گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحمد محمدی

سیدعلی

بسیجی

1345/11/01

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

 سید محمّد در سال 1348 در شهرستان کاشان در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. وی در سن 7 سالگی از داشتن پدر محروم شد و تا مقطع سیکل تحصیل کرد. پس از آن به شاگردی جوش‌کاری ساختمان مشغول شد. ایشان وقتی به سن 16 سالگی رسید؛ برای ثبت‌نام در بسیج و گذراندن آموزش­های لازم، قصد عزیمت به جبهه جنگ نمود و با واسطه ­گری بزرگان محل از مادر خود اجازة میدان نبرد را گرفت و در عملیّات کربلای 4 به عنوان تخریب­چی شرکت نمود. بعد از عملیّات، سه روز مرخّصی آمد و پس از دیدار با خانواده، مجدداً به شلمچه بازگشت و در تاریخ 1365/12/12 در عملیّات کربلای 5 پس از باز کردن مسیر میدان مین، از ناحیة دست و گردن مورد اصابت خمپارة آرپی‌جی دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید و جسم مطهّرش بنا به وصیّت خود در گلزار شهدای نوش‌آباد به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

وصیت­نامه شهید سید محمد محمدی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل­الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون

با سلام به امام امت و امت امام و با درود بی­کران نثار ارواح پاک شهدای اسلام وصیتم را آغاز می­کنم.

در آغاز حضور خانوادۀ عزیزم سلام گرم می­رسانم و امیدوارم که در پناه خداوند متعال موفق و مؤید باشید. از شما عزیزان و کلیۀ خویشان و اقوام می­خواهم که مرا حلال کنند و اگر در جایی از من رنجیده­اند به بزرگی خودشان حلال کنند. از شما عزیزان می­خواهم که در فقدان من بی­تابی نکنید. به مادر عزیزم سفارش می­کنم که زینب­وار صبر کند و ای پدر عزیزم خوشحال باش که با خدا چنین معامله­ای کردی و خوب امانت­داری کردی و امانتش را حفظ کردی و به نحو احسن تحویلش دادی. چون پیامبر(ص) فرمود: «افضل الموت القتل»؛ بهترین مرگ شهادت است.

سفارش این حقیر برای مردم عزیز این است که به فرامین امام گوش دهید و عمل کنید و همیشه در خط امام و حامی آن باشید و برای سلامتی امام و آیت­الله منتظری دعا کنید و قدر مسئولین کشور را داشته باشید. شما را به رعایت بیش از پیش اصول و فروع دین سفارش می­کنم. و از دوستان عزیز دانشجو می­خواهم که همیشه نقش پیشرو بودن خود را در جامعه حفظ کنید و پشت سر امام حرکت کنید و از امام عقب و جلو نیافتید. در سیاست دخالت کنید و به مسائل روز ایران و جهان آگاه باشید و بدانید که جمهوری اسلامی سیاستمدار نمی­خواهد بلکه سیاست کار می­خواهد. از شما می­خواهم که در کنار دروس خود کتابهای استاد عزیز مطهری را هم مطالعه کنید.

برای همۀ شما آرزوی موفقیت می­کنم و امیدوارم که از هیچ کوششی در راه خدا مضایقه نفرمایید خصوصاً جهاد فی سبیل­الله.

سفارش خصوصی به خانواده:

پدر و مادر عزیزم! هیچ ناراحت نباشید. و خلاصه هیچ وقت نگوئید فرزندمان از بین رفته. نه این­طور نیست. هر وقت کسی می­خواهد شخص دیگر را مهمان کند بهترین وسایل خانه را آماده می­کند و می­گوید بفرما و خدا در قرآن می­فرماید: «یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» یعنی ای نفس مطمئنه (ای کسی که به خدا ایمان واقعی آورده­ای) برگرد به سوی خدا که هم خودت از خودت راضی هستی و هم من از تو راضیم. داخل شو در جمع عبادت­کنندگان من و داخل شو به بهشت من. پس ما بدجایی نمی­رویم خوشحال باشید. و از ننه می­خواهم که مواظب بچه­ها باشد مخصوصاً از آقا می­خواهم ناراحت نشو و زیاد غصه نخورد. اگر من شهید شدم کنار غلامحسین یا آقا عبدالله به خاک بسپارید و زیاد هم حجله و از این چیزها درست نکنید. از اکرم و زهرا و مریم می­خواهم مرا حلال کنند. از آقا و ننه می­خواهم که مواظب حسن­آقا باشید و شما همه مواظب آقا و ننه باشید. از حسن­آقا و داود و مصطفی و حمزه می­خواهم که مرا حلال کنند و بچه­ها همه خوب درس بخوانید تا بهتر به اسلام خدمت کنید.

شما را به مواظبت از یکدیگر سفارش می­کنم مخصوصاً شما بچه­ها مواظب ننه و آقای عزیز باشید. از همۀ فامیلها حلالیت می­طلبم و زیاد ناراحت من نباشند. وقتی حمزه و مریم و مصطفی بزرگ شدند بگوئید که محمد شما را خیلی دوست داشت.

همه شما را خیلی دوست داشتم و از اینکه نتوانستم حق شما را ادا کنم عذر می­خواهم. والسلام

عصر روز سه­شنبه، چند ساعت دیگر به عملیات مانده

خداحافظ ـ سید محمد محمدی 1365/10/10

  •  سیدمحمد محمدی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع