گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

امیرحسین معنویان

علی محمد

سرباز ارتش

1343/08/01

1364/02/19

سردشت

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

سحرگاه اول آبان 1343 در خانواده اي مستضعف فرزندي پاي به عرصه وجود گذاشت كه نام زيباي حسين بر او نهادند. هنگامـي كـه بـه شش سالگي رسيد وارد مدرسه شد، از همان آغاز دوران تحصيلش از هوش و استعداد فوق العاده اي برخوردار بود. دوره ابتدايي را به پايان رساند و وارد مدرسه راهنمايي شد و از دبيرستان شهيد روحي نوش آباد در سال 1362 با مدرك ديپلم فارغ التحصيل گرديد و با اين كه خانواده اصرار داشتند به دانشگاه برود. اما او مي گفت امروز اسلام به سرباز احتياج دارد.

امير حسين در زمان تحصيلش همواره شاگرد ممتاز بود، در محيط مدرسه بر عليه رژيم شاه فعاليت مي كرد، در كارهاي انقلاب با ديگر دوستانش همكاري نزديكي داشت؛ در زمان درگيري منحرفان خط بني صدر در مقابل ياران امام با افرادي كه جبهه گيري مي كردند به مقابله مي پرداخت و هيچ گاه از بحث و مجادله خسته نمي شد. سرانجام بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام امت و تشكيل بسيج مردمي از سوي فرمانده كل قوا به عضويت پايگاه شهداي 7 تير نوش آباد در آمد. در كارهاي پايگاه فعالانه شركت مي كرد ابتدا عضو گروه مقاومت شهيد سيد مصطفي خميني و سپس عضو گروه مقاومت شهيد رضائيان از پايگاه شهيد بهشتي گرديد. يك بار از طرف بسيج نوش آباد به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد، بعد خود را براي خدمت سربازي آماده كرد با اين كه مدتي به اعزام خدمت او مانده بود داوطلبانه زودتر اعزام گشت.

در تاريخ 1362/9/19 به كرمان رفت و دورة آموزشي را آنجا گذراند، سپس به لشكر 64 پياده اروميه و از آن‌جا به گردان 167 گروهان 2 منتقل شد و مدت 18 ماه در كردستان سختي هاي زيادي را تحمل نمود.

آن قدر پياده روي كرده بود كه هنگام مرخصي پاهاي تاول زده‌اش را به ما نشان مي داد، او اصرار داشت كه بايد خدمت در كردستان را ادامه دهد، وقتي او را براي پشت جبهه مي خواستند قبول نمي كرد.

بسيار مهربان و دلسوز بود؛ اگر خانواده اش مشكلي داشتند سعي مي كرد حل نمايد. او فردي محكم، متين، بردبار، شجاع و به زندگي دنيا بي اهميت و زندگي خوب را در آخرت جست‌ و جو مي كرد. در ميادين ورزشي حضور داشت و نمونه بود، او علاقه داشت كه افراد بيسواد را باسواد سازد.

آري، او خوب زيست و سرانجام مرگ سرخ را انتخاب كرد و با همنامش حسين(عليه السلام) محشور گشت. امير حسين 1364/2/19 در جبهه سردشت نداي پروردگار خويش را لبيك گفت و مرغ روحش به بهشت جاويدان پرواز كرد.

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و

انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون یبشرهم

ربهم برحمته منه و رضوان و جنات لهم فیها نعیم مقیم

«آیات 19 و 20 سوره توبه»

آنان که ایمان آوردند و هجرت کردند و در راه خدا با مال و جان جهاد کردند آ‌ن‌ها را در نزد خدا مقامی بلند است آنان رستگاران و سعادتمندان دوعالمند، پروردگارشان به رحمت بی‌منتهی خود بشارت دهد به مقام رضا و خشنودی خویش و در بهشت‌هایی که در آن‌جا آن‌ها را نعمت جاودانی است، در آن بهشت ابدی همیشه متنعم خواهند بود.

به نام الله یگانه پاسدار حرمت خون شهیدان و سلام بر امام زمان،‌ رهبر و حامی اصلی انقلاب و سلام بر نایب برحقش حامی مستضعفان امام خمینی و سلام بر ارواح طیبه شهدای اسلام و سلام بر همه رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل وصیت‌نامه خود را می‌نویسم: پروردگارا، شهادت می‌دهم که تو خدای یگانه‌ای و پیامبران را برای هدایت و رستگاری بندگان فرستاده‌ای.

شهادت می‌دهم که حضرت مهدی(عج) وارث پیامبر اسلام می‌باشد. شهادت می‌دهم که حضرت محمد(ص) فرستاده خداست زمانی که بدترین موجودات روی زمین یعنی صدامیان و آن‌هایی که پشتیبان او هستند این‌گونه بی‌رحمانه جان و مال مسلمان‌های بی‌گناه و بی‌دفاع را در هر منطقه به خاک و خون می‌کشند بر همه مسلمان‌ها واجب است که به پا خیزند و سر و جان بازند و با پاره‌پاره شدن بدن‌های‌شان از انقلاب اسلامی در سراسر جهان دفاع نمایند و انتقام خون شهیدان را بگیرند و جنایتکاران را به سزای اعمال‌ ننگین‌شان برسانند.

ای خانواده معظم شهیدا با صبر انقلابی خود و با تداوم راه این عزیزان پوزه دشمنان از خدا بی‌خبر را به خاک مالیده و منتظر خدا باشید که در این راه ان‌شاءالله پیروزید. اما ای منافقان بدتر از هر کفار که زمین از وجود شما شرم دارد و هر حیوانی از نام شما عار دارد، بدانید که هرگز به نیت‌های شوم خود نخواهید رسید و رسوا و روسیاه دوجهان هستید آمریکای جنایتکار و نوکران حلقه به گوش او بدانند که اگر تنم پاره‌پاره شود و هر تکه از بدنم به گوشه‌ای پرتاب شود باز ما پیروزیم و بر حقیم و در این راه از هیچ چیز هراس نداریم و در راه انقلاب از هیچ فداکاری دریغ نخواهیم کرد.

پدر و مادر که سالیان زیادی با رنج‌های فراوان انسانی پرورش دادید و حال زمانی بود که از میوه‌اش بهره‌مند شوید امیدوارم با صبر انقلابی خود مرا پیش خانواده شهدا روسفید کنید. هم‌چون کوه استوار باشید ان‌شاءالله این خون‌های به ناحق ریخته روزی جوشش می‌کند و زمین را از آثار جنایتکاران پست مطهر می‌کند. پدر و مادر همواره این راه را رفته که رضایت خدا در آن است و شما ای برادرانم می‌دانم که فقدان یک برادر دیگر برای دیگران برادران بسیار سخت است حتی زمانی که امام حسین(ع) بر بالین برادرش حاضر می‌شود زانویش طاقت خود را از دست می‌دهد و می‌فرماید: چه کسی دست‌هایت را این‌گونه قطع کرده است. برادرانم در نظر بیاورید امام حسین(ع) را که امیدش به ما جوان‌هاست او در سرزمین کربلا می‌فرماید: آیا کسی هست مرا یاری کند، او که علم امامت دارد او که در صحنه کربلا همه خویشان و یارانش را از دست داده است آیا نمی‌داند که دیگر کسی باقی نمانده، چرا می‌داند اما ندای هل من ناصر ینصرنی وظیفه برای ما به وجود می‌آورد. پس اکنون صبور باشید و هر لحظه یاور امام عزیزمان و ادامه‌دهنده راه شهدا باشید. اسلحه ما را از زمین بردارید و با مزدوران داخلی و کافران بعثی بجنگید که پیروز هستید.

اما ای خواهرانم از شما می‌خواهم که هم‌چون زینب‌(س) صبور باشید، بدانید که این مکتب ارزشش از خون همه انسان‌ها بیشتر است اگر شما یک برادر از دست داده‌ و او را به خوبی تشییع کردید به درد دل زینب(س) پی برده که در صحرای کربلا پیکرهای نازنین قطعه‌قطعه می‌بیند و رسالت تداوم انقلاب را به دوش می‌کشد و در عرض ساعتی جوان‌هایش شهید می‌شوند این شیرزن کربلا باید همه این مصیبت‌ها را تحمل کند. آه،‌ ما باید انتقام جوان‌ها را بگیریم. خواهرانم اکنون همان رسالت را شما دارید سعی نمایید با حفظ حجاب و پیروی از امام امت و فقیه عالیقدر حضرت آیت‌الله منتظری را سرلوحه زندگانی خود قرار دهید.

ای امت قهرمان بدانید که دشمنان شما زبون و پست هستند و اکنون آخرین نفس‌های‌شان را می‌کشند باید قهرمانانه جبهه‌ها را پرکنید و این حامیان بی‌همه چیز را سر جای‌شان بنشانید. خداوند مژده داده که اگر دین مرا یاری کنید او هم شما را یاری خواهد کرد، پس چه کسی از خدا راستگوتر است. با ایمان به وعده‌های خدا قیام کنید ان‌شاءالله به زودی اسلام در همه سرزمین‌ها گسترده خواهد شد. امت شهیدپرور بدانید که طبق آیه‌های قرآن مطاع دنیا بسیار کم و ناچیز است، بنابراین در هر شغل و مقامی هستید صادقانه خدمت کنید و از هر کم‌خدمتی بپرهیزید که این‌ها اسباب آزمایش‌ برای شماست. مطمئن باشید که اموال دنیا زیاد مهمان شما نیست پس به قضای الهی راضی باشید اعمال دینی را به خوبی انجام دهید باتقوا باشید که پیروزید.

والسلام 

  •  امیرحسین معنویان

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع