گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد معظمی بیدگلی

عزت اله

بسیجی

کارگر

1325/11/01

1360/01/05

کردستان

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

علي محمد اول بهمن 1324در خانواده اي مذهبي و دوستدار اهل بيت (عليهم السلام) متولد شد به خاطر عشق و علاقه خانواده به ائمه معصومين(عليه السلام) اسم او را علي محمد گذاشتند. در دوران كودكي چون مي ديد خانواده اش با فقر دست و پنجه نرم مي كنند براي اين كه بتواند خدمتي به خانواده اش كرده باشد در چهارده سالگي به استخدام كارخانه شمارة يك كاشان در آمد.

علي محمد در جلسات مذهبي حضوري فعال داشت و با شروع محرم، در او انقلابي به وجود مي آمد و تمام اوقات فراغت خود را صرف جلسات عزاداري امام حسين(عليه السلام) مي كرد.

او در بيست سالگي ازدواج كرد و ثمرة ازدواجش سه دختر و يك پسر بود. سر انجام  به جبهه ها اعزام شد و در جادة سقز  - بانه به دست مزدوران كومله در تاريخ 1360/1/5 به شهادت رسيد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

فرازي از وصّيت نامه ي شهيد علي محمد معظمي

خدا را شكر مي كنم كه در اين زمان زنده ماندم و توانستم دين خود را به اسلام ادا نمايم.

اي برادر! در هر كجا هستي به ياد خدا و اطاعت خدا باش و راه امام حسين(عليه السلام) را ادامه بده كه انشاء اله خداونـد همـه مـا را از ياران امام حسين(عليه السلام) قرار بدهد. به صداميان بگوييد: اگر پيكرم را صد پاره كنيد، اگر پاره های تنم را به آتش بكشيد، اگر خاكسترم را به دريا بريزيد؛ در امواج خروشان دريا صدايم را خواهيد شنيـد كـه: اسلام پيـروز است و ستمگر نابود است.

 

علي محمد معظمي بيدگلي

  •  علی محمد معظمی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع