گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا الماسی مقدم آرانی

علی اکبر

بسیجی

طلبه روحانی

1347/12/15

1365/11/12

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

     على‏رضا در 1347/12/15 در خانواده‏ اى مذهبى در آران متولّد شد . وى دوران ابتدايى را در مدرسه شهيد چمران و راهنمايى را در مدرسه نيك‏بخت گذراند .

     پس از طى دوره راهنمايى به پيروى از برادر بزرگش شهيد عبّاس الماسى در سال 1362 وارد مدرسه علميّه مرحوم آيت‏اللّه يثربى كاشان شد و مدّتى در آن‏جا مشغول به تحصيل بود .

     سه سال از مفقود شدن برادرش عبّاس در جبهه‏ هاى نبرد حق عليه باطل مى‏گذشت . در حالى كه اندوه و غم برادرش ، فشارى سنگين بر سينه‏ اش وارد كرده بود و در عين حال عشق به حضور در جبهه ‏ها او را رها نمى‏كرد ، تصميم گرفت به جبهه برود و روانه جبهه‏ هاى غرب شد كه پس از مدّتى به زادگاهش بازگشت و مبتلا به بيمارى سختى شد و پس از بهبودى براى عمليّات كربلاى 5 اعزام گرديد .

     على‏رضا رفت و كوله ‏بارى از عشق را با خود بهمراه  برد و در جواب كسانى كه به او مى‏گفتند صبر كن برادرت را بياورند ، با دلى پراندوه جواب مى‏داد : «هر كس به جبهه مى‏رود براى خودش مى‏رود و از اين فيض سهمى برمى‏دارد و رسالت خويش را به دوش مى‏كشد» .

     آرى ! او هم رفت و دل پدر و مادر داغدارش مهيّاى غم ديگرى شد و شهادت را همان‏گونه كه ست‏وجو مى‏كرد ، يافت و همان‏طور كه با آيه كتاب آسمانى اُنس داشت با آسمانيان مأنوس شد و همان‏طور كه هميشه با وضو بود از خون گلويش وضوى مدام و ابدى ساخت تا با آن وضو با سرور و سالار شهيدان ملاقات كند . و درتاریخ 1365/11/12 در عملیات کربلای 5 منطقه شلمچه به شهادت رسید

 

راهش پررهرو و يادش گرامى باد !

بسم الله الرحمن الرحیم

ولنبلونکم بشیء من الخوف و الجوع و نقص من

الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین

خداوند در این آیه شریفه آگاهی به مؤمنین می‌دهد و می‌فرماید: که هر آینه حتماً شما را آزمایش می‌کنیم با شکل های گوناگون، از ترس و گرسنگی و کم‌شدن ‌اموال و از بین رفتن جان‌ها و میوه‌ها، پس هنگامی که مال‌های‌تان، جان‌های ‌عزیزان‌مان به نابودی کشیده می‌شود باید متوجه این موضوع باشیم که در حال آزمایش هستیم.

در نتیجه باید کوشش کنیم که در این هنگام و هر موقعی‌که بلایی بر سر ما می‌آید خوب و به نحو احسن امتحان پس بدهیم. این‌طور نباشد گاهی اگر فرزندان‌مان خواستند به جبهه بروند از آن‌ها جلوگیری کنیم باید خوشحال باشیم که فرزندان‌مان به جبهه می‌روند و خود را فدایی اسلام می‌کنند.

پدر و مادر عزیزم از شهادت من ناراحت نباشید و خیلی هم خوشحال باشید چون که در روز قیامت نزد امام حسین(ع) و فاطمه الزهرا(ع) سرافراز خواهید بود.

این را بدانید که «کل نفس ذائقه الموت» یعنی این‌که هرکس طعم مرگ را خواهد چشید، پس چه بهتر که این مرگ، مرگ باعزت و در راه خدا باشد.

نمی‌گویم گریه نکنید اگر خواستید گریه کنید به یاد امام حسین(ع) گریه کنید.

پدر و مادرم می‌دانید که انفاق در راه خدا از نشانه‌های مؤمن است و بهترین انفاق‌ها باارزش‌ترین آن هست پس چه بهتر که عزیزتان را که از هرچیز بهتر دوستش دارید در راه خداوند انفاق کنید که این بهترین انفاق‌هاست. چه معامله‌ای از این بالاتر که خریدار خداوند عزوجل باشد.

پدر و مادرم من را ببخشید که نتوانستم حق‌تان را ادا کنم در ضمن 4 یا 5 روزه قضایی دارم.

                                                                                                   والسلام

                                                            علیرضا الماسی‌مقدم     

  •  علی رضا الماسی مقدم آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع