گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین مختص آبادی بیدگلی

محمد

بسیجی

کارگر

1345/01/26

1362/07/29

مریوان

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

حسین متولد سال 1345بود. او در سن 6 سالگی در دبستان میرعماد مشغول تحصیل شد. در همان کودکی از اعتقاد بالایی برخوردار بود و چون معلم مدرسه­اش خانم بود در آن زمان (طاغوت) حجاب اسلامی را رعایت نمی­کرد از آن مدرسه تقاضای انتقال کرده و به مدرسه صباحی رفت. او تا پایان دوره در آن مدرسه بود، بعد از دوره ابتدایی به مدرسه راهنمایی نیکبخت قدم نهاد و در کنار درس به مطالعه کتب مذهبی هم می­پرداخت و در این راه از پدربزرگ خود که یکی از روحانیون است کمک می­گرفت. حسین برخوردش خیلی خوب بود و به عهدهایش عمل می­کرد. او قرآن را با صوت می­خواند و مسلط بود با شروع انقلاب اسلامی پیشاپیش مردم در راهپیمائی­ها شرکت می­کرد.

حسین با آغاز جنگ در آموزش بسیج شرکت کرد. او بارها از بسیج تقاضای اعزام به جبهه را داشت ولی به علت صغر سن موافقت نمی­کردند. چند بار به شهرستان­های دیگر هم رفت تا موفق شد در آنجا ثبت نام کند و به پادگان آموزشی امام حسین (ع) تهران اعزام شد. در آنجا هم بدلیل سن کم پذیرفته نشد، بالاخره به شهرش بازگشت و مجدداً در بسیج مشغول به کار شد و مسئولیت آموزش کلاس­های گروه­های مقاومت را بعهده گرفت. اول مهرماه سال 1360 توانست از بسیج به جبهه­ های غرب اعزام شود، تاریخ 60/7/15 بود که وارد جبهه ­های مریوان و منطقه عملیاتی دزلی و نوسود شد و تا قبل از عملیات محمد رسول الله (ص) در مریوان بود و پس از آن مدتی را به دیار خود برگشت، مجدداً در تاریخ 60/12/6 با جمعی از برادران عازم جبهه­ های جنوب شد و در عملیات پیروزمند فتح المبین شرکت کرد و پس از آن در عملیات بیت المقدس برای فتح خرمشهر شرکت کرد.

که در این عملیات گلوله­ای به دست او اصابت کرد. مدتی را در بیمارستان­های اهواز بستری بود و بعد ترخیص شد. پس از عملیات بیت المقدس در عملیات رمضان شرکت در حین عملیات هم مجروح شد و در بیمارستان آذر کلاه بابل بستری شد و پس از یک هفته مرخص شد. او عاشق حسین بود و گاهی در میان برادران رزمنده مداحی می­کرد و از امام حسین (ع) می­گفت و زار زار می­گریست و این عشق حسین بود که بار دیگر او را به جبهه فرا خواند و در تاریخ 62/5/26 با جمعی از برادران به جبهه اعزام و در عملیات محرم شرکت کرد. حسین در این عملیات راهگشای دیگر بچه­ ها بود و در درگیری با دشمن استقامت خوبی از خود نشان داد و مثل شیر با تیربارش به دشمن حمله می­کرد. او شیر جبهه بود و زاهد شب. چرا که نماز شبش در این مدت ترک نمی­شد. حسین بعد از علمیات محرم چند روزی را در آغوش گرم خانواده بسر می­برد. در این مدت از کار و تلاش در راستای جنگ غافل نبود و مسئولیت تبلیغات پایگاه فاطمیه را عهده دار شد. فروردین سال 62 بود که تعدادی از نیروهای پایگاه را برای بازدید از جبهه ­های جنوب کشور همراه خود به شهرک دارخوئین برده بود، که اطلاع پیدا می­کند عملیات نزدیک است. در آنجا سعی می­کند که وارد عملیات شود ولی موفق نشده و به دیار خود بر می­گردد و مجدداً اعزام می­شود و به شهرک دارخوئین که می­رسد عملیات والفجر 1 شروع شده بود ولی در جبهه پدافندی ماند تا عملیات والفجر 4 شروع شد در این میان او به دوستانش می­گوید که من در این عملیات شهید می­شوم و از نظر روحی خود را آماده کرده بود و هر لحظه انتظار شهادت را داشت. بالاخره شب عملیات فرا رسید و آن شب هم شب جمعه بود و او دعای کمیل را با استفاده از نور، منور هواپیماهای دشمن با یکی از برادران خواندند و عافیت خدا به ندای یارب! یارب! او در آن شب پاسخ داد و پس از اینکه در خط مقدم پیاده شدند،  ساعت­ها پیاده به سوی مواضع دشمن بعثی پیش رفتند در ساعت­های اولیه بامداد روز جمعه 62/7/29 در حالیکه نبرد سنگین بین رزمندگان اسلام و کفر بعثی در گرفته بود و او مشغول هدایت یکی از گروهانها به سوی دشمن بود به مین برخورد کرده و به شهادت رسید.

                                           روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

« مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدِنی عَرَضَی وَ مَن عَرَضَیَ اَحَبنَّی وَ مَن اَحَبنَّی عَشَقَنی وَ
مَن عَشَقَنی عَشقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلیَّ دیَتُهُ وَ مَن عَلَیَّ دیَتُهُ فَانَادیَتُهُ »

حدیث قدسی

هر کس مرا طلب کند می جوید و هر کس مرا بجوید می شناسد و هر کس مرا بشناسد دوستم می دارد و هر کس مرا دوست بدارد عاشقم می شود و هر کس عاشق من شود عاشقش می شوم و عاشق هر کس شوم او را می کشم و هر کس را بکشم خون بهایش بر من واجب است و هر کس خون بهایش بر من واجب است خودم خون بهایش هستم .

- با سلام و درود خداوندی به پیشگاه امام زمان (عج) و نائب بر حقّ او امام خمینی سخن را آغاز می کنم .

- خدایا ! می خواستم هزاران جان داشته باشم و در راه تو قربانی کنم و من نیز آگاهانه این راه را انتخاب کرده ام چون فهمیدگان این راه را مبنای سعادت می دانند و راه رفتن در این راه را نه راه رفتن بلکه غلطیدن است .

- خداوندا ! من نمی خواهم در بستر با ذلّت بمیرم و از تو توفیق شهادت در راهت را خواهانم .

- پروردگارا ! رخت دامادی مرا خاک صحرا و آب غسلم را خون خودم و سرمنزلم را بهشت جاودان قرار بده .

- پدرم ! درود بر تو که هم چون ابراهیم فرزندت را در راه خدا قربانی کردی .

- مادرم ! با چه زبانی از تو تشکّر کنم ، چرا که هیچ گاه زحماتی را که برای تربیت من کشیدی فراموش نخواهم کرد .

- خواهرانم ! می دانم آرزو داشتید که لباس دامادی بر تن کنم ، بدانید امروز اسلام و انقلاب اسلامی احتیاج به خون ما دارد . مثل حضرت زینب (س) که
مصیبت های زیادی را تحمّل کرد شما هم مصیبت تنها برادرتان را تحمّل کنید .

- برادران عزیزم ! اگر صراط مستقیم را می خواهید دست از یاری امام برندارید و فرامین او را مو به مو اجرا کنید که سرانجام موفّق خواهید شد . سنگر خونین مرا پر کنید و نگذارید که آتش سلاحم لحظه ای خاموش شود .

- جوان ها و دوستانم ! اگر با توجّه به این که جبهه بر همة امور مقدّم است و شرایط جبهه رفتن را دارید و به جبهه نروید بدانید زندگی ننگین و زودگذر دنیا تمام
می شود و کاری نکنید که روز قیامت در پیشگاه پیغمبر اکرم (ص) و شهدا جوابی نداشته باشید و راضی نیستم کسی که با ولایت و روحانیّت مخالف می باشد در تشییع جنازه ام شرکت کند .

- ای خانواده و دوستانم ! در شهادتم نمی گویم گریه نکنید بلکه بر علی اکبر امام حسین (ع) گریه کنید و هیچ وقت یاد خدا را فراموش نکنید .

- ای مردم ! پاسدار اسلام و انقلاب اسلامی که امروز به دست شماست باشید .

- پدر و مادرم ! خشنود و سرافراز باشید چون امانتی را که خدا به شما داده بود توانستید از آن به خوبی مواظبت کنید و آن طوری که باید و شاید به او تحویل دهید .

- امّت همیشه در صحنه و مقاوم ایران ! اگر با کمبودی رو به رو شدید مبادا ناشکری کنید چون همان طوری که می دانید امروز اسلام با شرق و غرب عالم در ستیز است اجازه ندهید و نگذارید که منافقین با ترفندهای متعدّد شما را گول
بزنند . همیشه در نمازهای جمعه و جماعت و جلسه های دعا شرکت کنید ، صفوف خود را فشرده سازید و مواظب دست و زبان خود باشید و مبادا حرفی بزنید که خدای ناخواسته قلب امام آزرده شود و بر شما باد عمل کردن به فرامین امام عزیز .

- پروردگارا ! دوست دارم گمنام باشم .

- خدایا ! دردمندم و روحم از شدّت درد می سوزد و قلبم می خروشد و احساسم شعله می کشد . بند بند وجودم از شدّت درد سوزان است . دلشکسته ام ، آرزویی ندارم و احساس می کنم که دیگر دنیا برایم هم چون قفس تنگ شده است .

- در این جا با همه وداع می کنم و می خواهم با خدا تنها باشم .

- خداوندا ! به سوی تو می آیم ، مرا بپذیر .

- در ضمن از همة شما طلب حلالیّت می کنم .

- خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی (عج) حتّی کنار مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

 

- به امید آزادی کربلا و قدس .

والسّلام                     فرزند شما حسین مختصی                    امضا : 1362/7/24

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  حسین مختص آبادی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع