گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی مشرقیان آرانی

محمدرضا

بسیجی

قالیباف

1342/01/01

1360/12/01

تنگه چزابه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علی تاریخ 1342/1/1 در خانواده­ای مذهبی در شهرستان آران و بیدگل دیده به جهان گشود. سپس دوران ابتدایی را طی نموده و با توجه به فقر خانوادگی به کمک پدر شتافت و به شغل کشاورزی و قالی بافی مشغول شد. با شروع جنگ تحمیلی عشق و علاقه زیاد به جهاد در راه خداوند داشت و همیشه در خانه صحبت از شهادت می کرد. و می­گفت دعا کنید تا من هم شهید شوم در شهادتش صبر نموده و گریه نکنند که خداوند با صابران است. سپس با اصرار زیاد رضایت خانواده را جلب نموده و از طرف بسیج سپاه آران و بیدگل به اهواز اعزام شد و دوره آموزش نظامی را در گلف اهواز به صورت فشرده طی نمود. با توجه به حملات گسترده دشمن به مناطق مرزی وارد منطقه شد. این طور که همرزمان او می­گویند ایشان وقتی وارد منطقه شدند گویا بوی شهادت بر مشامش خورده حرف از شهادت و شهید شدن می­زد و به همرزمان شهادت خود را مژده می­داد گویا خود را لایق شهادت می­دید. اما در انتظار شهادت لحظه شماری و روزها را سپری می­کردند که زمزمه عملیات به گوش رسید علي در يكي از گردان هاي پياده سازماندهي شد و به اتفاق همرزمان خود پس از صدور دستور وارد عمليات چزابه شدند و ... و مظلومه با دشمن جنگیدند و به عشق دیرنه که همان شهادت بود رسید. باشد که خداوند او را با سالار شهیدان محشور نماید.

بسمه تعالی

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

اینجانب علی‌آقا مشرقیان شهادت می‌دهم اشهد ان لا اله الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علی ولی الله. از آن‌جا که یک مسلمان باید وصیت‌نامه داشته باشد چند کلام وصیت می‌نویسم که ان‌شاءالله در آیندگان مورد استفاده قرار گیرد و اما وصیتم به مردم شهیدپرور آران:

مردم بزرگ شهیدپرور دست از امام عزیز و انقلاب اسلامی برندارید و حرف های امام عزیز را از دل و جان گوش داده و به آن جامه عمل بپوشانید و حافظ انقلاب باشید. بسیج را که امام عزیزمان فرمان تشکیل آن را داده تقویت کنید.پدر و مادر عزیزم؛ آن یک دستگاه موتور که به نام خودم می‌باشد به بسیج می‌بخشم تا آن را برای حفظ پاسداری انقلاب استفاده کنند. مردم عزیز قرآن را پاس بدارید و از آن برای راهنمایی زندگی بهره‌برداری کنید. قرآن را زیاد بخوانید. مردم عزیز و بزرگوار آران و بیدگل مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین و چهارده معصوم را گرم نگه دارید.

و اما وصیتم به پدر و مادر عزیزم: پدر و مادر عزیزم مرا حلال کنید اگر کوتاهی از من سرزده مرا عفو کنید و دست شما را می‌بوسم. پدر و مادر عزیزم ان‌شاءالله اگر شهید شدم صبور باشید و به خدا توکل کنید و اگر می‌خواهید گریه کنید به مظلومیت امام حسین(ع) و علی‌اکبر امام حسین گریه کنید و لباس مشکی به تن نکنید، زیرا من به آرزوی خودم که همان شهادت در راه خداست رسیده‌ام و بدانید من شهید می‌شوم و دیگر برنمی‌گردم و برای جلسات من مداح آقای موسوی را بیاورید.

خواهرانم مرا ببخشید و زینب‌وار زندگی کنید و حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را الگو در زندگی خود قرار دهید. برادر عزیزم مرا حلال کنید و نماز و قرآن را فراموش نکنید و این انقلاب را پاس بدارید و دنباله‌رو امام باشید.

25/ 11/ 62

علی‌آقا مشرقیان آرانی

 

 

 

 

  •  علی مشرقیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع