گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد محمودی

حسن

بسیجی

1348/03/13

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

متن مصاحبه برادر شهيد محمد محمودى

دركنار عده‏ اى ازبرادران رزمنده بسيجى هستيم كه عازم جبهه‏ هاى نبرد هستند. با يكى از اين برادران مصاحبه ايى داريم كه توجه شما را به آن جلب مى كنيم:

سئوال: برادر ضمن معرفى خود بفرمائيد از كجا به جبهه اعزام شده‏ايد.

جواب:بسم الله الرحمن الرحيم. با عرض سلام حضورامام و امت حزب الله من محمد محمودى اعزامى از كاشان.

سئوال: پيام شما در اين مرحله حساس به امت حزب الله چيست؟

جواب: پيام من به امت حزب الله اين است كه اتحاد و همبستگى خويش را حفظ كنند و پيرو خط امام باشند و به شايعات دشمن گوش‏ فراندهند.

سئوال: چگونه شما با آنكه سن چندانى نداشتيد در جبهه حاضر شديد؟

جواب: در حال حاضر وظيفه هر مسلمانى است كه در جبهه شركت كند و به فرمان امام لبيك گويد و در ضمن ما از واقعه عاشورا بايد درس‏ بگيريم و كودكان و نوجوانان و جوانان و پيرمردان در صحنه حضور داشته باشند و اكنون مردم ما نيز چنين هستند. كوچك و بزرگ در اين‏جنگ شركت دارند و اگر ما توجهمان به خدا باشد انشأالله خداوند ما را يارى خواهد كرد.

سئوال: نظر شما در اين برحه از زمان در مورد صلح تحميلى چيست؟

جواب: اكنون كه دشمن خار و زبون شده و تاب توان خويش را از دست داده ما بايد فرصت را از دست نداده و بر او بتازيم و او را به نابودى بكشيم‏ و ما كه مى دانيم جنگمان براى خداست و در حال حاضر تمام اسلام در مقابل كفر ايستاده است بايد مقاومت كنيم و قدرت اسلام را بر كفار و ستمگران بفهمانيم.

سئوال:اگر شما به درجه رفيع شهادت نائل آييد چه پيامى براى خانواده داريد؟

جواب:ما اگر بكشيم يا كشته شويم پيروزيم. بنابراين از مادر و خواهران و برادرانم مى خواهم اگر شهيد شدم ناراحت نباشند و افتخار كنند كه‏ هديه‏اى براه خدا دادند.

خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار

*وصيتنامه برادر شهيد محمد محمودى*

و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احيأ عند ربهم يرزقون 

مپنداريد كه شهيدان راه خدا مرده ‏اند بلكه زنده بحيات ابدى شدند و در نزد پروردگار خود متنعم خواهند بود.

بنام ايزد يكتا، بنام رب بى‏همتا، درود من به قوم و ملت ايران، درود من به اسلام و مسلمانان، درود من به مجاهد فى سبيل الله. اينك كه بهترين موقعيت براى مبارزه با كافران و مشركان پديدار گشته و اينك كه مزدوران بى‏وطن به وطن و خاك مقدسمان هجوم ‏آورده‏اند فرصت را براى دفاع از دين برترمان اسلام و سرزمين دلاورمان ايران از دست نمى‏دهيم و از تمام ايرانيان مى خواهم تا در اين‏جهاد مقدس شركت كنند كه خدا يار و ياورمان است. سفارش من به مردم مسلمان شهيد پرور ايران. ما ميرويم تا راه حسين (ع) را ادامه دهيم و شما نيز چنين باشيد و فريب اين گروهك‏هاى‏خود فروخته را نخوريد و فقط گوش به فرمان امام خمينى باشيد و از تفرقه بپرهيزيد و با هم باشيد. اين جوان هايى كه مخالف خط امام ‏هستند يا نميدانند كه چه مى كنند يا فريب خورده‏اند يا خود و ايمان و آخرت خود را به دنيا فروخته ‏اند و حتى وطن خود را فروخته ‏اند بهرحال اگر توانستيد آنها را نصيحت كنيد و اگر مى توانيد گول آنها را نخوريد و از روحانيت دور نشويد اينها نمى‏توانند امام را بكوبند مى‏خواهم بوسيله كوبيدن روحانيت امام را بكوبند پيروزى مسلمين جهان را بر كفار از خداوند مى خواهم. مادرم سلام من به تو كه بالاخره بر احساس مادرانه پيروز شدى و فرزندانت را روانه نبرد حق عليه باطل كردى و گفتى كه تو را در راه خداهديه انقلاب اسلامى مى كنم  و من به وجود تو افتخار مى كنم كه مادرى از سلاله فاطمه زهرا سلام الله هستى، خواهرم تو نيز زينب زمان باش و از هر

آنچه هوس كردى بپرهيز و در راه خدا مبارزه كن. برادرم در راه خدا بهترين نو برترين انسان‏ها باش و پوينده و كوشنده در اين راه باش.آرى فرصتى گرانبها برايم پيش آمده تا از ديدن و هستى خود بروم و حركت كنم و بشوم آنچه كه مى خواهم و دوست دارم كه اگر رفتم كليه ‏فاميل‏ها و همسايگان و حتى خواهرانم و برادرانم و مادرم كه زمان كودكيم شبها را بيدار مانده و روز در اين تلاش بوده كه مرا مواظبت‏ كند.... مرا حلال كند و از دوستان و آشنايان مى خواهم كه اگر حرف خلافى زده ‏ام مرا حلال كنند و اگر رفتم و شهيد شدم مرا در گلزارشهداى نوش ‏آباد بخاك بسپارند و من در آخر براى همه شما عزيزان پيروزى و سعادت آرزو مى كنم. به اميد دامن ‏گستر شدن اسلام در سطح  جهانى.

والسلام   محمد محمودى

 

  •  محمد محمودی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع