گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد مقصودی دیزچه فینی

محمد

بسیجی

محصّل

1341/07/01

1365/12/15

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علي‌ محمّد در ‌تاريخ 1341/7/1  در‌خانواده ای ‌‌مذهبی ‌به دنيا آمد.

دوران كودكي و نوجواني وي با تلاش سپري شد. بعد از تحصيل ابتدايي، دوران راهنمايي و دبيرستان را با تحصيل شبانه و هم‌زمان با كار در كوره آجرپزي ادامه داد و حتّي موقع اخذ ديپلم ، استاد كوره آجرپزي نيز بود.

او سپس عازم خدمت سربازي در پادگان الغدير اصفهان شد و به عنوان سرباز سپاه آموزش نظامی را طي نمود و در حين خدمت سربازي به عنوان مربي پرورشي در تربيت معلّم پذيرفته شد.

در سال 1363 در تربيت معلّم شهيد پاك نژاد يزد سال اوّل را گذراند. در سال 1364 به تربيت معلّم شهيد رجايي اصفهان منتقل گرديد و در سال 1364 در حين تحصيل تربيت معلّم به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل از طریق لشكر‌27‌ محمّد ‌رسول الله (ص) ‌اعزام‌ گرديد و ‌به‌ عنوان ‌سكّان‌دار‌ در ‌عمليات ‌والفجر ‌8‌ شركت ‌نمود ‌و ‌در ‌آزادسازي شهر ‌فاو‌ حضور داشت. علی محمّد بعد ‌از‌ كسب ‌فوق ديپلم پرورشي ، به عنوان مربّي پرورشي در مدرسه راهنمايي رازي شهرستان ايرانشهر استان سيستان و بلوچستان شروع به كار نمود . او مجدّداً در سال 1365 راهي جبهه شد و اين بار در لشكر 41 ثارالله ، در عمليات كربلاي 5 حضور فعّال داشت.

در تاريخ 1365/12/15 هنگام تك دشمن بعثي با بيان اين مطلب كه نبايد بگذاريم كانال و خط به دست دشمن بيفتد ، با تركش خمپاره 60 همراه با معاون گردان و يكي از همكارانش به شهادت رسيد.

 

 

     روحش شاد و راهش پررهرو باد !

وصيّت نامه شهيد علی محمّد مقصودی دیزچه فينی  ( شماره 1 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« اشهد ان لا اله الا اللّه و اشهد ان محمّداً رسول اللّه و اشهد ان علیاً ولی اللّه »

- هم اکنون آه آمده تا شهادتین فوق را ثابت کنم و امیدوارم که خداوند توان آن را به من ارزانی دارد به حکم وظیفه سخنی دارم که در آخرین لحظات زندگی بیان
می نمایم در موقعیتی بسیار پُر برکت بعد از این که چندین دفعه اعلام آمادگی کرده بودم ولاکن خداوند این توفیق را نداده بود . سروران و پاک باختگان جلوتر از من عازم شدند و گوی سبقت را از من ربودند این مهاجرت مبارک شان باد .

- خداوندا ! چون اعتقاد بر آن است که سرنوشت همه به دست توست اگر قرار است کشته بشوم معبودا از تو آرزو دارم که شهادتی نصیب این بنده ذلیل بنمایی که با ائمه (ع) در پیشگاه تو روسفید باشم و خون مرا فقط و فقط به خاطر حاکمیّت اسلام بریزم و دین خاتم الانبیا (ص) را که در زمان جاهلیّت در راه اعتدال اسلام چه زجرهایی که نکشید چه مصیبت هایی که متحمّل نشد چه زخم زبان هایی که نشنید ، آه چه مصیبت هایی که در راه برگشت از قبیله ثقیف و ثقیفی ها و نبرد غزوه و احد و احدها و خندق و خندق ها بر او بار نشد .

- خداوندا ! شکر که ما راه گم کردگان راه هدایت کردی برای ما پیری فرستادی تا در گرداب هولناک مصایب ما را ناخدا باشد .

- خداوندا ! ما را از ناسپاسان نعمت رهبری او مقرر مفرما ، ما را هم چون کوفیان به ظاهر مسلمان و امّا در اندیشه و درون ضدّ اسلام و خطّ ولایت علی بن ابی طالب (ع) قرار مده .

- درد جامعه ما دردی است که در دوران علی (ع) هم بوده  ، عدّه ای با ادعای مسلمانی و یدک کشیدن نام اسلام با اَعمال جاهلانه یا مغرضانه خود تیشه به ریشه اسلام می زنند و در این راه آن چنان غرقند که فکر می کنند اینان اهل حقّند ( ولی تکلیف ما ) ما از قبیله خونیم و ارتباط با خدا داریم و از تبار ابراهیم هستیم ، اینک می رویم تا در راستای خطّ ایثار راهیان کربلا باشیم . ما ایستاده ایم و به قول امام عزیزمان ایستاده ایم و چون حقّیم به هر صورت پیروریم .

- خداوندا ! این اَعمال ناچیز ما گنهکاران خاکی را مقبول درگاهت قرار بده .
« آمیـن یا رب العالمین »

- صحبتی با والدینم ؛ سلام بر شما ، زحمات فراوانی برای فرزند خود کشیده بودید ، من نه توان آن را داشتم که انجام وظیفه نمایم و نه جبران کردم .

- خداوندا ! در قبال زحماتی که پدر و مادرم برای من کشیده اند ، معبودا ! اجری عظیم بر آن ها نازل فرما ، شما مهربانان هم به بزرگی خودتان ببخشید .

- پدر و مادر عزیزم ! در شهادت من بی صبری نکنید چون همه از خداییم و
به سوی او باز خواهیم گشت « اناللّه و انا الیه راجعون » و بدانید که اجر صابران بسیار است .

- برادر و خواهرانم ! همه افراد روزی از هم فرار خواهند کرد ، لذا آن زمان به گفتة قرآن همه جا هموار خواهد بود و جز خدا پناهی نیست ، در این صورت دو انتظار از شما دارم ؛

اوّلاً مرا ببخشید و در ثانی می خواهم با پدر و مادر با مهربانی رفتار کنید و همان طور که می دانید باید خوشی آن ها ، شادی شما باشد .

- در خاتمه سخنی با امّت اسلامی ؛

- برادرانم و دوستانم ! از شما انتظار دارم همان طور که تا به حال امام را تنها
نگذاشته اید تا آخر او را یاری نمایید .

- در خدمت به جامعه اسلامی کوشا باشید چرا که مولای امام علی (ع) فرموده :
« خیرالناس ... کلمات نامشخص ... الناس » بهترین مردم کسی است که خیر او به جامعه بشر بیش تر برسد .

- در جلسات قرآن و نماز جمعه و جماعت و راهپیمایی های اسلامی حتماً شرکت فعّال داشته باشید ، دولت اسلامی را که مورد تأیید حضرت امام و در نهایت حضرت ولی عصر (عج) است یاری نمایید و با همکاری با آن در غیاب ما شهدا جامعه اسلامی را تمام جنبه های معنوی و اجتماعی یاری نمایید .

- بدانید هر قدم و هر سخن شما بدون پاداش نخواهد بود حتّی اگر اندک هم
باشد .

« من یعمل مثقال ذره خیراً یره و من یعمل مثقال ذره شراً یره » حال که چنین است شما به پاس نعمات فراوان خدا خیرها را انتخاب نمایید .

 

علی محمّد مقصودی دیزچه فینی

 

وصيّت نامه شهيد علی محمّد مقصودی دیزچه فینی  ( شماره 2 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« ان اللّه اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه »

همانا خداوند از مؤمنین جان ها و مال هایشان را در مقابل بهشت خریداری
می نماید .

- پس از حمدللّه ، آخرین سخنانم امیدوارم که بعد از من صبر خود را از دست ندهید و بدانید که همه آرزویمان این بود که در زمان حسین (ع) زنده بودیم و در آن شب عاشورا بیعت کرده و تا آخرین حد می ایستادیم و مانند آبی آتش دشمن را خاموش می کردیم و به طرفداران یزید فریاد می زدیم که حیا کن این فرزند کسی است که به دست جدّش اسلام برپا شده حال در آن زمان قسمت نبود و خداوند آن توفیق را نداد امروز با فرزندش امام زمان (عج) خود بیعت می بندیم و تا لحظات آخر و تا آخرین قطرة خون و آخرین نفس می جنگیم و خدا را شکر می کنیم از این لطفش ای معبود ! تو دانا و توانایی و از هر چیز آگاهی .

- خانواده عزیزم ! توقع دارم کسی را به خاطر من نگران نکنید و سخنی نگویید که خدای نکرده که خداوند یا بندة او ناراحت شود ، سختی را بر خود آسان گردانید و دنیا را محلّ گذر تا باعث سختی و نگرانی فرزندتان نشود .

- اینجانب در طی این بیست و چهار سال از هیچ فردی کوچک ترین ناراحتی ندارم و از همه تقاضای بخشش دارم .

- بدانید نکته ای که باید به اطلاع شما برسد مبلغ 700 تومان به صادق پول دستی بدهکارم و 350 تومان به آقای جلیل شمس که باید پرداخته شد و هرکس پولی از من خواسته باشد یا ادعایی دیگر بنماید او را راضی گردانید هر چه دارم اگر ناچیز است به پدر و مادر یا برادرم تعلق می گیرد که آن ها در آن تام الاختیار هستند .

- در ضمن مبلغ 720 تومان از حقوق مهر ماه در تربیت معلّم شهید رجایی اصفهان طلبکارم که اگر خواستید ، دریافت کنید .

- در خاتمه وصیّت تمام شهدا را سرلوحة کارتان قرار دهید و سعادت را در آخرت خواستار باشید .

 

 

والسّلام

خداحافظ و خدانگهدار

علی محمّد مقصودی دیزچه فینی

امضا : 1365/12/6

 

  •  علی محمد مقصودی دیزچه فینی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع