گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر مسجدی نوش آبادی

اسمعیل

بسیجی

محصّل

1345/02/01

1362/05/14

حاج عمران

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

اصغر در اول ارديبهشت 1345 در خانواده اي مذهبي و متدين پا به عرصة وجود نهاد. از كودكي دلسوز خانواده اش بود و براي همين از وقتي كه خود را شناخت در همة امور به خانواده اش كمك مي كرد. شش ساله بود كه وارد مدرسه ابتدايي شد و در مدرسـه جنـگل آبـاد بـه تحصيـل پرداخت و دوران ابتدايي را در مدرسه شهيد خدمتي سپري كرد. سال سوم دبيرستان بود كه عازم جبهه هاي حق عليه باطل شد تا بتواند دين خود را به اسلام و كشور اسلامي ادا كند و به عنوان سرباز كوچكي به فرمان امام خود لبيك بگويد.

اصغرعزيز چند ماه از حضورش در جبهه هاي حق عليه باطل نگذشته بود كه در عمليات والفجر 3 در منطقه حاج عمران در تاريخ 1362/5/14 به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

                                              روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم رب الشهدا و الصدیقین و الصالحین

الله اکبر الله اکبر اشهد ان لا اله الا الله اشهد ان محمد رسول‌الله

وصیت‌نامه (یادگارنامة ) بندة عاصی

«فَالَّذینَ هاجَرُوا وَ اُخرِجُوا مِِن دِیارِهِم وَ اُوذُوا فِی سَبیلی

وَ قُتِلُوا لَاُکَفِّرَنَّ عَنهُم سَیِّئاتِهِم وَ لَاُدخِلَـنَّهُم جَنّاتٍ تَجری مِن

تَحتِهَا الاَنهَارُ ثَوَاباً مِن عِندِاللّهِ وَاللّه عِندَهُ حُسنُ الثَّوَابِ »

آل عمران – آیه 195

پس آنان‌که از وطن هجرت کردند و از دیار خود بیرون رانده شدند و در راه خدا رنج کشیدند و جهاد کردند و کشته شدند همانا بدی‌های آنان را در پرده لطف خود بپوشانیم و از گناهان آنان درگذریم و آن‌ها را به بهشت‌هایی وارد گردانیم که زیر درخانش نهرها جاری است این پاداشی است از جانب خدا و نزد خداست پاداشی نیکو و بهشت لقای ؟؟

به نام الله تنها پروردگار و آفریدگار جهان خلقت و نیز به نام او که زندگی و مرگم از ناحیة قدرت لایزال اوست.

سلام و درود الله بر انبیاء پاک و معصوم الهی از آدم(ع) تا خاتم الانبیا محمد بن عبدالله(ص)، درود ملائکه الله بر ائمه علیهم‌السلام از مولا امیرالمؤمنین علی(ع) تا حضرت حجه(عج) و نیز سلام حزب الله و امت‌های مستضعف و محروم. ؟؟ الله بر نایب برحق ولی الله اعظم حضرت امام خمینی. درود حزب الله نثار ارواح پاک، مطهر و معطر شهدای عزیز صدر اسلام تا زماننا. درود و سلام بر معلولین، مجروحین و مصدومین انقلاب همراه با آرزوی شفای عاجل و کامل آن‌ها. ؟؟ درود، سلام و صلوات خداوندی بر ملت شهیدپرور ایران. سپاس خدای بزرگ را که دگربار باب رحمتش (جهاد) را به ؟؟ روسیاه‌ترین و عاصی‌ترین بندگان گشوده و او را به عنوان بنده‌ای ذلیل و عاصی پذیرفته است. 

سپاس خدای منان که این عبد ذلیلش را از زندگانی 16 سالة در حال غفلت و نادانی به سوی زندگانی آگاهانه و نورانی ؟؟ و هدایت فرمود و نیز شکرگزارم آفریدگار بی‌شریک و همتا را که اگر شهادت نصیب من نفرمو؟؟ توفیق و عطا و عنایت فرمود که بار دیگر به جانب حقیقی‌ترین دانشگاه الهیات (جبهه) هدایت و راهنمایی گردیم. از آن‌ها که بر ؟؟ مسلمی فریضه و واجب است برای خود یادگاری (وصیت‌نمه) به‌جای گذارد تا دیگران از آن استفاده نمایند لذا این حقیر و بندة عاصی خدای بزرگ چند جمله و سطری به عنوان یادگارنامه برای شما هرچند قابل و لایق نیستم به جای می‌گذارم باشد تا بدین‌وسیله به هنگام خواندن این یادگارنامه ما را دعا کرده و طلب مغفرت نمایید.

قبل از شروع به وصایم جملاتی را مرقوم می‌دارم: شهادت در راه خدا بهترین مرگ‌هاست. حال که قرار است از این دنیا و خانة‌ موقت فناپذیر به دنیا و منزلی جاودانه و ابدی پرواز کرده و هجرت گزینم پس چه بهتر با مرگی شرافتمندانه دنیای فانی را وداع گوییم و آری بهترین مرگ‌ها در نزد بندگان مخلص و خالص خدای تبارک و تعالی مرگ فی سبیل‌الله است و این مرگ نصیب افرادی می‌گردد که خود را ساخته و توشه‌ای برای سفر طولانی برداشته‌اند و لایق شهادت می‌طلبند نه هرکس هرکسی را. این عبد عاصی و ذلیل حق آگاه به این مسئله و مطلب هستم که لایق شهادت نیستم ولی با این همه گناهان بیش از حد و اندازه ؟؟ باز امید به رحمت واسعة‌ الهی داشته و امیدوارم که خداوند این فوز عظیم (شهادت) و هدیه‌اش را روزی من بگرداند ان‌شاءالله. اما حال وصایایی با شما سروران و معلمان گران‌قدر، خانوادة‌ مؤمن، ‌مکتبی و انقلابیم. با شما خانواده‌ای که 16 سال و اندی برای این حقیر رنج و تعب کشیده، مرا هر رنج و غمی بزرگ کرد و امید داشتید که از زحمات شبانه‌روزو جبران‌ناپذیرتان مثمر ثمر واقع گردد امیدوارم که نتیجة آن‌همه رنج‌ها و تعب‌ها را خداوند به وسیلة‌ پذیرفتن و عطا فرمودن فوز عظیم (لقاءالله) به شما نمایان گرداند.

اکنون که با شما عزیزان سخنان ناقابلانه دارم. شما ای بزرگواران نورچشمان و ای سروران خود آگاه هستید که همة‌ ما امانتی بیش در دست شما و برای چند صباحی نبوده و امانت نیز تا زمان معینی در نزد افراد و یا فرد ؟؟ می‌باشد و پس از آن باز امانت را باید به صاحبش رجعت داد این فرزند شما یک امانت بوده اکنون زمانی است که باید امانت را به صاحبش (خدای جل و علا) بازگردانید. امیدوارم از این محول نمودن و ؟؟ دادن غمگین و حزین نباشید. عاقبت همة ما مرگ است و سرانجام مرگ به سراغ ما می‌آید پس چه بهتر که ما به سراغش با شتاب برویم و به آنان تفهیم نمایم که به روی کریه تو ای پایان‌دهنده به دفتر ؟؟ لبخند زد و با شتاب هم‌چون عاشقی که به دنبال معشوقه‌اش می دود تا این‌که او را نمی‌یابد به دنبالت دویدیم یا هنگام یافتنت خندان و خوشحال به سویت پر می‌‌گشاییم. خانواده‌ام، گمان مبرید هنگامی را که سعادت و لیاقت روزی ما بشود لیاقت داشته و یا لایق بودیم نه این تنها دلیلی بر لطف بیکران و رحمت واسعة الهی است آن هنگام، زمان سجدة شکر است.

ای بزرگواران و مربیانم: دست از یاری و مدد پیر جماران و پدر ؟؟ یتیمان امام بزرگوار روحی فداه برنداشتهو در خط منتهی به سعادت این عزیز اسلام و نیز روحانیت متعهد و مسئول این روح‌بخشان جوامع بشری قدم گذارده و گام بردارید. دست حمایت خویش را همان‌گونه تا به‌حال از دامان این بزرگواران و سرمایه‌های اسلام محمدی(ص) (روحانیت) برنداشته‌اید برندارید که ؟؟ گذاردن این عزیزان همان و جشن پیروزی اجانب و دشمنان همان و در نهایت عذاب الهی همان.

با خانواده محترم و معزز شهدا. این چشم و چراغ ملت، لطف و احسان نمایید و آنان را گرامی وعزیز دارید که خداوند را معزز دانسته و احترام به معبودتان نهاده‌اید. نمازجمعه این تجلی‌گاه قیام و وحدت را فراموش نفرموده و با شرکت همیشگی خودتان به دشمنان بگویید که ما همیشه در صحنه بوده و هستیم و رخصت و اجازه نمی‌دهیم که شما سرنوشت ما را به دست این کثیفتان گرفته و نبد و بردة‌ خود محسوب کنید. کمک به جبهه‌ها را فراموش ننموده و به هر نحوی می‌توانید رزمندگان جان بر کف اسلام را یاری و مدد نمایید.

آخرین وصیت‌: به هنگامی که کنار مزار ؟؟ مشرف می‌شوید برای آمرزش گناهانم دعا نمایید.

اما وصیت به شما ملت الهی و خدایی شدة قهرمان و شهیدپرور و امت حزب‌الله: این حقیر و بندة ضعیف خداوند که لایق وصیت‌نمودن به شما استادان گرامی‌ام نیستم ولی به عنوان تذکر چون (اِنَّ الذِّکْرَ تَنْفَعُ الْمُؤمِنینَ) چند جمله‌ای می‌نویسم: با یاری عصارة اسلام عز؟؟ قلب تپندة امت‌های مستضعف جهان و خاصه ایران، امام بزرگوار به اجانب اعلام دارید که ما دست ؟؟ یاری حسین زمان و رهبرکبیر انقلاب‌مان تا آخرین لحظه و قطرة خون‌مان برنداشته و یاری این عزیز ؟؟ برای خود فریضه می‌دانیم. کمک به جبهه‌ها را که کمک به امام زمان(عج) واسلام عزیز است فراموش ؟؟ نفرمایید. راه منتهی به سعادت ابدی شهدا را که خط محمد(ص) و علی(ع) و آلش(ع) است ادامه داده و در خط آنان ؟؟ روحانیت آگاه و دلسوز را تنها نگذارید که تنها گذاردن این بزرگواران مساوی است با بی‌یاور نهادن اسلام و امام عصر(عج) ؟؟امت قهرمان و شهیدپرور، اگر زمانی شهادت نصیب ما شد مبادا با خود بگویید که لایق بوده نه بلکه باید تعجب ؟؟ زیرا سزاوار و شایستة‌ شهادت نبوده و نیستیم و این لطفی ازالطاف بیکران خداوند است که شامل حال‌مان شده است. از همة شما می‌خواهم که برای آمرزش و مغفرت معاصی و گناهان‌مان دعا کنید.

واما وصایایی با جوانان: ای برادران و جوانان ایمانی به کمک برادران رزمندة خود بشتابید که این لحظه از ؟؟ لحظات سرنوشت‌ساز است. هیهات، که شما جوانان غیور زیر بار ذلت بروید پس تکلیف اسلام و میهن ؟؟ اقتضا داردکه به سوی جبهه‌ها جوانمردانه هجوم آورید. رفتن به جبهه یک واجب کفایی است ؟؟ جبهه‌ها محتاج به افراد است و این به همت شما جوانان است بدوید و به مسئلة‌ جنگ خاتمه دهید. «امام خمینی»

ای جوانان: اکنون زمانی است که کربلای حسینی مکدر گردیده است و صدای هل من ناصر حسین ؟؟ لسان مبارک و گهربار امام عزیزمان به‌گوش ما مسلمین و شیعیان می‌رسد و تنها در انتظار یک لیبک‌گو؟؟ به ندای او می‌باشد اگر این عزیز زهرا(س) را یاری نماییم اسلام را مدد کرده و در صف و زمرة رستگاران ؟؟ و اگر این بت‌شکن و حسین زمان را تنها گذاریم در زمرة کسانی هستیم که اگر در زمان حسین(ع) آن جگرگوشة زهرا(س) هم می‌بودیم آن مظلوم را تنها گذارده و ماندن در دنیا را بر مبارزه کردن بای یزید و یزیدیان و نیز شهادت ؟؟ خدا ترجیح داده و تنها شعار می‌دادیم که حسین مظلوم و بی‌یاور است و این شعار بدون عمل مانند طبل میان‌تهی است.

ای جوانان که همیشه شعار می‌دهید و عمل نمی‌کنید البته روی سخنم با آنان است که تنها و تنها با شعار خیال می‌کنند راه شهدا را ادامه ؟؟ این شعارها همان طبل میان‌تهی است اگر واقعاً دلسوز برای کشور هستید و خود را پیرو پیر جماران می‌دانید به جبهه‌ها هم آمده و بنگرید که آیا شما راست می‌گویید یا عزیزانی که از همه چیز خود گذشته و هیچ‌گاه شعار نمی‌داده و تنها با عمل اعلام می‌دارند که ما پیروان راستین اسلام عزیز هستیم. زمانی افسوس می‌خورید که به هر کجا می‌نگرید تصویرهای یاران‌تان را مشاهده نموده و خود را تنها می‌بینید و زمانی غمگین می‌شوید که نظر نمایید به قبور شهدا که در میان آنان (شهیدان) فرزندان 13، 15 و 16 سالة‌ این امت قهرمان را که چگونه شما را با ؟؟ لبان خاموش خویش لعن و نفرین می‌کنند و آن‌هنگام دیگر غمگینی شما هیچ سودی ندارد و باز زمانی اندوهگین می‌شوید که پدران و مادران و فرزندان معصوم شهدا با دید و چشمی حاکی از تنفر و انزجار به شما نگاه می‌کنند و آن زمان تنها راه چاره را مرگ می‌دانید و آن مرگ در بستر و ذلتو ننگ. پس تا زمان موعود فرا نرسیده و شما محبوب هستید به سوی جبهه‌ها روانه شوید که هم خود خوشحال خواهید بود و هم خدای عزوجل. آخرین سفارش، در خط روحانیت آگاه و متعهد گام بردارید. ای آنانی که تنها وصیت شهدا را شعار قرار داده‌اید خدا گواه است فردا در پیشگاه احدیت و نیز شهدا مسئول هستید و من راضی نیستم شما در تشییع جنازه و هیچ‌یک از مجالس و محافلی که برای من برگزار می‌شود شرکت کنید. بگذارید گمنام باشم که به خدا قسم گمنام بودن بهتر است از این‌که افرادی همانند شما وصایایم را شعار قرار دهند و عمل را فراموش کنند این موجب آزردن روح ما (شهدا) می‌شود.

این‌ها را گفته‌ام و مرقوم داشتم که فردا مسئول نباشم چون کلهم راع و کلهم مسئول عن ریته باز هم تکرار می‌کنم که با عمل‌تان حزب‌الهی بودن خود را نشان دهید نه با شعار. 

  •  اصغر مسجدی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع