان خود روی زمین قرار بدهد و اسلام را پیروز کند و زمینه را برای فرج آقا امام زمان(عج) آماده سازد پس شما هم به آغوش اسلام و انقلاب روی بیاورید که نجات شما در این دنیا و آخرت در این راه است و در پایان از همه ملت شهیدپرور حلالیت می‌طلبم و از همه التماس دعا دارم. 

  •  علی اکبر مکاری نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع