گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عزت اله مساح نمکی بیدگلی

رحمت اله

بسیجی

کارگر

1336/03/01

1362/07/30

مریوان

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

عزت الله سال 1336 در خانواده اي مستضعف متولد شد. قبل از تولد ، پدرش را از دست داده بود از كودكي قبل از اين كه با درس و مدرسه آشنا شود به علت يتيمي با كار قالي بافي آشنا شد تا بتواند كمك خرج والده اش باشد. به علت وضعيت بسيار ضعيف اقتصادي خانواده اش هميشه در فقر و تنگدستي زندگي كرد و در سن بيست سالگي با دختري مذهبي ازدواج نمود. در اين زمان بود كه به شغل كارگري مشغول شد تا بتواند زندگي جديد خود را تأمين نمايد. هر چند زندگي سختي از نظر اقتصادي داشت ولي زندگي او مملو از صفا و صميميت بود. عزت اله انساني قانع بود و در كارهاي خير شركت مي كرد و از اخلاق و رفتار خوبي برخوردار بود.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي در كارهاي مذهبي و اجتماعي فعاليت خوبي داشت . مدتي در درمانگاه امام خميني بيدگل خدمت كرد و سران‌جام عزم حضور در جبهه كرد. براي گذراندن دوره هاي نظامي به اصفهان رفت و پس از آن به جبهه اعزام  شد. اولين مرتبه اي كه وارد جبهه شد به عنوان امدادگر مشغول خدمت بود و در مرتبه دوم اعزام، مدت 4 ماه در كردستان به دفاع از دستاوردهاي انقلاب اسلامي پرداخت.

آخرين بار كه در جبهه ها حضور داشت هشت ماه طول كشيد و قبل از اعزام دائم از شهادت دم مي زد و از شهيد شدن مي گفت عكس ياد بود گرفت و از همة آشنايان و دوستان طلب رضايت و حلاليت كرد. مشخص بود كه در او تحولي به وجود آمده است. اين شهيد والا مقام داراي دو فرزند است ، يك دختر و يك پسر. آري او كه درد يتيمي را كشيده بود حال فرزندانش تجربة تلخ فقدان پدر را تكرار كردند و پدرشان را در حالي كه 26 ساله بود در عمليات والفجر 4 مريوان براي هميشه نزد خدا فرستادند .

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله

امواتا،بل احیاء عند ربهم یرزقون.

قرآن کریم

با درود و سلام به امام زمان(عج) و با درود و سلام به رهبرکبیر انقلاب اسلامی، امام‌خمینی و با درود به رزمندگان اسلام و سلام بر شهیدان زنده و جاودانه تاریخ بشریت. بارالها و خدایا اکنون که آماده نبرد با کفار هستم، با قلبی سالم و مطمئن و شناخت کامل از تو کمک می‌خواهم که با نصرت کامل و پیروزی به شرف شهادت نائل شوم. و در مسیر حق و دوستان خدا و ائمه‌اطهار و در صف شهدا واقع شوم. خدایا من برای نعمت‌های بهشت تو به میدان نبرد نمی‌روم. بلکه برای دین مقدس اسلام که در معرض خطر دشمنان و ابرقدرت‌هاست به میدان آمده‌ام و می‌جنگم. ای مردم شما راه امام را بروید و از حکم امام سرپیچی نکنید و شما باید ادامه‌دهندگان راه شهدا باشید و ادامه‌دهندگان خط روحانیت اصیل باشید.

اینجانب، عزت‌اله مساح از مادرم تشکر می‌کنم که برایم زحمت کشیده و از برادرانم تشکر می‌کنم و اگر خدای ناکرده اشتباهی کردم باید ببخشید و هم‌چنین از همسرم تشکر می‌کنم و می‌خواهم که بعد از شهادت من زینب‌وار باشید و راه مرا ادامه بدهید و می‌خواهم که فرزندان عزیزم رحمت‌اله و صفیه هم ان‌شاءالله با نماز و اهل اطاعت خدا باشند و راه من که همان راه اسلام است ادامه بدهید و برای شهادت من ناراحت نباشید، چون شهادت نابودی و مرگ نیست بلکه رسیدن به کمال است و رسیدن به فضائل و درجات عالی است و صبر و تحمل داشته باشید که یکی از ارکان ایمان است و باز از تمام دوستان و نزدیکان حلالیت می‌طلبم. در ضمن من یک‌سال روزه قضا شده دارم و اگر ممکن است برایم قضا کنی و 150 تومان به کاظم بابت گوشت بدهکارم و 100 تومان از حبیب آزادپور در جبهه پول دستی گرفتم و 200تومان به دخیل قدیری بدهکارم و 300 تومان هم به مسجد صاحب‌الزمان بدهکارم و همین‌طور سیدسجادی (قالی پاک‌کن) 800 تومان از من می‌خواهد.

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

سنندج

عزت‌اله مساح

07/ 07 /62

  •  عزت اله مساح نمکی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع