گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین محولاتی ریگی

حسن

کادر ارتش

1340/06/01

1365/10/22

شلمچه

سفید شهر (نصر آباد)

حسین در اوّل شهریور ماه 1340 در خانواده ای متدیّن و عاشق اهل بیت (ع) متولّد شد .

وی تحصیلات خود را تا اوّل دبیرستان ادامه داد . حسین از اخلاق و برخورد خوبی در میان مردم برخوردار و ارتباطش با والدین و خانواده اش خیلی صمیمی و مهربان بود .

در برابر گروهک های ضدّانقلاب می ایستاد و با آن ها برخورد می کرد . او حضور فعّالی در جبهه داشت و هنگامی که توانست خودش را در جامعه پیدا کند به عضویّت نیروی هوایی ارتش درآمد و از این طریق هم به کرّات به جبهه های
حق علیه باطل اعزام شد .

آری ! با این که متأهل و دارای دو فرزند بود ، زندگی و اهل و عیال را رها کرد و خداوند را سرلوحه زندگی اش قرار داد و برای رضای خدا در عملیات ها حضور داشت تا این که در تاریخ 1365/10/22 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و به ندای « هل من ناصر ینصرنی » حسین (ع) لبیک گفت .

 

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم الله الرحمن الرحیم

پدر ومادر عزیزم، خواهران و برادر عزیزم، همسر مهربان و فرزندان دلبندم

سلام علیکم

با دلی پر درد و غصه با شما این وصیت نامه را می نویسم . غصه از این که ای کاش کودک بودم و همان طوری که حال می فهمم در موقع کودکی ام می فهمیدم حیف که عمرم گذشت و دیر متوجه خیر و شرّ دنیا شدم . ای کاش نمونه ای از امام در زمان شاه در روستای ما بود و ما را راهنمایی می کرد البته راهنمایی کردند ولی کم بود.

ای پدر و مادر عزیزم و ای کل خانواده خودم ای خواهران و برادران عزیزم و ای همسر و فرزندان دلبندم مهدی عزیز و اسماء ؛ اگر این نوشته باقی بود تا روزی که شماها که خود کودک هستید به سن بلوغ رسیدید ، این حرفم را گوش کنید:

مهدی جانم و خواهران وبرادرانم شماها سعی کنید اول خدای بزرگ را بشناسید سعی کنید خوبی های جامعه را بشناسید و سپس سعی کنید با بدی های جامعه آشنا شوید. وقتی که آشنا شدید با بدی ها به ستیز و مقابله برخیزید و با خوبی ها مانوس باشید.

ای فرزندم مهدی؛ اگر بزرگ شدی سعی کن با سواد باشی سعی کن تا آخرین لحظه عمرت بیاموزی و همچنین خواهرانم شما مطالعه کنید قرآن را نهج البلاغه را وکتب اسلامی را . با خدا باشید ؛ نمازهایتان را اول وقت بخوانید، نماز شب را بخوانید دعای کمیل ، دعای ابوحمزه ثمالی و مناجات امام سجاد (ع) را بخوانید.

خواهران و برادران و فرزندانم ؛ همیشه مردم را دوست داشته باشید و به مردم کمک کنید. اگر کسی از شما چیزی خواست به او بدهید.کمک به کسانی که محروم هستند بکنید . دل تان به حال ائمه بسوزد در مراسم عزاداری ها مکرراً شرکت نمایید.

پدر عزیزم؛ من از تو معذرت می خواهم مادر عزیزم من از تو معذرت می خواهم. خیلی به شما بدی کردم. شما از من خیری ندیدید عاجرانه از شما می خواهم مرا حلالم کنید . پدر و مادرم شما برای من سختی ها کشیدید و به خاطر من تحمل کردید. پدر و مادر عزیزم از شما می خواهم که مبادا با صدای بلند در نبود من گریه کنید. من از شما عاجزانه می خواهم گریه بلند نکنید و خوشحال باشید که من در راه مشخصی که همیشه برایتان تعریف می کردم رفتم. یعنی رفتم که خدا از دستم راضی باشد. رفتم که امام امت از دستم راضی باشد. رفتم که امید امت فقیه عالیقدر از دستم راضی باشد. رفتم که صاحبان اصلی انقلاب - همانان که امام امت فرمودند که صاحبان اصلی انقلاب را به عناوین مختلف کنار نزنیدتا به جای انان کسانی که وارثان رژیم گذشته هستند روی کار آیند- راضی باشند با خون من و امثال من در پست و مقام خود به مردم محروم خدمت کنند.

 ما رفتیم و قطره قطره خون مان را دادیم تا رییس جمهور به مردم محروم خدمت نمایند و رییس دولت و مجلس همچنین. ما رفتیم تا فلان وزیر بداند که برای وزیر بودن او، و یا همه مسئولین کشور- بجز امام و قائم مقامشان- بدانند که برای ابقای اسلام، خون در جبهه داده می شود. کارگران و کشاورزان و همه اقشار جامعه بدانند که اسلام امروز احتیاج به خون دارد. مسئولینی که الحمدلله کم هستند که دنیا آنها را در خود گرفته باشد ولی خب ، می گویم که دردم را گفته باشم آن مسئولینی که وقتی مسئول شدند پسر عمه و برادر زن و پسر عمو و همه فک و فامیل که حتی هیچ سهمی هم در انقلاب نداشتند به کار می گیرند و از پست و مقام خود بهره شخصی هم می برند، هیچ به فکر مردم بیچاره ای که پارتی ندارند نیستند.

بله گریه نکنید زیرا اگر خوشبختی فرزندتان را بخواهید ، خوشبختی من در این است که الان برایم پیش آمده است و در راه اسلام عزیز فدا شده ام انشاالله.

 پدر و مادرو خواهران وبرادرانم همسر و فرزندانم همیشه دوست دارم به یادم باشید زیرا من به یاد شما هستم. از شما عزیزانی که از کودکی با هم بزرگ شده ایم و در یک محله بوده ایم عاجزانه می خواهم قدر عمر خود را بدانید . اوقات خودتان را به خاطر مسائل دنیا به هدر ندهید. اگر می خواهید عاقبت به خیر شوید همیشه به یاد خداوند بزرگ باشید و همیشه اگر چیزی دارید انفاق کنید به مستمندان کمک کنید اگر باغ دارید میوه باغ تان را به افراد بی بضاعت بدهید. کسانی که وضع مالی تان خوب است ؛ شما فکر کنید که این همه مال و ثروت را کجا می خواهید ببرید چرا غافل هستید؟ بهترین روش استفاده از مال خود در همین دنیاست به کسانی که فرزندان خود را نمی توانند به مدرسه بفرستند کمک کنید به کسانی که نان شب ندارند بخورند کمک کنید. چه می شود اگر عده ای خیّر با هم یک انجمنی را به اسم انجمن خیریّه تشکیل بدهند و افراد بی بضاعت و آبرو دار را شناسایی کنند و به آنها مخفیانه کمک کنند؟ چه اشکالی دارد؟

همسر عزیزم از شما حلالیت می طلبم مرا ببخشید که برای تو همسر خوبی نبودم از شما استدعا دارم مادر خوبی برای فرزندانم باشی همان طور که عقیده ام بود فرزندانم را بزرگ کن. دلم می خواهد که اگر مایل بودی با خانوده ما قطع رابطه نکنی انشاالله با هم دوست باشید و با هم مانوس باشید.

همچنین پدر و مادرم ، به خانه آنها بروید و ارتباط شما با هم قطع نشود.خدا نکند که کوچک ترین کدورتی هرکدام شما به وجود بیاورید که خدا لعنت کند کسی را که باعث و بانی کدورت بین شما خانواده محترم باشد.

مادر عزیزم هر وقت خواستی برای فرزندت حسین گریه کنی، به یاد حسین ابن علی(ع) باش و همه وقت در مراسم امام حسین (ع) شرکت کن و بیشتر راز و نیاز با خدا داشته باش و هر وقت خواستی گریه کنی برو یک جای خلوتی که هیچ کس نباشد. روبروی مردم گریه نکن که بگویند بیچاره برای فرزندش گریه می کند و هیچ کس حق ندارد برای من گریه بلند بکند. گریه بلند برای مظلوم کربلا حسین (ع) و مظلوم کربلای ایران بهشتی عزیز و رجایی و باهنر عزیز بنمایید.

سخنی کوتاه با خواهران و فامیل خودم دارم از شما عاجزانه می خواهم که حجاب اسلامی را برای رضای خدا حفظ کنید نه برای این که حقیر می گویم. وشما ای برادران محل ؛ مواظب چشم های خود باشید مواظب باشید که باعث و بانی گناه نباشید بار دیگر از پدر عزیز و مادر عزیزم و خواهران وبرادران و تمام فامیلم می خواهم مرا حلال کنند و مرا ببخشند . ان شاالله

به امید پیروزی نهایی رزمندگان اسلام و پیروزی حزب الله در خارج و داخل کشور بر طاغوتیان.

والسلام

حسین محولاتی

65/8/20 

  •  حسین محولاتی ریگی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع